• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
stoji 5 dana.......malo je to


i još po papučici kvačila sam osjetio da je počela hvatati skroz dolje, možda 4-5cm od poda, ovo ostalo je ko prazan hod.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Možda je samo štift iskočil.

Ako je gore ovakvo kvačilo onda bu do djelova jako teško, ali možeš ugraditi dvostepeno klasično kakvo imaš na drugom traktoru.
To ti bu najpametnija solucija, soma kuna i gas.

Slika je od kolege Puknutog, nadam se da se nebu ljutil, jer samo njemu more na pamet pasti komparatorom visinu capica štelati :icon_pray::icon_pray:

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moglo bi ići dvostepeno, samo bi onda morao mjenjati i spojničku, i puno je to zafrkancije.....

zamašnjak je isti kod 1 i 2 stepena????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Bogo mi nije, ali isto takve capice ima i jednostepeno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Nema potrebe mjenjati spojničke.
Zamajci su isti, a djelovi drugog stepena se jednostavno izbace i fiksira onim šarafima za štelanje drugog stepena da nemožeš dalje stisnuti
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dvostepeno na drugom traktoru je isto kao i na 539, nije kao ovo sa slike....

a jednostepeno sam vidio ovakvo:





mislio sam da je vučna lamela ista na 1 i 2, ali nije ni to isto......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
E jebi ga, ja takvu korpu nisam videl nikad. Čak ni raspored rupa nepaše.
Onda izgleda da bu trebalo i zamajac i korpa.

Evo slika klasičnog jedno i dvo stepenog




 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kakvo je kod mene, to još neznam, jer nisam otvarao, ali ako je kao ovo sa tvoje slike, onda nema nikakvih problema, riješim to za jedan dan, a ako je kao sa moje slike, mogu sjest i plakat......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako ne prije, onda u ponedjeljak skidam onaj dolje poklopac i sve ću znati......
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To kolega lisnik ima sigurno ...ne sekiraj se ...Samo natekiraj auto do čepa

Jedneostepeno izgleda original ovako.Nemam sliku uzivo,al to je to.Isto se korpa od dvostepenog moze iskoristiti da radi ko jednostepeno ,al to je skuplja investicija.Uglavnom moze se naci i ta original jednostepena.Sutra cu samo za kolegu Puknutog probati da je najdem i da poslikam..


Uploaded with ImageShack.us
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Pošto mi je na 533 motor lošiji razmišljam o ugradnji motora od 539 ili od U-445. Znam da je IMT te motore od Universala ugrađival tvornički tako da mislim da tu nema previše kemijanja. Ovaj motor nekako nemam volje generalno uređivat jer mi svi spominju cifre od skoro 10-tak tkn i baš ne hvale djelove koje bi stavljali u njega. Nekako sam razmišljanja da mi se više isplati stavit drugi motor(vjerojatno polovni) koji bi bio u stanju odradit nekih 2000 rh ili i više. Kakva su vaša mišljenja po tom pitanju i dali je to netko radio???
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne čini mi se pametna ideja stavljati unijev motor gore. Biti će ti slabiji nego original kojeg imaš. Dobiti češ jedino na brzini.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj moj stari bi trebao raditi, al mislim da bi ga sredio za 6000kn,i opet bi bio dobar, kao i ovaj što sam kupio......koji dobro pali i radi.....osim sada tog kvačila.....

bio je novi motor, od tafe 42, koji sam mislio uzeti, za 11-12t kuna, pa sam mislio od 539......i nakraju mislim da je najbolje srediti njegov motor, jer kako sam kupio taj drugi traktor, sada tek vidim kako imt 533 mora ići.......ovaj imam od 1998 i nikada nije išao ni radio kao ovaj što sam uzeo prošle godine, a stari je kod mene napravio oko 3500 sati do sada........a novi oko 350 sati......i ja mislim ako se pošteno odradi, da mora ići barem 5000 sati do druge generalke.......

iako sam probao voziti tafe 42, ima 4 brzine, u leru ko malo čudno radi, u usporedbi sa fergusonom, ko da nije poštelan dobro i jači zvuk ima......al zato puca od snage, da si mogu priuštiti jedan, barem i polovan, uzeo bi bez razmišljanja.......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Kako može bit slabiji? Pa unijev motor ima 42 ks a od 533 35ks. Imam U-445 doma i jako dobro znam kaj taj motor može podnest, zato mi on i je jedna od opcija a relativno je jednostavan i nemam nikakvih problema sa njime.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Uspoređuješ kruške i jabuke, na vučnoj sili mogao bi se gadno iznenaditi, a zamisli tek kardan na takvom traktoru:icon_rolleyes:
 
Na vrh