• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Na Fercu, ako je sve po standardu, nema mase posebno. Masa je preko šarafa koji drže haubu priheftanu za prednji trap.
Kakav komadič žice spoji na lampu (najbolje na onaj nosač ključ 27, kojim se lampa steže) i na motor ili na - pol na akumulator, pa probaj onda.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jedina stvar zajednička žmigavcu i dugom svijetlu je masa ..i to je ono kaj stvara probleme ..pod uvjetom da je ispravna žarulja , da radi automat ..zadnji žmigavac i još metar stvari koje nisam smomenuo a ne znam jesi li provjerio
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imaš sivu i crnu žicu,one su za dugo i kratko svijetlo,upali kratko i stavi ispitivač na jednu od žica,znači nađi koja ima struje,tj koja je od kratkog svijetla,zatim prebaci na duga i probaj drugu žicu dal ona ima struje. Ispitivač imaš kolko sam skužio i znaš baratat s njim također kolko sam skužio. kad odgonetneš dal je crna il plava žica od dugog svijetla i dal dobivaš na nju struju onda dalje ideš logikom,pratiš žicu i naiči češ negdje na prekid,loš spoj il neke treče. A najviše voli zezat uz sve to masa,ili ti ga minus kao što su ti kolege več u gornjim postovima pisali
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
To grlo žarulje je naopačke montirano unutra. Jedino ako je na tom faru pozicija gore?
Siva je dugo, a crno kratko svjetlo.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Trebale bi biti al nisam htio namjerno pisat jer pitanje dal je to orginal il je več neko prebrikavao,zato sam mu rekao nek ispitivačom nađe koja je od dugog i dal ima uopče na njoj struje,tj nek ide po njoj i nađe di je u prekidu,pošto vj je ak neče radit dugo svijetlo,naravno pod uvjetom da je žarulja dobra kao i masa,a masa je ak kratko i pozicija rade:^):
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Ili miu je žarulja izgorena, ili siva žica je negdje u prekidu. Ma dobro si mu rekao, neka traži ispitivačem prekid.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jedneostepeno izgleda original ovako.Nemam sliku uzivo,al to je to.Isto se korpa od dvostepenog moze iskoristiti da radi ko jednostepeno ,al to je skuplja investicija.Uglavnom moze se naci i ta original jednostepena.Sutra cu samo za kolegu Puknutog probati da je najdem i da poslikam..



danas sam probo nešto u vezi kvačila......vijak što drži polugu, papučicu kvačila, pomislio sam da se otpustio, i probam tako namjestiti kvačilo, da ima 2cm slobodnog hoda, i izgledalo je dobro, kada stisnem rukom......kada sam upalio traktor, i probao ubaciti u brzinu, opet ista stvar, kao da nisam ništa napravio......... a baš sam se ponadao :icon_cry:

ipak negine mi rastavljanje.......nije ni to problem, nego, neznam ni kada ni gdje ću nabaviti rezervni dio, a da mi traktor stoji rastavljen usred zime......:fiery:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Hvala na odgovorima. Riješena je sva rasvjeta na traktoru, za svjetla je bila kriva masa, a za žmigavce prekidač na tabli ! Ipak sam izmjenio sve osigurače novo je novo, jer je bilo dosta loših.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tacno je da se ne trose,ali oksidiraju na kontaktima.Lakse je staviti novi osigurac nego stari cistiti.
 
B

bosniahos

Guest
Ipak san bia upravu,a i neki drugi su masu spominjali.A što češ,škola traži pare ali i pare štedi.E sad da spomenem što se tiče masa, svaki potrošač je mora imat po novom, eu standard.Jedino kad jedan istu izgubi onda počinju svitlit potrošači ka božično drvce bez ikakve pameti i logike.Pa malo duže treba pri analizi nego kad postoji jedna.Jednostavna pipalica ili zuja, ako se zna neka osnova rišava taki problemič.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
E jebi ga, ja takvu korpu nisam videl nikad. Čak ni raspored rupa nepaše.
Onda izgleda da bu trebalo i zamajac i korpa.

Evo slika klasičnog jedno i dvo stepenog






ovo tvoje jednostepeno, je zapravo dvostepeno samo bez hidraulične lamele????

da li je isti promjer spojničke kod jednostepenog i vučna kod dvostepenog????


kako ubaciti dvostepeno, da radi kao jednostepeno?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas je sve rastavljeno......izgleda ovako, sutra u nabavku djelova, pa sastavljanje.........


 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ivane ,ja si ne bi komplicirao život sa preuređenjem na dvostepeno kvačilo.Ja isto imam stari traktor se jednostepenim kvačilom, samo , kad je već razdvojen ; sve promjeni. Lamelu ,capice ,bolcne(sve) i šarafe za štelanje, naravno i ležaj.Vjerojatno si tako i mislio , al evo ,samo moj savjet,jer sam to davno doživio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nemam razloga za šalu.
Ja radim tak kak sam napisal.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivane ,ja si ne bi komplicirao život sa preuređenjem na dvostepeno kvačilo.Ja isto imam stari traktor se jednostepenim kvačilom, samo , kad je već razdvojen ; sve promjeni. Lamelu ,capice ,bolcne(sve) i šarafe za štelanje, naravno i ležaj.Vjerojatno si tako i mislio , al evo ,samo moj savjet,jer sam to davno doživio.


početkom 7mj sam taj cjeli posao radio na drugom traktoru, on ima dvostepeno kvačilo........a ovaj jednostepeno, samo imam sreće što su svi isti djelovi na mom jednostepenom, kao i na dvostepenom, jer za neke tipove jednostepenog više nema djelova......to me najviše brinulo......


a što se tiče štelanja ventila.......mislim da sam ih pogledao prije 1000 sati, kada sam i malo radio motor, sada bi bio red da se pogledaju, prije proljetnih radova......
 

Najnoviji postovi

Na vrh