• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemam razloga za šalu.
Ja radim tak kak sam napisal.

Dali može biti nešto motoru,jer mi tata reko kao da čuje neko lupkanje unutra u kabini pa nezna dali to mogu bit ventili i dali se oni moraju preštelat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ako ste uređivali (a pretpostavljam da jeste) glavu, mogu izgorjeti ventili.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uh to mi nezvuči dobro,nije on nikad radio teške poslove samo lagane šrpicanje,sjetva i to,al bio je pod turažom i gas do kraja na cesti u transportu.Još onda sutra i preksutra budemo s njim tovarili gnoj jer moram ga izvest a onda ide na štelanje ventila kod majstora.
Hvala ti na savjetu :icon_jook:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo, danas sastavljeno i dobro radi, sutra ostaje još srediti prednji trap, zamjeniti čahure i osovinu........i pranje......ako budem imao volje, trebam zamjeniti i semering kardana, to nisam još radio, jer i on dosta curi u zadnje vrijeme......

ovo sve sa slike kupljeno kod nas 1170kn :icon_eyes:

razmišljao sam otići do srbije kupiti, al ima dosta kilometara, i koliko bi "zaradio" toliko bi i izgubio na gorivu......



 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Mijenjanje semeringa kardana nije neki problem, i ja sam ga promijenio prošle godine i zamijenio ležaj.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
do sada nisam imao takav semering, bio je original, koji se nemože napraviti da traje duže od 250 sati......pa sada sam probao sa ovim, netko kaže da nevalja, natko kaže da je odličan.......pa budem vidio.....

sat mi stao nakon 200 sati kako sam zamjenio sajlu, i danas skinem sajlu, da ju pogledam, sve odlično izgleda, al onaj dio što ide u sat više nije kvadratan nego okrugao.......imao novu sajlu, stavio i sada sve radi.......jako loša kvaliteta......sada me zanima koliko će ova sajla raditi.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Jel taj semering radilice s jednom oprugom ili?
Umjesto one dvije kratke čahure centralnog bolcna bolje da si uzel jednu dužu.
Nezaboravi izbušiti rupu za mazalic
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije sam uzimao drugačije čahure, isto su bile 2, sada imaju samo ovakve.......imaš možda sliku, gdje da stavim mazalicu......:icon_scratch:

semering je sa 2 opruge, nisu imali sa jednom, a proizvođač semeringa je "mladost" iz inđije.......i neznam kako će funkcionirati preko onih povratnih kanala na radilici.......:frown: iako mi izgleda, da ova opruga od zamajca nevozi po kanalima.......budem vidio kroz neko vrijeme, imali su još semering crvene boje, on je isto imao 2 opruge.......

koliko sati izdrži otprilike taj semering?????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja sam mazalicu ugrađival odozgo, mada vele da je bolje odozdo.
Ako se redovito podmaziva ja smatram da je nebitno odakle je.

Iz mojeg skromnog iskustva taj semering izdrži nekoliko desetaka sati, a u iznimnim slučajevima koji sat dulje.
Kao što sam napisal, ja sam s tim nezadovoljan, možda buš ti boljeg uspjeha.

Evo slika

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sutra ću to tako rješiti.......samo moram vidjeti kakve mazalice imam kod kuće......

izmjerio sam i aksijalni luft na radilici, iznosi 0,25mm nekako se nesječam koliko treba biti.....negdje oko 0.2mm ili ????
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj semering nece vjerovatno izdrzati dugo.Problem je sto prvi zaptivac dobiva ulje i dihtuje;drugi zaptivac ne dobiva podmazivanje i normalno usljed trenja se grije.Ako se grije na suho dolazi do pregrijavanja i postaje tvrd sto nije dobro za zaptivanje.To je razlog sto semering sa jednim zaptivanjem je bolji.Mazalica moze ici sa obje strane.Moje misljenje je da je bolja ova odozdo jer jer je lakse podmazati.Ako imas lufta u kuglama koje drze stel u centreu dzaba ga piksujes.Jedina kvalitetna piksna prednjeg stela je ona iz jednog dijela.Ta iz dva dijela je gotova za par mjeseci.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mazalicu treba staviti od strane opterečenja ..ili podizati gubec traktora kad se podmazuje

vaš velečasni
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tacno tako_Oni koji podmazuju neidu u prilog ljudima koji rade isti posao kao ja i drug iisti..Zato mazalica ide na mjesto koje musterija zeli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Lakše je podmazati odozdo ali ovaj sa slike je imal odozdo neku ploču pa je podmazivanje odozdo bila nemoguča mislija.
Ruku na srce to se ionak podmaziva (isto kak i prednji kraj) tek kad dobije luft, a onda je več kasno.
nekad kad su bili bolcni cementirani i čahure kvalitetne nije trebalo mazalice i trajalo je duuugo, a danas ni uz svakodnevno podmazivanje ne traje bog zna kak dugo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na ovom drugom sam stavio dvodjelne čahure, prije par godina i još su dobre, a ići će još dugo.....i bez mazalice.....

a vijke sam uzeo druge, jer one nisam mogao odšarafit, pa sam ih odsjekao, iako su imali na sebi urezano, vjerojatno jer se most cjeli malo nakrivio zbog lufta u čahurama......

a što se semeringa tiče, ako ode, opet ću morat mjenjati, samo kada budem negdje našao, kupit ću i taj jednostruki, pa nek stoji, ako ovaj ode.......ja sam ga iznutra namazao sa masti, pa možda mu još koji sat produlji trajnost.......

jel za jednostruki može ići isto aluminijsko kučište kao i za ovaj dvostruki????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Kolko sam ja Lisnika skužil poklopac je isti, razlika je samo u gumi.
Ja ga nisam imal prilike vidjeti ni ugrađivati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bio nebi isti poklopac kad kupujes taj semering on dojde u setu.Ovamo kod mene kosta od 15- 18 eura.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj dvostruki, sa kučištem sam platio 10€......mladost-inđija
 

Najnoviji postovi

Na vrh