• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Čemu grijanje ako je napravljena generalka? Pa na ovim temp. mora bez grijača kresnut.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Slažem se s Manetom, moral bi kresnuti bez grijača ako je odrađeno kak treba.
Možda bude bolje kad si malo legne :icon_scratch:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa vjerojatno je moral istjerati sav zrak van pa nije mogel kresnuti. Sad dalje mora kresati ko mina.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Slažem se s Manetom, moral bi kresnuti bez grijača ako je odrađeno kak treba.
Možda bude bolje kad si malo legne :icon_scratch:

Za prvi put nebi se slozio.Kasnije bi trebao ako je vani +15...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Generalka koja treba baklju ili šlep za prvo paljenje .... nije uspjela .... ili nije sve odrađeno do kraja.
533 teže pali, ali sastaviti mora i na nižim temperaturama bez grijanja.

Kaj bi tek onda Tinekov koji je za remont, a grijača ni nema?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Za njegov ima baklja..Uvijek ovisi o temp. vani....Inace moze i bez baklje prvi put nakon po sata verlanja...Inace sa kvalitetno odradjenom PVP i diznama +razvod nov i dobro ufazen palice i los motor ko mina. Neslazem se sa tim generalka koja treba baklju.Kod 533 treba baklju koja nije nimalo stetna.Mnogo jeftinija od alansera...
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Meni ni jasno zakaj se svi tak opiru tom grijanju, i zakaj bi moral paliti bez grijaca, i na kraju krajeve nije mu tvornica bezveze ugradila grijac. Ne mislim sad na ovoga s generalkom nego inace. Neki forumaši su tvrdili da je to smece ako ne pali bez grijaca. Gluposti. Na mom 533 je motor loš i baz grijaca mi sad vec niti na + 25 ne pada na pamet ga prvi put paliti jer mora malo okrenuti dok primi... Malo zagrijem i kreše bez problema i tako sve do nekih - 5, ispod toga niti ne palim jer kad je tak zima nemam kaj ni delati.. A ne budem diral motor dok god ga donekle normalno mogu paliti na kljuc..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako je loš motor bolje ga grijati , videl sem nekoliko 533 nakon generalke prvo paljenje je bilo zbrajanja dok nije sastavil . Ostala paljenja do 5 stupnjeva u plusu na zub bez grijača . Majstor Mirko bi iznorel ako njegov posel nebi palil na zub . Uzrečica mu je bila generalka se sastavlja na bijelom stoljnjaku nakon generalke makne se motor i stave tanjuri za ručak stoljnjak mora biti čist tad je to posel . Njegova generalka je bila uz motor , vodena pumpa , anlaser , alternator i kuplung ako tak gazda neće odbil je posel jer je uvijek daval garanciju na motor .:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Svakome 533 je uvjek lakše s grijanjem i slažem se da mu to nije ni malo štetno, ali nakon generalke za prvo paljenje mu toga netreba.
Barem ja nisam koristil grijač.
Ako je sastavljen po školski imal bu kompresiju ko nikad poslije tog prvog paljenja, i još dobro ozračen .... mora kresnuti.

Majstor Mirko. Takvih danas nema, a i rijetko se rađaju. Opet s druge strane majstora je bilo malo jer su ljudi imali penez.
Nije im bilo sila samima se učiti, a nije problem bilo ni sve kaj treba kupiti.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pametno je covek i delal.. Ja sam imal sranja na 558 s anlaserom.. Kad sam složil generalku više nije mogel vrtet, valjda zato kaj se pojavila kompresija :(rofl): Mislim, vrtel je on samo jedva..

Pošto znam da ako hoceš taj anlaser složiti kak bog zapoveda moraš 800 kuna potrošiti i opet pitanje kasnije kolko dugo to bude dobro, a i ti anlaseri su žderaci struje... Onda sam fino za 1200 kupil ganc novoga i bok. Dinamo tak ide proc i alternator gore. Vodena pumpa se podrazumeva.. Normalno da sam i kvacilo rešil kad je vec sve dole + semerinzi na spojnickima..
 

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Nisam zbog posla se javljao a nisam ni radio do danas na traktoru, nakon paljenja nije imao snage, čak u 1. sporoj se gušio i nije bilo odaziva na gas pa sam se malo igrao sa PVP i ispalo je je da je bilo prerano paljenje, nakon pomaka od nekoliko oznaka(crtica) pali puno bolje i prima gas.
Zahvaljujem se svima na savjetima a pomogli su i neki prijašnji postovi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da,kaj se desilo sa projektom generalke na 558,jel zapelo ili je gotova?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nije još sve do kraja gotovo, treba se još igrati.. Bili su neki nepredviđeni troškovi za neke druge stvari pa nisam još sve oko toga završil... A da ti budem iskren, nemam baš niti volje nekaj previše slikati i stavljati na forum jer ljudi ne znaju niš drugo neg pljuvati i omalovažavati, a pogotovo oni kaj ne znaju sami ni ulje zameniti... pa me malo iritira to...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Događa mi se jedan problemcek na 533. Od kad sam ga kupil prije par godina kvacilo mu je nešto tvrđe neg normalno i trebalo ga je do jako stisnuti da bi odvajalo kak treba, ali sad mi se pocelo dešavati da i kad stisnem do kraja ne odvoji kak treba. Krci ko lud kod ušaltavanja itd... I kavcilo je fest tvrdo. Jel se ima tu kaj probavati štelati ili mora na pol?

Napominjem da je to jednostepeno kvacilo. Zato ovo sve i pitam jer nisam nikad videl kak izgleda ta korpa. Dvostepeno sam vidio.

Ponaša se od prilike kao kad na dvostepenom pukne štift pa ne odvaja skroz.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Sve isto ko i na dvostepenom.
Najvjerojatnije ispal vijak capice, pukel ili iskoćil štift (jer ga možda neko naopak okrenul), možda pukel poklopac kvačila....
Naravno, predpostavka je da je korpa noviji tip jednostepenog.

Odozdo možeš pogledati, a za bilo kakvu intervenciju na pol.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Na 558 smo štiftove menjali od ispod kroz rupu. Budem pogledal sutra ako stignem
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Danas sam malo išel pogledati kaj je i IZNENAĐENJE... Pogledaj slike MUHA, ti buš odma znal kaj je...



 

Najnoviji postovi

Na vrh