• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Teže je zalemiti nego odlemiti .
farove , kontrolne žaruljice , žaruljice u "štop" lampama ..aha..pa nek sad oksidiraju kontakti ako hoče .
Inače to je praksa u VRC , tamo nema fastonki , pa zašto ne bi učili od najboljih
Tamo gdje ide pod vijek obavezno tuljačić ...
 
B

bosniahos

Guest
Qrašar -ma nisam ni nabavia tek ču.Htia bi to nasvoju v mašinu pa nek raja zavrče jaja u hlačama,haha.A htil bi stavit to znam ima neki model koji ako je u brzini nepali ga da ne ode.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Na 533 mi počela voda kapat na onom čepu od bloka sa zadnje strane. Kako to sanirat?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Za par dana bude samo prestalo .

Oficir , ova dva od goriva koja imaju vanjski oklop su klasika za recimo tam , 539 i te krame ..paše i na neke serije TV
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci kao univerzalni za neke modele?
To mi stoji par godina u vrecici na cavlu,jel bi se dali iskoristiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Na 533 mi počela voda kapat na onom čepu od bloka sa zadnje strane. Kako to sanirat?
Skineš akumulator i zamjeniš ga na način da starog iskopaš van, a novog podsilikoniraš i nabiješ unutra

Za par dana bude samo prestalo .
Misliš kad iscuri sva voda?
Znaci kao univerzalni za neke modele?
To mi stoji par godina u vrecici na cavlu,jel bi se dali iskoristiti?
Kak se nebi dali, imaš doma 533 pa na njega ugradi
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Misliš kad iscuri sva voda?

A za koji dan bude i minusa..... bez brige, garant bu prestalo cureti. a na prolječe bu curelo isto garant, ili tam malo niže ili na istom mjestu kad naliješ vodu... ne se brinut oko sitnica, srce je samo jedno i dragocjeno
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Muhaničar, pitanje za tebe, kopam po forumu pa nemrem najti:

Pumpa za vodu imt 539 počela je sliniti na osovini, jel se to da popravljati ili mora iči nova pumpa?
I ako ide popravak jeli ima opče razlike u cijeni ili je nova - nova pumpa?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi si ju repariral da sam na tvom mjestu,i ak si imalo osjecajan i spretan.
Jeftinije ti je reparirat ako je vratilo dobro.
Al ti ipak cekaj da ti @muha odgovori on puno vise zna od mene ludog laika....
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Ja sam za akciju, kaj sve treba kupiti?

Razni radapcigeri i cange su u podrumu i čekam "procjenu štete".

Jučer dojdem sa drvima na dvorišče i stanem na betonu, fleka fi-fi 10 centimetara, danas ništa (a nives celzijusi mali (tj. ni puno trpil traktor)),
Ali velim ja njoj, ti me izdaješ pa idem te popraviti.

Ps: jako sam osječajan i spretan kad treba nahraniti "kasicu prasicu", ali nisu mi ni druge strane.

Reci mi kaj treba napraviti da ne slini, postupak oko lagera i semeringa me zanima (dimenzije i "komadi") , tj. kak se vadi i kak se meče ha ha.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Rastepi sve van,haubu,kiler crijeva,remen i skini ju dole,skini ventilator.
Skini remenicu i izbi vratilo van pa lezajeve,uzmi uzorak lezaja i otidi u agro prodaju ili u ducan iza restorana monami desno kad krenes iz gorice prema sk.
Ako nemaju lezaje otidi u skf i u gorici i pitaj al ak bude skf gledaj da ne pise kina na njemu,pakung,dihtung.
Ako oces da kezajevi traju skini svakom jednu kosuljicu i stavi mu jos malo masti i vrati kosuljicu nazad al pedantno da ju ne spigas.
Dobro pregledaj vratilo ako je zajedeno ili ima lufta da lezaji nejdu na knap kupi novo vratilo.
Neznam cjenu vratila ak je jako skupo onda trazi novu pumpu.
Lezaji su oko 45kn komad a mozda i jeftiniji
Za pakung neznam kakva je cjena.
 
B

bosniahos

Guest
Gledaj nije sve to baš tako lahko.Ipak je potrebno iskustvo.Imaš u Dugom selu-Sesvete firmu koja radi pumpe vodne za večinu imt a i inih .A rade i uslužno sve ama baš sve reparacije vodnih pump, ito sa garancijom.Glavni su dobavljač za trgovine gotovo u ciloj Hr a idalje.Pošto slabo pamtim neka te netko savituje okojoj se firmi radi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Muhaničar, pitanje za tebe, kopam po forumu pa nemrem najti:

Pumpa za vodu imt 539 počela je sliniti na osovini, jel se to da popravljati ili mora iči nova pumpa?
I ako ide popravak jeli ima opče razlike u cijeni ili je nova - nova pumpa?
Ja ti bum rekel istinu.
Da je moja ja bi ju repariral i po desetak puta ako treba ali svakome bi preporučil da si kupi novu.

Ovo kaj ti je Oficir napisal izgleda vrlo jednostavno, ali (uvjek taj ali) ti je zaboravil napisati da pumpu nemožeš (ustvari možeš, postoji caka ali ju treba znati) sastaviti ako ne vadiš peraju van..
Da bi izvadil peraju čitavu potrebna ti je preša, a u najgorem slučaju i brener da ista nebi pukla popola.
Kad vračaš peraju nazad isto trebaš prešu ( u oba slučaja može poslužiti dobar škripac) i trebaš znati kolko duboko peraju treba gurnuti do kučišta.
Dosjed na peraji prije sastavljanja treba poravnati.

Ma nije to sveto pismo, ali ja bi ti opet preporučil novu

Ono kaj je Bosniahos napomenul u vezi firme koja ih proizvodi http://www.vin-prom.hr/
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Moj savjet kupi novu,manje muke i manje brige dal če bit dobro il če ubrzo opet pustit a pare potrošio,mala razlika u cijeni je nova pumpa i reparatura,200-300kn ti je dr pumpa,zavisi do trgovine i proizvođača
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
U tu novu pumpu je ugrađen lezaj za 8 kuna .
I normalno da u računici repariranja ugradiš najskuplje ležajeve .
bal,bla,bla
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Možda i za manje od 8 kuna, ali svejedno traje minimalno 2 godine ako ne i više.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je puknuti veli dobro,problem je tim lezajima i kad dobe lufta pusti pakung i osovina dobi riseve.
Vise se tocno ne sjecam al ja nisam izbijal peraju van nego je ostala na vratilu,i cini mi se da je sa strane remenice osigurac koji je ujedno i granicnik do kud ide vratilo da peraja ne struze i da vratilo nebi setalo,nisam sto posto siguran,al tak nekak.
Ak sam si ja slozil a bil sam mlad i jos ne pusta pa bude i netko iskusniji.:eek::
 
Na vrh