• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Tek toliko da nebi bilo da ja to nisam delal i da pišem bedastoče.

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nemam slike svoje pumpe jer sam davno delal.
Evoj slike novog vratila od zetora bilo je jako skupo ima dva osiguraca 4 gumice dva lezaja i mislim da je semering.






svi meni odgovaraju za 533.....

Kak svi pa dva su metalna a dva kartonska uloska?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Oficir ne mešaj Zetora i IMT-a.
U Zetora je puno više djelova

A oni filteri su samo novi i stari tip, a ako čovek ima nosače obje vrste može ih iskoristiti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da je al sam htjel da se vidi da nije neka kemija u pumpi i da se da slozit dosta jednostavno. I kak izgleda vratilo koje vrti peraju da nema neke specijalne ludosti po sebi.

@muha ako nijsu slike ok pobrisi ih nema frke.:eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nisi me skužil.
Ja nisam rekel da je to komplicirano za složiti nego da se ne isplati to popravljati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Daj metni tu koju sliku u temu prima , da vide dečki kak izgleda jedan element iz sustava hlađenja ozbiljnog traktora
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala na uredenju posta.
Ja se nebi slozil zato jer i sam znas da svasta rade i od svud dolaze,a kvaliteta koma.
Ako vratilo nije poderano kupe se dva lezaja oko 100kn,pakung koji nemre biti vise od 50kn,dihtung par kuna i vrijeme i ruke neprocjenjivo.
Za 160kn si ju slozis i trazis(biras)materijal(djelove) i znas kaj si del,a kad kupujes,poljska,turska,srpska,kineska,indijska ispod 250kn nije a kaj imas,neznas ni sam!

Jos cu jednom napisat evo meni reparirana drzi vec vise od 7god,a radil sam ju sa23 god.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja se s tobom nebum raspravljal.
Mene je čovek pital i ja sam mu odgovoril kaj i kak bi ja napravil, a kaj bi njemu preporučil.

Ako si zainteresiran ja imam doma nekolko komada raznoraznih tipova pa ti pošaljem na reparaturu, ništ ne koštaju.
A ti ih poservisiraj i probaj stržiti i daj na njih 7 godina garancije jer je to tebi jednom uspjelo
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
E sad neznam, moral budem ja to restepst pa vidit prije jesenskog oranja.
Ide mi sa vešmašinama (bubanj jelte semering i ležajevi) pa bude valjda i ovo išlo.
Treba higijena pri poslu i ako osovina nije pojedena od semeringa onda bi morti i držala kojih 100 radnih sati, a morti i 300.

Uglavnom obratiti pažnju na diletacije peraje naspram kučišta (prethodno izmjeriti) i ako nakon čišćenja obečava onda idem u nabavku "pakunga" i ležajeva.
Hvala muhaničar i ekipa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Samo da odgovorim prije nego Oficir zakomplicira kompletnu situaciju da pakung brtvi na način da klizi po peraji, a ne po osovini.
Peraja je ta koja bi trebala na sebi imati oštečenje

Znači oštečenja na osovini takve vrste ko na veš mašini nema.

Lageri ako se nisu okrenuli na osovini ni oni ju nebudu poderali pa je iskoristiva, ja sam naletel na jedva jednu poderanu osovinu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja se s tobom nebum raspravljal.
Mene je čovek pital i ja sam mu odgovoril kaj i kak bi ja napravil, a kaj bi njemu preporučil.

Ako si zainteresiran ja imam doma nekolko komada raznoraznih tipova pa ti pošaljem na reparaturu, ništ ne koštaju.
A ti ih poservisiraj i probaj stržiti i daj na njih 7 godina garancije jer je to tebi jednom uspjelo

Ja bi ak imas po kome poslat u zg.
Kad ih slozim vratim ih tebi i platis samo materijal i ak procuri u 5god ja slazem zabadava.
Al bi bilo dobro da su orginalne,al moze i kopije,stavi se kvalitetno vratilo i peraja i ko orginalna bu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Kak nebi imal, ja ih osobno donesem, ali ti ih ugrađuj svojim mušterijama.
Meni se dvaput isti posel ne dela da bi tebi dokazal da od 5 jedna uspije u uvjetima kakvi su kod mene.
Fala lepo na ponudi ali evo nek ti Orašar pošalje svoju, on nema iskustva s tim pa zato čovek i pita, a ti i ja imamo različita iskustva.
Šteta kaj nema još koji forumaš da podrži moja ili tvoja iskustva.

Uvjeti rada tvojih strojeva su idealni, ponekad i preidealni pa zato to i traje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mi smo jednom na 533 reparirali vodenu pumpu i ta je ubrzo procurila i od onda nema vise reparature nego kupim novu stavim i dok traje traje!!
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Ak se mene pita, nova pumpa, ja sam svoju isel reparirat, cak mi je jen pajdas na drebangu spoliral dosjed za pakung i kad sam ju isel slagat mi je puknul novi pakung!!! Presel sam h ducan i kupil novu pumpu i namontiral!!! I netraba skidat haubu i kiler da bi skinul vodenu, ide i tak!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bas sam zato napisal njezan i pazljiv i nema pucanja,a nema idealnih uvjeta nego ako hoces da nekaj traje odrzavas kak treba.
Lepo je puknuti napisal prenapet remen i ispucal remen smanje vjek trajanja pumpe,a remen je od 30-60kn,a pumpa???

Decki dajte pisite koliko su vas kostale nove pumpe,koja im je sad cjena???
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Čitam vas, evo došel doma upravo pa da vidim kaj se komentira.
.
Potpuno sam smetnul s uma da je onaj pakung na pumpi takav zbog toga jer na njega djeluje tlak rashladne tekučine, a kod vešmašine ako kaj dojde do semeringa on to gospodski odradi.

Da niste rekli nebi znal do raskapanja da on sili propelu a ne osovinu i to je zbog tlaka logično.

Evo i danas dojdem sa drvima na dvorište i suho sve, valjda se micek razradil (hebem ga tak je to sa traktorima koji večinom stoje u hladovini garaže, a kad ga trebaš uvjek neko iznenađenje, a ovaj je stvarno takav).
.

Pakungi su po cca 20 Kn-a + 2 lagera, a pumpe po 250-350 kn-a, probal budem jedamput zamjenit pakung uz poštovanje na sve date savjete muhaničara i vas koji ste se uključili na temu po tom pitanju.
Sad mi bude lakše ako bude curila nakon 10 radnih sati, samo da me ne ostavi najesen u brazdi.

Lijepi pozdrav i prebacujem se uskoro na temu o kineskim motornim pilama (valjda ima ta tema).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Moje skromno mišljemje o pumpi vode kod IMT-a bolje mijenjat pumpu jer malo kad reparatura uspije kod Zetora se isplati reparatura jer se mijenja čahura po kojoj kliže pakung uz kvalitetne ležaje i kakav takav semering još dugo radi no ipak ni je nova pumpa .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Reparacija pumpe je jedino dobra zbog lezajeva.U novim pumpama lezajevi nisu nizasto.Prilikom svake reparacije obavezno je poravnati dosjed pakunga na rozetni.Ja inace to radim samo za kolege i kad bas imam dovoljno vremena da se zabavljam.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
U firmi gdje radim na održavanju imamo Indos viličare i tamiće. Pokušaval sam reparirati vodene pumpe barem deset put. Samo mi je jedanput uspjelo. Ali na dva dana. Nosil sam majstoru rotore na drejanje, pazil kak sastavljam ali skoro svaki put je pukel pakung. Više se s tim ne zahebavam. Nova pumpa i zdravo.
 
Na vrh