• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Biti će to (kad riješite sve inovacije) pravi mali SKIP kombinirka !!!!!!!!!$$$$$
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Mislim da na njemu piše 92 stupnja ali nemoj me držati za reč.
Tu je negde oko 90, stupanj više manje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ovo kaj ja mislim skemijat otvara na 86 stupnjeva, koji stupanj manje mu nebu škodil.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
koliki bi trebao biti protok kada se otvori hladnjak, pa se gleda povrat od pumpe za vodu.
Grana mi je razbila lopatice ventilatora, pa dok sam ga mjenjao ocistio hladnjak, promjenio crijeva, pumpu nisam dirao jer se nisam htio zezat.
Sada mi izgleda da kad je na radnoj temperaturi, da tece skroz nekako slabo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Imaš termostat gore?
Teško ti je ovak objasniti kolko bi trebal biti protok. Bitno da voda cirkulira, a termometar bu ti rekel jel to dosta ili ne.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
da li mi može netko dati konktretan odgovor vrlo kratko, koncizno, da/ne i ako ne zašto ne. Već je bilo negdje riječi o tome ali bez definitivnog odgovora.
Da li budem mogel skinuti kompresor bez skidanja kilera?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Budeš ako ima mjesta između kilera i kompresora 6-7 cm .,A mislim da nema .
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Nema sanse, moras skinuti hladnjak. A zasto ne, pa pogledaj imt-539 jos jednom. Ne mozes doci do svih vijaka a ni njega svuci dolje jer hladnjak smeta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Može se skinuti kompresor, a da se hladnjak ne skida.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Potvrđujem i ja, prošle godine sam i ja skinuo kompresor, bez skidanja hladnjaka.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skida se bez skidanja hladnjaka bez problema.Opet ima ona majstorska i ona zbog neznanja.Pojedini majstori skidaju hladnjak radi bolje naplate,a tad dolazi u pitanje kodeks(cast).Cinjenica je da majstori nemaju zakletvu kao doktori,ali imaju uglavnom svoju djecu.Uvijek kad majstor radi na nekoj masini i zeli da okupa(narodni izraz) musteriju treba da se zapita kako bi bilo da njega neko tako kupa.To je nekakvo nepisano pravilo kod majstora koji imaju cast.
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Da doktori imaju hipokratovu zakletvu , nebi radili , i sad ih još boli radna obaveza , a nočna dežurstva odrađuju spavajući .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Dobro. Znači, nekako je nastao mit o skidanju kilera radi kompresora.
U čemu je stvar, da li se mora s suprotne strane skinuti zupčanik da bi lakše išlo ili se vade samo šarafi i on ide van?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odvrnes prvo dvije cijevi sa kompresora i cijev za podmazivanje. Tad odvrnes 4 vijka koji drze kompresor .To je to.Malo ga treba zakretati da bi ga izvukao.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel netko zna što bi moglo biti na mojem IMT 539, skidao sam regler i ostao mi ključ u kontakt bravi par dana, sad sam vratio regler na alternator i hoću upalit al ne daje znakove života, čak se ni kontakt lampica nije upalila, stavio sam punit akumulator al nisam siguran da je on u pitanju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Koliko ti je akumulator star? Moj je bio star 3 godine i stalno je dobro palio i samo jedan dan vise nije htio upaliti, nije mogao ni okrenuti.. Jednostavno je otisao prek noci..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Imao sam i ja sličan problem, kupio automatski punjač koji ima i funkciju regeneriranja baterije...još i danas dobro vrti a bila je za baciti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh