• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Re: Imt 539

Uzmeš cvikcange i cvikneš žice.

Gore je najvjerojatnije mehanički regler i tu buš malo kaj imal za popravljati pa može i ostati tam gdje je bil.
Novi elektronski regler je oko 200 kuna pa preporučujem ugradnju alternatora za iste ili manje novce.
Ako ti baš hočeš imati dinamo onda regler ugradiš na dostupnije mjesto (tam oko filtera zraka).

Sve ostale opcije oko skidanja nosača akumulatora izbaci jer ako to dirneš potrebno bude mjenjati pol instalacije.

Prije bilo kakve intervencije skini klemu.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Re: Imt 539

Regler je mehanički, nabavil sam isti od fićeka, probam namontirati a ako nejde onda alternator. Malo problema sa nosačima, a treba i remenicu zamjeniti za 17-icu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Znaci, zracni filter na 539 se sastoji od dva dijela koja imaju onu zicanu mrezicu u sebi.. Onaj donji dio se lako skida, tj ide van sa onom posudom, a kako da skinem onaj gornji dio?
Vidi se da je dosta zamascen, a neda se izvaditi van da ga operem..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
To se ne vadi.
Ivasol u večim količinama, minivaš i udari nežali.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Onaj lim šta drži mrežice sam obrusio na mjestima gdje je pikovan. Izvadio mrežice razmotao i oprao. Posušio zrakom smotao mrežice vratio unutra i onaj lim onda pikovao sa co2.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Bobe
Nebudem nista rezao..

Muha
Znaci, cijelo kuciste odsarafim od traktora i onda udri s minivasom? Ili da skinem samo ono gumeno crijevo da ne ode voda u motor?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Zbog toga treba mijenjati češće ulje u posudi filtera da se ne prlja gornji filter.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Skini cjeli filter, lakše ti bude i kvalitetnije.
Odozgo 4 šarafiča M6, bočno dva šarafa M8 sa maticama i šelnu na crijevu usisa.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Danas primjetio da mi ovdje malo masti, (539) jel to nesto za zabrinuti se ili je otisla samo brtva auspuha?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
negdje u 11mj sam kupio novu AC pumpu za 533, teleoptik, odradila je 30tak sati.......i jučer stane traktor, kada sam rastavio neki komadić lima pukao unutra, čini mi se da je onaj dio gdje se spaja membrana s pumpom.......danas sam ju vratio u trgovinu i dobio novu.......a ovu će reklamirati, kao to je prvi slučaj, moš mislit.......toliko o kvaliteti, a nisam htio uzimati neke kineske ili turske pumpe.......i nakraju ova ode, koja bi trebala biti original......dobro pa sam staru ostavio, koju sam stavio gore i radi, al i kapa gorivo iz nje, danas i za nju uzeo novu membranu, pa nek stoji......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam kakva bi bila ona AC pumpa, što se spaja na bosch pumpu, mislim da tako imaju MFovi, i imt 555, pa bi što štimalo i na 533.......možda je kvalitetnija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Može i na 539 sa klipnom Bošicom, samo kaj košta 500- tinjak kuna.

Zadnje serije Teleoptikovih pumpi su katastrofa
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nadam se da će ova biti dobra što sam dobio......al materijal je loš......i onaj dio što ide na bregastu, ima veću udubinu od bregaste, nego na pumpi staroj 20-30 godina.....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
A jel bi išla kakva elektropumpa od auta, One koje se nađu sa strane spremnika....??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,730
Imam jednu od 3 bara doma i probao sam onak provizorno ju stavit i mislim da bi to funkcioniralo. Treba stavit regulator pritiska i relej koji bi gasio pumpu u određenom trenutku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh