• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Danas mi na 539 počelo nekaj lupati u motoru i počel je dimiti plavkasto, do sad je dimil samo crno...snagu nije izgubio al nekak čudno radi, ko da ima zraka u sistemu...pvp i dizne su sređene prije 50 radnih sati...ima ko kakvu ideju kaj bi moglo biti?
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Nema mjehura u kileru ni vode u ulju.
Čini mi se da jedan cilindar ne dela kak treba, probal sam otpuštati lajtunge kaj idu s pvp na dizne, na jednom uopće ne promjeni zvuk a na druga 2 se skoro ugasi čim ih malo odšarafim...
Bude i video kasnije
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Nije tolko promenil zvuk da bi mogo skužit jel dela il ne...mala je razlika, tek tolko da čujem da nekaj ne valja i da ne prima gas kak treba...
Kaj sad ak je dizna zaštekala, jer mora pumpa kod bošiste ili samo zamijenim uložak?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema mjehura u kileru ni vode u ulju.
Čini mi se da jedan cilindar ne dela kak treba, probal sam otpuštati lajtunge kaj idu s pvp na dizne, na jednom uopće ne promjeni zvuk a na druga 2 se skoro ugasi čim ih malo odšarafim...
Bude i video kasnije
da li baca naftu na taj lajtung cilindra koji ne radi ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To nije dobar znak ako si dobro vidio ..naime zna se dogoditi da elemnt pumpe zašteka pa ne baca naftu nikako ..

Možeš bez bojazni otvoriti poklopac pa vidjeti kako radi mehanizam pumpi ..možeš i odvijačem podizati elemente pa prema otprou ocjeniti jel isti i tak detektirati kvar na pumpi ili dizni
to ti ovako izgleda kad skineš poklopac . traktor može raditi i s skinutim poklopcem
http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/P5042347.jpg
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Evo i video, tu se čuje kak si sam smanji gas...
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=HRJn0bDUalM[/YT]
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pi zvuku bi rekel da je dizna. Tak je i moj delal, ko da kaslje.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja imam osjecaj da prema ovom snimku neradi dobro prvi klip.Mozda me oci varaju al tako izgleda.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Ak misliš na prvi s ljeva taj ima slabi pritisak dok odšarafim lajtung i traktor skoro pa ne promjeni zvuk dok se na druga 2 skoro ugasi...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Onda ti taj cilindar ne radi ako je takva velika razlika u odnosu kad odpustiš lajtunge na ostala dva cilindra. Skidaj to dole i nosi bošisti da vidi kaj je
 

Najnoviji postovi

Na vrh