• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Mislim da je ta baterija gotova i da joj nema spasa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne, probat ću staviti drugi akumulator kad uhvatim vremena ili ovaj probat na autu.
Vjerojatno ti je izgorio glavni osigurač preko kojeg se napaja kopletna instrument tabla .
To je prvi u nizu , ali ne znam točno jel na gornjoj ili donjij osiguračkoj kutiji .
Može biti i da je samo oksidirao pa izgubio kontakt ..također slabi spoj može biti na nekom drugom djelu instalacije .
Ako si ostavio kontakt a izvadio regler nema potrošača koji je mogao pocicati akumulator do kraja ...(ako nije petljano po instalaciji ).

Probaj upaliti svjetla s priključenim punjačem kako bi odbacili mogučnost totalno neispravnog tj. praznog akumulatora ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Puknuti je na dobrom putu.
Mislim da je gornja kutija prvi od filtera zraka, obično je krači od ostalih.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
To sam gledao, istina površno, taj osigurač je sastavljen od dva dijela tj spajaju se niti, moram se ispravit, svjetla rade, nisam vidio po danu jer je kontakt malo zeznut, meni se čini da je problem u onoj kratkoj ručici, bio sam je pomicao i davao kontakt i par puta je dao nakratko znak paljenja, ne znam što se tu može napraviti. Primijetio sam u posljednje vrijeme da me ta ručica zeza kod paljenja, a sad je čini se do kraja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

bosniahos

Guest
Ima tamo prekidač koji neda palit dok je u brzini,pritisni sirenu pa ako radi punim plučima onda je akumulator dobar.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Iza kutija osiguraca se nalazi taj spoj za paljenje preko rucice, odkopcaj zice i spoji direktno jednu za drugu i probaj paliti. Da ti nije taj dio u riknuo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Taj prekidač tu nije bezveze.
Mnogi su ostali srganih nogu, a mnogi zagnojili zbog tog prekidača.
Probaj dali imaš struje na bravu .......... ma, ako to neznaš najbolje da pozoveš elektičara
 
P

Petar33

Guest
Poštovanje svim forumašima!
Molim da mi netko odgovori koliko litara tekućine ima u rashladnom sistemu IMT 533?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@Petar 8,5 l
@muhaničar : da li ja morem u kućnoj radnosti promjeniti kariku (karike, koliko ih već ima?) na klipu kompresora? Ili mi treba ona nekakva specijalna obujmica za stezanje ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
@Petar 8,5 l
@muhaničar : da li ja morem u kućnoj radnosti promjeniti kariku (karike, koliko ih već ima?) na klipu kompresora? Ili mi treba ona nekakva specijalna obujmica za stezanje ?

Netreba ti obujmica cilindar odozdo je konusno obrađen .:drink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupi litru više i ako kaj baci ili potroši opet imaš za nadolijat.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Taj prekidač tu nije bezveze.
Mnogi su ostali srganih nogu, a mnogi zagnojili zbog tog prekidača.
Probaj dali imaš struje na bravu .......... ma, ako to neznaš najbolje da pozoveš elektičara

Dakle taj prekidač tj taj mali osigurač je povezan s ručicom sporohodno, paljenje, brzohodne nekako, imao sam ovu godinu već ovaj problem, bio je riknuo jedan osigurač, pregledat ću i očistiti sutra te osigurače da vidim.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Dobro pregledaj osigurače i kontakte na njima.Mi smo inače takvi da kerćemo od najskupljih stvari kad se nešta dogodi;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Dakle taj prekidač tj taj mali osigurač je povezan s ručicom sporohodno, paljenje, brzohodne nekako, imao sam ovu godinu već ovaj problem, bio je riknuo jedan osigurač, pregledat ću i očistiti sutra te osigurače da vidim.
Taj prekidač ti se nalazi ovdje.
Na ovom nema žica jer je spojen direktno.

 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
I jeste tamo kod osiguraca. Iza osiguraca. Malo te slika zbunjuje.Taj dio koji je uvrnut u kuciste mjenjaca i na se bi ima dvije zice.Skines zice i spojis,izolujes i rjesio si problem.Pali bez izbacivanja male rucice u ler..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Sa one strane gdje su osigurači nemožeš do prekidača.
Malo je mjesta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh