• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Taj prekidač ti se nalazi ovdje.
Na ovom nema žica jer je spojen direktno.



Ma jel ovo IMT 539, kod mene to sve drugačije i nema nikakvih žica i prekidača kod filtera goriva, idem to poslikat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To je sa slike je 533 prve izvedbe, ali prekidač je na istom mjestu ko na tvom 539.
Ta slika mi se prva otvorila, a nije mi se tražilo drugu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja neznam zašto to ljudi još uvijek imaju uključeno.......meni je bez potrebe, al pisao sam prije o tome, pa neželim se ponavljati.....kod mene na nitijednom to nije spojeno, pa rto, još sam u jednom komadu.....:drink:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Novi izgled 533 sa novim ogledalom :(grin):

gf42.jpg
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo kod mene to ovako izgleda i ne vidim nikakav prekidač.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 313
  • 002.jpg
    002.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 320
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Gustavo malo si lose slika, na drugoj slici bi trebao biti iza tog filtera(ne vidi se od njega) s desne strane traktora. Kod svih je tamo tako da ako ima masnoce malo bolje pogledaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Samo da nadodam (prije nego nađem bolju sliku) da je jedna od te dvije žice "živa" pa bi bilo poželjno prije intervencije bateriju otpojiti.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Jučer sam dobim informaciju da antifriz treba biti do -17
on je neki šef u viaduktu i u stroju uvjek imaju -17 i nikad se ne smrzava ,i veli da su nedugo stavili -23 u stroj i da je nakon tri dana procurela pumpa
sad jel to istinito ili?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Prekidac se nalazi tu.Idu dvije zice na njega.Inace jedini dio koji je uvrnut u mjenjac i ima dvije zice na sebi.Spoj zice direkt i izoluj trakom .Onaj ko ovo nemoze naci treba da zove majstora...U protivnom izgorice instalaciju ili sjeb,,, nesto vise..


Uploaded with ImageShack.us
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kod nas je to na novom 539 izbačeno prije 10 godina, malo iza kak je kupljen je to bilo direkt spojeno.
A mislim da sam i te žice prošle godine u potpunosti izbacio van iz instalacije, al nisam siguran, moram pogledati.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Tino da moguce je da procuri vodena ili nesto nakon sipanja antifriza, ali to se desava nakon sto u nekom stroju dugo bude voda. Pa kad natifriz se nasipa on izgrize kamenac itd i procuri na slabijim (starijim) dijelovima. Ja mislim da nema veze s -17 i -23 ako je nesto losije i dugo bila voda.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Jučer sam dobim informaciju da antifriz treba biti do -17
on je neki šef u viaduktu i u stroju uvjek imaju -17 i nikad se ne smrzava ,i veli da su nedugo stavili -23 u stroj i da je nakon tri dana procurela pumpa
sad jel to istinito ili?

a zakaj onda svi iz radione izlaze sa -25 daj šef lupa budalaštine da je pakung bil dobar nebi procurila ni na -50
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za tu gustinu antifriza nesme da procuri.nesto je doslo do kraja pa procurelo ili antifriz nevalja. imao sam par slucajeva da los antifriz ili sta li je vec unutra nagrizlo glavu i pojedine cepove u njoj. bio je davno slucaj u firmi kad su kupili neki antifriz jeftiniji a pitaj boga ko ga proizveo. na svim kamionima u roku od 15 dana su otisli dihtunzi na glavi i pumpe propisale. ali to je jedan slucaj mucki koje se dese . kod mene licno je antifriz uvek oko -35-40 i nikad problema.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
I od najboljeg antifriza može procuriti motor. Ili je bilo pri kraju pa je ispala koincidencija, ili su pomješani antifrizi koji nesmiju ići zajedno. O tome s več raspravljalo negdje:icon_scratch:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Samo da nadodam (prije nego nađem bolju sliku) da je jedna od te dvije žice "živa" pa bi bilo poželjno prije intervencije bateriju otpojiti.

Dakle otpojim akumulator i te dvije žice spojim, skidao sam danas osigurače, probavao na sve načine, stavio drugi ispravan akumulator, zagrije i puhne al okrenut neće ni malo. Nego jel se to da popraviti, jel treba ručicu skidat?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ajd zadrži se malo tu .
Dakle otpojim akumulator i te dvije žice spojim, skidao sam danas osigurače, probavao na sve načine, stavio drugi ispravan akumulator, zagrije i puhne al okrenut neće ni malo. Nego jel se to da popraviti, jel treba ručicu skidat?
Jel klikne anlaser ili čuješ iz anlasera bilo kakvi zvuk?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Prekidac se nalazi tu.Idu dvije zice na njega.Inace jedini dio koji je uvrnut u mjenjac i ima dvije zice na sebi.Spoj zice direkt i izoluj trakom .Onaj ko ovo nemoze naci treba da zove majstora...U protivnom izgorice instalaciju ili sjeb,,, nesto vise..


Uploaded with ImageShack.us


Pa to je naprijed ispred ručice tj gore, a ja tražim po bloku sa strane.

Ajd zadrži se malo tu .

Jel klikne anlaser ili čuješ iz anlasera bilo kakvi zvuk?

Ne, kad sam palio i bio pomicao ručicu malo je dao znak kao da će upalit, al samo ono trc i gotovo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh