• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
@ Lisnik, znači poklopci nisu isti za semering sa dvije opruge i za semering s jednom oprugom?
Kad nas je bilo samo semeringa za kupiti ali sa dvije opruge
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
muha, ako imaš loša iskustva sa tim "novim" semerinzima.......kako rješavaš to brtvljenje na radilici????

repariraš stare, sa "špagom"???? koliko to izdrži???? meni nije dugo.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja zabrtvim ploču na dnu zvona ..i u zvono nadrukam .0.3 bara zraka ..ustvari kopresorom upuhujem zrak u zvono ..iberdruk brine o stalnom tlaku i nemma problema s propuštanjem semeringa radilice .

vaš velečasni
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
interesantno velečasni! Ja bi vam u toga boga vrlo rado (po)veroval, :icon_surprised:
ali moral bi ga ipak prvo videti:icon_blackeye:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
muha, ako imaš loša iskustva sa tim "novim" semerinzima.......kako rješavaš to brtvljenje na radilici????

repariraš stare, sa "špagom"???? koliko to izdrži???? meni nije dugo.....
Više nikak, ne bavim se više tim poslom.
nekad kad sam se bavil radije sam metal špagu i ako je motor bil dobar i špaga pravilno postavljena on je tu i tam pustil koju suzu, ali to je bilo zanemarivo.

@ Puknuti, kaj ti nije onda lakše dole na ploči zabrtviti, spoj zvona i motora i zvona i mjenjača te alnaser isto zabrtviti, ugraditi čep za ispust i povremeno ispustiti višak kad dođe blizu osovine od pedala kočnica
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije , kontaminira mi se ulje česticama od trošenja lamela

StricVujc , dojdi pa vidi

vaš velečasni
 
T

TheAraboss

Guest
da li je neko imao iskustva s ovakvim semeringom, koliko on moze radni sati da izdrzi!! Ja sam ovaj stavio ima cca 150 rs i sad-za sad sam prezadovoljan!!

scud.jpg


ejyl.jpg
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
da li je neko imao iskustva s ovakvim semeringom, koliko on moze radni sati da izdrzi!! Ja sam ovaj stavio ima cca 150 rs i sad-za sad sam prezadovoljan!!

Ekipa sve najbolje u 2014. godini!
Što se tiče ovog semeringa, ja sam ga bio stavio, i odmah je procurio. Vratio opet stari sa onom špagom, i nema problema zasad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da tvornica još radi ponudio bi i svoj novitet , ..nešto kao patent , Zvono treba napraviti na pante da narod ne potroši dva dana na brtvu radilice ?


vaš velečasni
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jučer zamjenjen i semering kardana........sada još ostaje srediti hidrauliku, balansnu oprugu......

našao sam sve u kompletu, za reparaciju, sa maticom, manđetom, sve......dođe kod nas 595 kuna, cjena mi je nekako i prihvatljiva, al neznam proizvođača djelova......pa ću kroz par dana i to rješavati, samo........malo me brine skidanje matice, jer vjerujem da je spekla i da neće ići lagano.......kako vi to skidate???? ja sam mislio sjekačem po onim zubima udariti pa što bude, ili bolje da odsječem onaj dio što ulazi u poklopac, pa ću imat bolji pristup matici.......neznam????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Mislim da ti komplet nije potreban, dovoljna ti je matica i zaštitna gumica.
Zagrijati brenerom bude najjednostavnije jer jakim udaranjem postoji mogućnost da oštetiš navoj u poklopcu.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Zanima me sljedece,539 krci pri mjenjanju te neki dan pri kalanju sa crvom proklizila lamelam nakon tog radi sve po starom. Dali se lamela moze podesit da se to izbjegne oboje,dali se to moze kad se makne ona ploca odozdo?
Hvala unaprijed.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
U veće brzine mijenjaš sa duplim kvačilom, a sa duplim kvačilom i među gasom mijenjaš iz veće brzine u manju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Odozdo možeš poštelati samo drugi stepen ako ne odvaja i ništa više.
Možda je (ne možda nego sigurno) malo masno pa ne odvaja do kraja ili zajeđene spojničke i lamele.
Probaj sa međugasom a ako ponekad i zakrči malo ne zamaraj se. IMT je to, to bu krckalo još dugo prije nego bu trebalo getribu popravljati.
 

miki

Novi član
Tu od
12 Pro 2013
Poruka
3
pozdrav svima ja sam miki i imam problem kod 533 kad mu dam gas nece da primi odma nego sa malim zakasnjenjem
 

Najnoviji postovi

Na vrh