• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A kako bi ta 2 zlatna stabilizatora fiksirao na traktor? Jedino na vijke od trube i poklopca hidraulike nešto skemijati??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedni predviđeno mjesto za bilo kakvu intervenciju je tamo gdje se kopča gornja poteznica ..
tamo gdje je ponaj klin s pantom xd..prolazi kroz tri ušice
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A negdje sam pročitao da postoji kuka za vuču teške prikolice. Taj sistem prikačivanja na traktoru bi bio interesantan...
Na onaj di se spaja automatska kuka, nebi li tamo šta puklo?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Hvala za brzo rješenje :(grin): ali ja bi jače....
Za fiksirat željenu visinu i nagibe, tako da poluge budu ko zavarene.....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Nebi od hardosa, jednostavno se bojim da se ne polome te rupe na diff...zbog toga i pitam :(whew):
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Da za vuču, ali trzaj težine, npr imam 500kg na ručkama i neravna cesta...Mislim da nisu baš iste sile...
I još jedna stvar, koliko sile može da idrži balansna opruga, bez da se nešto ne počupa van?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Utovarivač za gnoj HU-6 je znal iščupati kod nepažnje a sila neznam koja bi bila .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Da, ali neprevidljiva rupa u travi :icon_e_biggrin:

Na nešto slično sam i mislio i da na to se prihvate stabilizatore.....ali da ostanu poluge

mnsj.jpg


Ma to je samo ideja...
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Da, ali čekičem od minimalno kilu ili ako imaš račun u dučan s njim

Više od 5 sati nije pokazivao. U trgovini ne priznaju jamstvo nakon 100 sati rada.
Danas dok sam polako odvozio nekoliko prikolica zemlje pričao sam mu što si rekao i kada je čuo za čekić od 1 kg okrenio je 100,00 i večeras ima 101,6 radnih sati.

Znači problem je bio psihološke naravi, zato majstori nije sve u tjelesnoj snazi i majstorskoj vještitni, nekada pomogne gruba riječ i ime sveca nižeg ranga.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Našao sam rješenje...projekt od puknuti + moj upgrade...ploča od cm gdje se i zakači kuka ispod kardana na one šerafe spojena s ovim gore...biti će dovoljno jako za dodatne bočne stabilizatore...i nebi trebalo smetati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh