• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sada sam procitao ponovo tvoj prvi post i uhvatio onu riječ da lupa motor. To se je desilo na jednom mercedesu kad je blokirao uložak. Toliko je lupalo da smo mislili otvarati glavu ali ajde na najprije to vidimo.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Ja sam se isto uplašio kad sam čul da lupa...prvo mi palo na pamet da je nekaj puklo...pa još onda plavi dim i svašta mi padne napamet :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ak misliš na prvi s ljeva taj ima slabi pritisak dok odšarafim lajtung i traktor skoro pa ne promjeni zvuk dok se na druga 2 skoro ugasi...

Tacno tako.Prvi slijeva izgleda nesto nestima.Sad da ti pojasnim zasto.Moguce je da ugao snimanja vara oko al tako izgleda.Prema snimku izgleda da vijak na dijelu sa zutim strelicama nije stegnut.Taj dio ima iza zubice preko kojih je zupcastom letvom povezan sa ostalim elementima.On zakrece elemnt pumpe.Na njemu se stela ravnomjerno ubrizgavanje kolicine goriva.Sva tri elemnta se stelaju zasebno dok nebace u tri epruvete istu kolicinu goriva.Taj posao radi bosista.Na slici ti je oznacen polozaj zakrenutoosti elemnata.Prvi stoji ravno ,a ostali malo ukoso .Opet napominjem mozda gresim zbog ugla snimanja .To lako uoci onaj ko se razumije i gleda ocima.Kad je jedan okrenut ravno prema tebi trebaju i ostala dva stojati tako.Kad je ugasen traktor to gledas potezuci polugu za gasenje. U svakom slucaju prvo provjeri dizne..
screen-shot-05-10-15-at-.png

Evo slike bez strelica pa probaj usporediti.Prvi stoji ravno dok su ostala dva vise zakrenuti udesno.Mozda je opticka varka ,al tako izgleda.
screen-shot-05-11-15-at-.png
 
Posljednje uređivanje:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nama je prije ohoho godina 533 u radu počeo trokirati i gubiti snagu.Mislili diza zaštekala ali na stroju radi normalno_Otvorili poklopčić pvp a ono preskočio taj nazubljeni segment i taj cilindar je jedva dobijao gorivo,odnijeli bošisti ,promijenio segment,izbaždario pumpu i već godinama normalno radi.I meni je upao u oko položaj segmenta i vjerovatno je to u pitanju.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Sad sam gledal stoje ravno sva tri dok na slici nije tako.
Izvadio sam dizne i prva curi dok puhnem u nju s kompresorom dok druge ne...tak da je vjerojatno zaštekala, kasnije ih nosim k majstoru...
4b42548ae76a9a323d660e0ff8b83c42.jpg
bb4e58d3aeeec53171231bdd11ec1017.jpg
b73f18a28738aa83bfc29c6fa1edc9f2.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Nemora biti da je zaštekala, možda je samo opruga pukla.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Dizne su kod majstora, sutra budemo znali u čemu je bio problem...nadam se...
 

robyvg

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
3
ler gas mi je visok 1600 kad je topli i kad je hladan tj. nakon paljenja prvih par min. 800 i onda 1600

pronašao sam problem na usisnoj cijevi kod osovine leptira opustila se matica na ručici
tako da necu dirati dizne za sada jer je sve ok
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kaj su nekaj natočili ili su ga istočili?
Za ovo drugo nema pomoći i rezervar budu odnesli ako ga zaključaš...

Kolko ja znam nema takvog čepa.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Kad ga odfuram kod bake u štagalj da bude pod krovom kad ga netrebam onda mi ga ujak stalno isprazni jer naravno vozi starog kadeta dizela...reko sam mu milijun puta nek to ne dela ali on je uporan bez obzira kaj točim plavca, nadam se da bu ga murja ulovila kad tad :):)
Rijetko kad trebam traktor i onda dođem po njega a on skoro prazan...
Moral bum onda nekaj iskemijati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
isti ti vrag , otpojil bu ti lajtung , njemu još bolje , ne bude se nasmrdel od potezanja na šlaf
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa jebaga cucek,kaj ga ti nemreš ostavljat kod bake skoro praznog,i prije vožnje mu natočiš 5l i vozi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh