• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Prijatelja mi muci kvacilo na IMT-533, ima dvostepeno. Kaze da ne moze stisnuti do kraja, tj da razmak izmedu ploca potisnih je mali, kao da dode do kraja a ne razdvoji. Sad on pita koliko su debele nove lamele ( sumnja da mozda je vucna lamela deblja nego inace pa je zbog toga) ili je problem u necem drugom?
Kaj su prijatelji slagali prije nego su nastupili problemi?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Nista, on je traktor kupio. On je inace mehanicar ali kaze da je vucna lamela debela 1 cm i kad je korpa sastavljena nema mjesta da kardanska lamela seta , tj da odvaja .tj ne moze se ukljuciti kardan. Jednostavno ne moze stisnuti kvacilo da ukljuci kardan.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako nema mjesta i papučica dođe do kraja, onda treba namjestiti papučicu kvačila.......
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Kako ne shvacate nije stvar u papucici, korpu kad je sastavljena kao normalno ( a on ih je vise vec sastavio uspjesno jer je skolovani mehanicar) nema mjesta u korpi da lamele odvajaju, ako vucnu nastela normalno za kardansku nema mjesta da odvoji. Bude stegnuta, zato pita koliko inace lamele budu debele jer nesto tu ne stima. On je korpu izvadio van da vidi sta je
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
ovdje sve piše, ako tak ne radi onda je kardanska lamela naopačke ili je puuuno lufta na bolcnima, capicama i poklopcu kvačila
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
On zna to sastaviti vec ih je stavio masu, na ovoj kaze da nema lufta a pogotovo ne naopako, jedino kaze da lamele budu inace nove 8 mm a ova je 1 cm pa misli ako je deblja gubi taj prostor u korpi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Sad nejdem raspakiravati novu lamelu da ju izmjerim, a mjeru neznam. Ja to od oka.
Ako su limovi 1,5 mm jedan, gore su dva komada to je 3 mm. Znači obloga na svaku stranu po 3 mm je 6 mm. To je več 9 mm :icon_scratch::icon_scratch:

Samo na glas razmišljam, mislim da mora biti jača od 8 mm.

Možda mu telefeder nije sel kak treba pa se jadan pati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lamela je debela oko 11mm.Problem je sto kaze muha u tanjirastoj opruzi.Nije legla u utor na zadnjem dijelu ploce prilikom montaze.

Ovako izgleda kad je u utoru(zlijeb).
dsc07299.jpg

Ovako izgleda kad nesjedne.Moras otpustiti vijke koji drze korpu i srufcigerom i cekicem je namjestiti.Znaci provuces sraufciger pokraj capni i naslonis na oprugu i udaris cekicem.Tako na sva tri otvora pokraj capni gdje se vidi opruga.
dsc07298.jpg

Jedino nebi mogao odvajati ako u dijelu oznacenom na slici nema lufta(zazora).
i2qdc8-1.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
da na to sam mislio, da nije greškom neko namontirao pogrešne capice.......jesenac smo imali komplikacije s kvačilom :icon_rolleyes: krive su bile pogrešne capice :icon_twisted:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,308
@MUHA,
znam da ti znaš, kako se poštela minimum na 539? Linijska pumpa stare linije traktora. Nebi dao da se motor vrti ispod 600°/min.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Najveca razlika je u motoru, 539 ima jaci i startniji motor koji bolje pali, pogotovo u zimi..
Zatim, svaki 539 ima blokadu i dupli kuplung dok ovi stariji 533 to nemaju..
Imam dva 539 i stari ima 533, po meni ta dva traktora se ne mogu usporediti, 539 mi je u svakom pogledu bolji, a totalno su slicni izgledom..
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
265
Imt 539

Kako najlakše promjeniti regler diname na IMT 539 a da se ne mora puno rastavljati i šarafiti?:confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh