• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

bosniahos

Guest
Gledaj na svakom stroju ti ubaci ubrzinu i ako je loš druk ležaj on nešto oču neču trzne škripne meko tvrdo upire ali krene bilokako.Ali ako nespoji lamela ili proklizi on neče krenut nikako.Sad dali nešto još ima utoj liniji nisi baš točno napisa koji model.Moguče da neki imaju svoje specifičnosti ali u osnovi sve lamele rade isto.Getriba ima prvu brzinu naravno?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
lada niva je u pitanju, model 1600, prastara zvijer, bila je tu na forumu u ponudi na prodaju:smile:
Kuplung je hidraulik, pa mislim može li nešto biti krivo s cilindrima pa da zato ne dolazi do potpunog otpuštanja lamele?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Strikane nalupal te bum jer kvariš temu sa tom nepokretnom ropotarijom koju buš ionak osposobil samo da ju na gvožđe otpeljaš, ali pošto si ti u pitanju bum ti probal odgovoriti.

Moja je predpostavka da ti je zahrđala osovina na koju dolazi vilica na kojoj je druk lager, ona u koju upire cilindar.
Hidraulika gurne ali opruge nemogu vratiti.

Možda da ugradiš dvosmjerni cilindar :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Više neču za Lajku u ovoj temi ni čuti, seli pitanja u svaštaru :(hi):
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ljudi imam problem na imt 539: na desnoj bolcni curi ulje iz menjaca verovatno kad sam probao da zategnem onaj sraf sto je drzi vrti se u krugu jel zna neko u cemu je problem i kako da ga resim? jel treba slika? ili ste me shvatili? :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Predpostavljam da misliš na bolcn na koji dolazi poluga hidraulika?

Skinuti trubu, primiti iznutra i stegnuti.
Drugoga lijeka nema.

Nije loše prvo rastaviti pa malo počlistiti konusni dosjed.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ok ne treba shvatio sam :) izvinjavam se na ismeni teksta :)
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Potklocaš, najbolje obje strane.
Skineš kotač.
Ispustiš ulje.
Ako imaš kabinu, komplikacije. Skinuti nosač kabine ......
Otpojiš kočnicu na bolcnu.
Otpustiš one šarafe uokolo koji drže trubu za kučište diferencijala, ključ 19, mnogo šarafa.
Izvadiš trubu van i dalje ti bu sve jasno.
Sastaviš obrnutim redosljedom
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Problem je tu.Rjesenje je objasnio MUHA.Samo da nadovezem da iznutra treba stegnuti maticu kljuc 24.Istu ovakvu kakva je vani.


Uploaded with ImageShack.us
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Nemere zato sto konus drzi matica iznutra.Ova izvana samo drzi polugu da ne spane.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ovakav je taj bolcn.Konus ide unutra.
zvcy.png


Ovako izgleda iznutra.
d494.png
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Majstori, 539 mi jako lose pali sad ujutro dok ga prvi put palim.. dok vergla ide onako bijeli dim na auspuh.. ali nakon prvog paljenja poslije pali skoro na zub.. inace traktor ima 6960 rs, ali pritisak mu je na leru kad je vruc uvijek oko 1,5-2 bara, ne trosi ulje, ne dimi pretjerano i ide jos dosta solidno.. e sad, jel bi se dalo rijesiti kak to prvo paljenje, mozda prestelati ventile i dizne pregledati, jel to nije pregledavano cini mi se nikad!?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo kupi novi grijač,i svaki put kad ga hladnog pališ grij ga 10sek.,a po zimi 15-20sek.
Uloške dizni bi mu isto dobro došlo nakon toliko godina.
Kakav je akumulator jel ti dosta brzo vrti?
Iskrin grijač je oko 60 kn pa probaj s njim pa buš dalje vidio,nemora biti iskra,njega sam naveo jer ga imaju u dučanu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
e,di se može nabavit onaj lajtung di se spaja na grijač? ja tog neam pa bi htjeli nabavit
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e,di se može nabavit onaj lajtung di se spaja na grijač? ja tog neam pa bi htjeli nabavit

Kak nemaš?
Jel imaš grijač koji radi?
U kutini Autopoljostroj ima sve moguče lajtunge za imt i druge.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Prvo kupi novi grijač,i svaki put kad ga hladnog pališ grij ga 10sek.,a po zimi 15-20sek.
Uloške dizni bi mu isto dobro došlo nakon toliko godina.
Kakav je akumulator jel ti dosta brzo vrti?
Iskrin grijač je oko 60 kn pa probaj s njim pa buš dalje vidio,nemora biti iskra,njega sam naveo jer ga imaju u dučanu.

Dobar je i ovaj grijac, ali mislim da mu sad jos ni ne treba grijac, pa jos nije tako hladno.. akumulator je nov i vrti kak treba.. a ovo za dizne to bi definitivno trebalo provjeriti i ventile postelati, ali u to se necu sam upustati, bolje da to majstor napravi, posto se bas i ne razumijem u motore.. e sad, kad bi se to i odradilo (dizne i ventili) jel bi se sta poboljsalo bas samo paljenje? ili mu jednostavno ne gine generalka..
 

Najnoviji postovi

Na vrh