• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Ja imam neki šašavi 533 xD
u leri mi je pritisak ulja malo ispod zelenog na oko 2-3 bara,a kad se zagrije nakon oranje celi dan onda opce nema pritiska a ide ko formula onda :p
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam uhvatio vremena i rješio hidraulik na 533, ništa ozbiljno, ona mala poluga nije funkcionirala, što ide prema djelu gdje se kači toplink, i nije se moglo orati s traktorom, nemam gumu na tom djelu, pa je polugica što ulazi u kučište zahrđala :mur:
malo ju razradio i radi bez problema..........bojao sam se samo nekog većeg troška :(think):

na drugom otišla AC pumpa, a prije tjedan dana sam spomenuo kako imam jednu u rezervi, ko da sam urekao........evo je, nova teleoptik

 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod tebe kontra. kod mene sto imam u rezervi retko ode. sve sto nemam crkava i to po vise puta.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,160
Istini za volju brtva glave košta 50-tak kuna, a kad se glava skine več je puno toga jasnije.

Ivane, probaj ti njega sutra ujutro paliti grijačem pa se onda javi da čujemo dojmove i puno toga nam bu jasnije.

Evo, danas je ujutro bilo nekih 4, 5 stupnjeva i zagrijem traktora nekih 20 sec i zaalnasujem ga i tako je "verglal" nekih 10 sec i onda upalil.. a prilikom verglanja ide gusti bijeli dim na auspuh.. ali poslije je palil stalno na zub i isel ko sam vrag.. znaci ne dimi, kad je vruc pritisak mu je na leru 2 bara, na ful gasu 3,5. ne trosi ulje.. jedino me to prvo paljenje muci.. sutra budem probal s fenom da vidim, mozda lakse upali..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Rekli bi išla je nesagorjela nafta na auspuh. Kad si je dost nasaftal onda je ona digla kompresiju i on je pripekel uz oblake dima.
Moreš ti dati prerešetati ventile i dize, ali ako se ja dobro sječam 6000 rs je u igri.
To je taman tu negde oko prosjeka.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,160
Tocnije 6974.. :)
Budem provjeril dizne, ali generalku nebude dobil dok god se bude mogel kotrljati po putu.. salim se, ali htio bi da okrene 10 hiljada, tak da ga ni jedan novi imt nebi mogel prestici, a ni neke druge zavikane marke traktora.. :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Ako ga razveseliš sa još garniturom ili dvije karika, i ako su klipovi dobri i ako usput urediš glavu, možda i ostvari tvoj san.
Nemora biti da sam u pravu, možda su samo ventili potonuli u glavu, a on je jako osjetljiv na to.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
evo,pogledo sam danas za grijač,iz rezervaza ide neka cijev gumena van i veli stari da bi tu trebo ic lajtung za grijac
gumena cijev je zaštopana jer nije nikud prikopčana
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
jutros upalim iemteja, a ono čuju se ventili kako lupaju o dekla.. šta bi to moglo bit, šta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Si siguran da su ventili, da nije peta?????

U koja dekla lupaju????
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kaki su simptomi slabih dizni na imt 533. Ima skoro 5000 vur, počel je dosta da dimi i neko lupkanje se mi čuje kad je pod opterečen.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako su lose obicno dimi i to crn dim ali desava se i drugacije svetlije boje ako bas skroz propisaju dizne. tesko pali ,gubitak snage i moze i lupkati cak. tako da skidaj dizne i nosi dobrom bosisti. kvalitetne uloske i stelovanje. preporodi se motor. ima lepih radnih sati mozda bi i pumpu trebalo pregledati ali dizne prvo sredi pa vidi sta se desava i presteluj ventile kad vec rezervoar se skida
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ma pali kad ga ugrijem iz druge:(nod): dimi crno...mrzli ima dost nemiran rad, kad se ugrije je ok, kak je postupak da odšrafam dizne? ona dva šrafa sa strane i ....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moras skinuti rezervoar jer neces ih moci izvuci. odvrnuti cevi na bos pumpi i diznama one tri. pa prelivne cevcice za visak skinuti sa dizni .pa na kraju otpustiti sarafe dizni .malo pajserom ili srafcigerom na polugu ih napnes i izace.kad budes vracao obrnuto samo pazi na cevcice .navoji su sitni da neuhvatis nakoso .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas je manje. po komadu izadje od 10-20 eur a to zavisi od kvaliteta i cene uloska. kod vas je sigurno skuplje sto se ruku majstora tice
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Javim kaj bum uštimal. A kaj bi bilo to sa nihanjem obrata kad je mrzli motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Rezervar nije potrebno skidati, dovoljno ga je odiči ali je puno lakše kad se skine.
Povrate sa diza nije potrebno skidati.

5000 rs :(whew): ako nisu dize dugo pregledavane možeš probati, ali i to je jako blizu kraja
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislis neravnomerno radi kad je hladan motor. ima on i poprilicno casova rada tako da utice i pad kompresije sigurno ali moze biti da bi trebalo i pvp srediti. hoce i od dizni .zato prvo njih sredi pa dalje ako ima potrebe. moze da zeza membrana na pvp ili cev sa usisa sto vodi na nju. nekad je sastruze stanglica gasa pa prosuplji.mada nebih rekao. i ocisti filter vazduha i ulozak operi i izduvaj dobro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh