• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma tu malu ručicu koja služi za sporohodno i za paljenje sam pomicao i istovremeno ključem okretao i u dva navrata se u sekundi pokrenuo motor, al sad više ni to neće.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
za tu gustinu antifriza nesme da procuri.nesto je doslo do kraja pa procurelo ili antifriz nevalja. imao sam par slucajeva da los antifriz ili sta li je vec unutra nagrizlo glavu i pojedine cepove u njoj. bio je davno slucaj u firmi kad su kupili neki antifriz jeftiniji a pitaj boga ko ga proizveo. na svim kamionima u roku od 15 dana su otisli dihtunzi na glavi i pumpe propisale. ali to je jedan slucaj mucki koje se dese . kod mene licno je antifriz uvek oko -35-40 i nikad problema.

antifriz je valvolin znam jer sam ga prije par dana dvije bačve potrošil a to kaj je pustila pumpa vode nije niš čudno kad nam strojevi imaju preko 10000 rh a neki i preko 30000
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,257
Jučer sam dobim informaciju da antifriz treba biti do -17
on je neki šef u viaduktu i u stroju uvjek imaju -17 i nikad se ne smrzava ,i veli da su nedugo stavili -23 u stroj i da je nakon tri dana procurela pumpa
sad jel to istinito ili?
Je Tino, opasno je to ako je prejaki atifriz, jako opasno, a naročito opasno po žep šefa održavanja.



@ Gustavo.
Našel sam ti još dvije slike prekidača.
Moja preporuka ti je da ga za probu kratko spojiš i probaš onda ali svako ugradi novi prekidač, pusri ti ove koji nemaju prekidača, oni su stari šoferi kojima toga netreba (do neprilike)
Ja ti mogu pojasniti i kak da ga probaš direktno upaliti na alnaser, ali me strah da ne skuriš lajtung od ulja ili da ne napraviš kakvo drugo sranje koje ti je nepotrebno.

Evo slika



 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ima ispod njega kakva šajbica , diftung , podloška da se da izvaditi da mu se produži život?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,257
Ima. Grrrrrrrrrrrr, 10 oznaka.......................................
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Za prekidac ja preporucujem nov! MF parts
ja sam ga platio 150 kuna i neces imati problema
meni je vrisno nakon 6 godina na 539. I ja doso kuci
nisam znao da je to kmsija starom na direkt spojio i
umalome trakto zgazio. ja ga palio izvana da se ugrije.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Budem probao to sutra kemijat, možda se i iskopčala koja žica pa neće upalit, koliko vidim to se da odšrafit pa ćemo i skinut tu podlošku ako treba za prvu ruku, a poslije kupiti drugi prekidač, mada danas pitao dok sam kupovao osigurače za to u traktorskim dijelovima i nemaju taj prekidač.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sad sam gledao to, nepristupačno skroz, s desne strane smetaju osigurači, s lijeve filteri goriva i predaleko je pa sad biraj kako do prekidača.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
par stranica pisanja oko prekidača, a posao se odradi na polju.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,257
Skini nosač filtera zajedno sa filterima, skoro nijedan lajtung netreba otpajati.
Osiguračima nejdi ni blizu jer ako tam dirneš do prolječa bu posla da to dovedeš u kolko tolko ispravno stanje.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Izvukao sam to nekako ispod kutije osigurača, spojio i krenuo palit i samo tup i gotovo, ni da zavergla. Spojim punjač na akumulator i probam upalit i kazaljka na punjaču mi ode skroz na drugu stranu, dakle povuklo valjda struju maksimalno. Reklo bi se ne valja akumulator, ali taj isti akumulator spojim na auto i upalim bez problema, spojim akumulator s auta na traktor i ni znaka, da spomenem da je traktor dosad palio na prvi zub, bolje nego auto. Sad ne znam jel dok palim mora regler alternatora biti gore jer nije bio, koliko znam ne treba.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
- probaj palit okretanjem ključa lijevo (tamo gdje je grijač; obrnuto od smjera kazaljke na satu)
- ključ za paljenje drži do kraja (lijevo ili desno) a ključ za kontakt klimaj
- jesi ti siguran da su kleme i glavni kablovi (kablovi s akumulatora do alnasera i šasije) dobro spojeni........nekad pokaže "dimčić" tamo gdje je loš spoj, na klemama ili na omči

...... čak se ni kontakt lampica nije upalila......
:icon_scratch:
..........ma najbolje bi bilo da ti imaš probnu lampicu
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali si probao direktno na alnaser, to ti nema veze sa kontaktom.
Ako su spojevi plus na alnaseru i minus na šasiji čvrsto spojeni mora paliti direktno. Ako upali direktno onda idi prema kontakt bravi i ostalom.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A kako se to direktno upali da probam i to sutra i što ako ne upali ni direktno ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh