• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Kak nemaš?
Jel imaš grijač koji radi?
U kutini Autopoljostroj ima sve moguče lajtunge za imt i druge.

imam grijač al to nije nikad bilo spojeno
problem sto sam ja u zagorju
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
A jel imaš mjesto gdje se spaja druga strana lajtunga od grijača?

kud ide on opce? budem pogledal
imamo i majstore koji znaju to sloziti,samo trebamo lajtung
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Napajanje grijača ide iz filtera po mogučnosti šuplji vijak nepovratni tak da uvijek ima nafte na grijaču :icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Majstori, 539 mi jako lose pali sad ujutro dok ga prvi put palim.. dok vergla ide onako bijeli dim na auspuh.. ali nakon prvog paljenja poslije pali skoro na zub.. inace traktor ima 6960 rs, ali pritisak mu je na leru kad je vruc uvijek oko 1,5-2 bara, ne trosi ulje, ne dimi pretjerano i ide jos dosta solidno.. e sad, jel bi se dalo rijesiti kak to prvo paljenje, mozda prestelati ventile i dizne pregledati, jel to nije pregledavano cini mi se nikad!?
7000 RS
1347536052.gif


Možeš probati poštelati dize i ventile ali neznam baš.
To kaj ima dobar pritisak ulja nemora značiti da je gore zdrav.

Ako te žuljaju penezi naj vjerojatnije remont, a ako baš i nema viška onda prerešetaj navedeno i još par zima (čim dođu prve magle) koristi grijač.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ivan KC , glavu dolje , sredi glavu ..i da vidiš kak bude bolje disal .
Trošak , malo bolja dnevnica ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
e,di se može nabavit onaj lajtung di se spaja na grijač? ja tog neam pa bi htjeli nabavit
U te je čini mi se 533?
Tam lajtung ide sa one razvodne kocke na rezervaru na grijač.
U orginalu je između pipica koja je po meni korisna stvarčica ako se koristi.

Pogledaj jel imaš na rezervaru tu kocku i na koji način je začepljena rupa koja se koristi za grijač na njoj

Ivan KC , glavu dolje , sredi glavu ..i da vidiš kak bude bolje disal .
Trošak , malo bolja dnevnica ...
Kad sredi glavu onda mu više nema spasa, garant.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Start sprej nebudem koristil, ako nece bez njega ne treba ni s njim.. a to sam cul da dok se glava sredi da se jos i prije razleti motor.. ma htel bi da mi jos godinu dvije posluzi ovako kak je, pa bude onda dobil posteni remont..
ps. a kaj vam to tocno znaci srediti glavu? dali je to samo prestelati ventile i dizne ili ima tu jos nesto? nisam bas strucnjak za te stvari..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ti znaš jako dobro kaj si ti u svom našel, a imal je samo čini mi se 2000 Rs.
Kaj misliš kaj je u ovom?

Ako još donekle pali ne dirati jer izmet ne smrdi dok ga ne počneš pehati.

@ Ivan
Urediti glavu znači pošlajfati, po potrebi zamjeniti, ventile i vodilice. Poravnati glavu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač je u pravu ako središ glavu strada sve ispod sredi ti njemu grijač ili ako ne će baklja a kad bude para poštena generalka .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja bi sredil glavu (ventile) ..bolje to nego sjebat anlaser i akumulator ..
Ako ima druka ulja i ne dimi kako govori onda nema straha ..ipek je to IMT a ne kakvi šrot .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Budem ga odvezel k majstoru da mu pregleda ventile i dizne, jer to nije pregledavano ne sjecam se kad.. a kad mi bude trebal dok bude bas jako hladno mogu ga i poslepati.. srecom imam jos jednog 539 koji pali na minus temperaturi bez grijaca..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Istini za volju brtva glave košta 50-tak kuna, a kad se glava skine več je puno toga jasnije.

Ivane, probaj ti njega sutra ujutro paliti grijačem pa se onda javi da čujemo dojmove i puno toga nam bu jasnije.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko ih ima koji koriste start sprej godinama i jos rade. komsija na 560 sto ja znam vec 15 god pali na start sprej. drugacije nemoze.a vise prosipa ulja nego li potrosi motor. bas cu ga slikati da vidite na sta je nalik ta skalamerija a jos radi i dima skoro uopste nema. sta njega drzi u zivotu to nikom nije jasno. od prve serije je , a samo pvp je menjan pre par godina. a 533 skoro svi pale ujutru na start sprej.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
start sprej nije loš, ako se pravilno koristi.....na jednom traktoru treba, nemože bez njega više, a drugi pali i bez grijača.......prevelika količina spreja može napraviti veliku štetu......
 

Najnoviji postovi

Na vrh