• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na alnaser (automat alnasera) dolazi živa struja onim debelim kablom direktno sa plus kleme akumulatora. Iza njega imaš tanju žicu koju drži vijak 6 mm i njih dva spojiš metalnim predmetom, odvijačem, velikim čavlom ili nečim sličnim, na momenat se pojavi iskra - varnica dok ne napraviš čvrsti - direkran spoj. Nakon opisanog treba da okrene ako je alnaser i akumulator u redu. Nemoj držati duže od dvije sekunde kako nebih oštetio alnaser ako u njemu nešto nije u redu ili oštetio akumulator.

Ako su akumulator i alnaser u redu mora okrenuti, a i upaliti ako si ga prethodno zagrijao po zimi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
To su ova debela žica i ova zelena otraga?

1386191675-1500-x-1125px-002.JPG
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na ovom alnaseru spajaš ova dava vijka samo pazi da ne spojiš na masu.
Kada počne da iskri slobodno na tren stisni i treba da okrene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Vidim shvatili ste da nema potrebe citirati, ajd fala bogu bar nešto. One citate od prije bum počistl ali nemojte više ubuduče.

Moraš paziti ako na taj način pokušavaš kao prvo da je traktor obavezno oba mjenjača u leru, da ne dodirneš lajtung od ulje i da ne skuriš navoje na automatu.
Sigurnije bi bilo da skineš pobudu sa alnasera (u tvom slučaju zelena žica), na mjesto nje staviš drugu i onaj slobodni kraj spojiš na plus pol na akumulatoru.

Najsigurnije bude da odeš u prvi birc i tam se počneš plakati kakve probleme imaš, barem trojica ti budu uskočili i pokazali u praksi.
Ili da se konačno odlučiš pozvati čovjeka koji ti bu to riješil za 50-tak kn. Mi smo ovdje na forumu več više struje potrošili do sad.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ova dva jednaka što se vide da spajam, ovaj donji je spojen još na tijelo anlasera i čini mi se da je to masa, valjda spojim ovaj glavni gore i ovaj otraga gdje ide zelena žica?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ako vec nisi palil traktora tak na direktno daj nek ti netko pokaze ko je vec to radil.. Ako budes prvi put sam isprobaval budes se uplasil dok pocnu iskre frcati, pa budes maknul serafcigera i traktor nebu upalil.. :(rofl):
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma nije problem da ne upali, zanima me samo jel će ga pokrenut da znam jel valjaju akumulator i anlaser, dakle spojim ova dva jednaka šrafa što se vide na slici ili ne?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......
Sigurnije bi bilo da skineš pobudu sa alnasera (u tvom slučaju zelena žica), na mjesto nje staviš drugu i onaj slobodni kraj spojiš na plus pol na akumulatoru.
skidanje kleme dok montira drugu žicu se podrazumijeva, da nebi napravio ovo na što ga nekoliko puta upozoravaš
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma kakvo skidanje žica, puknem tu šrafcigerom pa što bude, valjda ne mogu promašiti dva šrafa.
 
B

bosniahos

Guest
E vidiš Gustavo pomalo češ doći isam do rišenja,a čudi me da dosad nisi imal takih problema.Napisa san ti , stisni prekidač od sirene,ako sirena radi punim plučima onda bi akumulator bil ok.,a mogal si stavit i drugi da vidiš kako taj drugi vrti.Tako je i meni jednom traktor, taki, izgubia volju za palit.ovo ono a on izgubia kompresiju jadan.Vidiš nekoliko stranica zbog moždak prekidač a nakraju moždak i neče bit to griška.Mora bi positit nekog lokalnog majstora on če garant znat bolje,a sigurno češ morat platit njega,jedino ako neispadne dasi ti veči majstor odnjeg.Ma silna je to stvar biti nekoliko dana bez trak
tora a treba se radit.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sirena mi inače ne radi, svjetla daje, probao sam drugi akumulator, ne vjerujem da je izgubio kompresiju, najprije je da je negdje izgubio kontakt ili je ako ne bude htio sad direktno zaglavio ili smrznuo anlaser ili automat.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Obavezno obadvije ručice mjenjača u prazan hod - ler i ako ima netko da stisne kvačilo da lakše vrti. Ako zavrti drži dok ne upali.

Sretno.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Upalio malac na ključ, najprije sam probao šraficigerom spojit i ništa ni iskre pa sam ključem vrtio jednim i drugim i počeo davat znakove života ali slabo. Nakon toga sam dovezao auto i spojio klemama još jedan akumulator, zagrijao dvaput i kres od prve. Čini se da je tu bilo svega pomalo, od hladnoće do prekidača, akumulatora, anlasera, zasad ću ove žice ostavit spojene, a u proljeće probat vidjeti što je s tim prekidačem, hvala svima na savjetima naučio sam par stvari više ovih dana :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas problem......upalio traktor, bez grijača, bez problema......što se motora tiče........kad stisnem kvačilo, i ubacim ubrzinu, traktor krene ko katapultiran.......nešto neodvaja kvačilo, a upao u brzinu, dobro pa je kapija bila otvorena, inače......:(sweat):

radi se u jednostepenom kvačilu........i neznam da li ima djelova za njega, kada sam radio dvostepeno na drugom traktoru ove godine, za njega sve ima, pa sam pitao za jednostepeno i rekli su mi da imaju samo lamelu i ništa više......jel netko zna gdje ima djelova za jednostepeno.....????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Hoćeš reči da se ušalta bez krčanja, ali kad popustiš kvačilo naglo ulovi?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ma ne......prvo sam probao ubaciti i krči......onda prvo ubacim veliki mjenjač i poslije mali i traktor poleti, probao sam tako jer tako hoče i bez kvačila, jer sam mislio da nije problem u kvačilu, malo sam bio brzoplet, jer sam nešto radio oko krunjača i trebao sam uzeti traktor i zakačiti, jer ide mrak......i onda skoro raz***** sve.......nisam još otvarao to jednostepeno kvačilo, al kako vidim po slikama da se štela na 3 matice.......jel?

pa ću probati prvo skinuti onu ploču dolje i pogledati s lampom kako to stoji, možda bi trebalo samo te matice dotegnuti.......jer uredno sam radio s njim, ostavio ga u garaži i danas upalio i to se dogodilo.......:icon_hang:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kolko to tak stoji od zadnjeg paljenja?
Možda se lamela zalepila
 
Na vrh