• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Pa kak je to onda funkcioniralo kad su to tvornički ugrađivali?

Imam jednog kolegu kaj ima 533 sa tim motorom i veli da nikad nije imal nikakvih problema, jedino kaj je lagan na zadnjem kraju pa hoće dosta proklizavat u nekom težem poslu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Rekel je jedan forumaš koji ima i 533 i 539 da je on puno zadovoljniji u radu sa 533, ljepše mu s njim raditi.
A i po zdravoj logici 533 bi moral manje trošiti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ne brine mene potrošnja, nebi on imal nešto puno za radit, ja sad sa njim godišnje odradim nekih 50-tak sati, ostalo je na Universalu. Jednostavno bi htjel da imam ispravan motor koji mogu upalit kad hoću bez nekakve muke i da me ne zeza svako malo.

Kum mi ima 533 na kojem je radil generalku i stalno neki problemi, kaže da je ulupal u sam motor oko 7000 kn. Gledam ga neki dan i nakon 500 sati sav je mastan, na ovim temp. obavezno grijanje inače ne pali, promijenio 2 AC pumpe, pumpu vode i još neke sitnice.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve ovisi kako je napravljeno............i ja sam prije 1000 sati promjenio karike, i sada je ko da nisam ništa radio, al tada su bile takve (ne)prilike, pa sam bio sretan da mi traktor i radi uopće......da sam ga barem tada mogao srediti generalno, uf
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ak bi ja dobil još 1000 sati samo da stavim druge karike onda se odma hvatam tog posla, ma da dobijem i 500 sati opet meni dosta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ako je tak onda se to ne isplati uopče kemijati.
Za te novce kaj buš ulupal u njega i za tih par zimskih paljenja je dovoljno u garaži u kojoj stoji par sati prije potkuriti ili ga jednostavno počastiti toplom vodom ili mu ugraditi grijač vode i puno let bu on još po 50-tak sati odrađival :icon_wink:

Jedino ako ti baš imaš žarku želju ali ja bi onda radije metnul makinu od 539
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je bilo samo krpljenje i ništa više.......daleko je to od pravog posla......a opet sve moraš rastaviti kao da praviš punu generalku......iako sam tada radio i radilicu s ležajevima, jer je bio problem u gornjim čahurama na klipnjači.......pa sam onda i karike stavio nove.....da sam imao barem još 3-4 tisuće kuna, da ga napravim pošteno, danas nebi trebao razmišljati više o rastavljanju i zafrkavati se s tim, samo da sve dobro operem, treba vremena.....a to pranje mi je najgore, sve ostalo mi OK za napraviti.....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ako je tak onda se to ne isplati uopče kemijati.
Za te novce kaj buš ulupal u njega i za tih par zimskih paljenja je dovoljno u garaži u kojoj stoji par sati prije potkuriti ili ga jednostavno počastiti toplom vodom ili mu ugraditi grijač vode i puno let bu on još po 50-tak sati odrađival :icon_wink:

Jedino ako ti baš imaš žarku želju ali ja bi onda radije metnul makinu od 539

Da mi je neka žarka želja davat tolke novce i nije.

Nudi mi se se motor od 539 za cca 800€ sa garancijom i od unija za 1000€ pa zato razmišljam o toj opciji promjene motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
@ Mane, kaj se tiče tog tvog 533 možda bi se on uredil kaj se tiče paljenja samo uređivanjem glave, ali onda postoji velika vjerojatnost da bu propuhal na karikama.
Ako usput zamjeniš i karike veliko pitanje je u kakvom stanju su klipovi pa jel imaš uopče kam karike metnuti.
Ako klipovi nevaljaju uzalud vam trud svirači, cilindri još i budu podnesli jedne karike, ali klipovi teško.

Najjednostavnije bi bilo da skineš glavu (to ti je trošak od 50-tak kuna za brtvu glave) i vidiš kak to sve skupa iznutra izgleda. Ako je katastrofalno stanje, glava gore i teraj dalje dok ne uleti kakva makina povoljno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa kak je to onda funkcioniralo kad su to tvornički ugrađivali?

Imam jednog kolegu kaj ima 533 sa tim motorom i veli da nikad nije imal nikakvih problema, jedino kaj je lagan na zadnjem kraju pa hoće dosta proklizavat u nekom težem poslu.

Koliko sam ja imal prilike vidjeti IMT je kemijao sa motorima, čini mi se 8035, dakle oni kaj imaju 2.6L. Mogli sue komot staviti unijev, bilo bi jeftinije, ali pretpostavljam da su u IMTu pričepili taj motor na nekih 2000o/min baš radi toga da usklade sa mjenjačem. Ti bi imao kardan sa 900o/min:mur:, da bi sa njime radio na nekoom normalnom priključku, motor bi morao raditi na nekih 1200-1300o/min, a tu ima svega osim "konja". Ne velim ja da takav traktor nebi imao primjenu na gospodarstvu, samo unaprijed treba znati kaj se može očekivati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Na 533 su stavljali motor od 2.3 l oznake D-115 sa unija, ovaj od 2.6 l je fiatov motor koji je išao na Imt 540. Njega ima @ šanana na svom 540.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na 533 su također stavljali fiatov motor snage 41ks........to nema veze sa univerzalom, jer nitijednog 533 nisam vidio sa univerzalovim motorom, samo fiat......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Taj od 41 ks i je sa unija i ima provrt/ hod 95/110 , dok onaj na 540 ima oko 48 ks i 100/110 i taj motor nije ugrađivan na U-445.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Na kojim brojevima okretaja izvlače tu snagu? Lijepo piše u priručniku za 533F da ima 41ks pri 2000o/min, tak da nemože nikak biti UTB, odnosno 2340ccm
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Da mi je neka žarka želja davat tolke novce i nije.

Nudi mi se se motor od 539 za cca 800€ sa garancijom i od unija za 1000€ pa zato razmišljam o toj opciji promjene motora.

Kolega,di si našo taj motor??
Ja bi rado stavio na svog to :icon_super:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Meni u priručniku za u-445 i motor od 2340 piše 32kw pri 2000 okr.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
C
i oznaka motora 8035-02-812


evo i slika:


Motor je 3 cilindra a ne 4 kako tu piše i to je motor koji je ugrađivan na U-445, za točnu oznaku bi trebao pogledat na motoru
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, 3 cilindra, ja sam htio kupiti 533 sa fiatom, pa je nešto dimio, i nisam......i gledao sam 540, taj je bio dobrog, tj odličnog motora, al zato prednji trap je bio loš, da se nije mogao voziti u 3 brzoj, i puknut je bio zub na diferencijalu.......pa poslije nisam našao ni jedan.....i tako kupim standardan 533........i nisam požalio
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne vjerujem, ne tebi, nego priručniku...
Kod štorca piše 30.9 pri 2200o/min
ili ovo:
UTB-Universal-445-2.jpg

FIAT%20SOMECA%20420-420%20DT%20PAGE%202.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh