• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Malo je nejasno sta hoces reci???
Jel blokadu nemozes ukopčat ili bas kočnicom blokirat kotač??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
jel se stari tip može namotrirati na novi tip i ako da gdje toga ima?
Nemože, a i ko normalan bi ugrađival stari tip koji je čak i tvornica izbacila :scratch
Jedino ako tvojom glavom opet putuju neke nove ideje ;)
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
neznam koji je tip traktor je 73 godište ima onako samo za stisniti ja to stisnem skroz dolje ali se ne uključi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
neznam koji je tip traktor je 73 godište ima onako samo za stisniti ja to stisnem skroz dolje ali se ne uključi
Jel izgleda ovak?

1021015.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
daaaaa, ovaj šerajzlin( sa tvoje slike) je koma :madmana:
No ovaj drugi tip sam vidio ali nisam vozio , možda se varam
Nepaše. Slike ovoga drugoga negdje imam, ali nemogu nači:madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
evo išao sam slikati
Dakle stari tip.
Ne gine ti skidanje trube dole i rastavljanje.
Najvjerojatnije se poderalo, ili su popucali štifti. Te špere inače su puno lošije i malo koja radi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
što bi trebao skiniti zadnji dio traktora dali je to problem za promjeniti
Treba ispustiti ulje, skinuti desnu trubu i onda dođeš do špere. Tu nastupaju problemi jer treba skinuti ležaj sa diferencijala da bi izvadil kanđu van, a on bez velikog radapcigera,a ponekad i grijanja neide.
Ako rastaviš poslikaj pa ti pojasnim kaj bu trebalo nadovariti, ako nisu popucali štifti. Ako su popucali onda samo zamjeniš njih i to bu to (mada ih več dugo nisam videl u dučanu). Ako ih nebu za kupiti onda rabljeno.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
čini mi se da je neko tražio presek imt-a 533 pa evo ga.

Url=http://img826.imageshack.us/i/cimg0236c.jpg/]
cimg0236c.jpg
[/url]






zanimame postojili ovaj veliki poster od prsjeka traktora
al od imt 539....pa ako netko zna gdije ima kupiti neka mi javi.
Hvala unaprijed
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
mali problem na fercu 533,Muhaničar ti znaš ziher kaj ga muči

traktor stajal par dana dođem jučer da ga zapalim on ni da bi trznul ko da je otkopčan akumulator,trknem čekičem po anlaseru odma se javil i poslje 20 puta probam bez problema upali,cijeli dan posle sve pet,al danas ujutro ista stvar.jel gubi negde kontakt il četkice poderane,da ga ne skidam dolje nepotrebno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Najvjerojatnije su problem četkice, mada nemora biti.
Skini onaj zadnji poklopac koji drže dva šarafa (ili ključ 10 ili na šarafciger) i pogledaj kakvi su kontakti na automatu. Slobodno ih malo pošmirlaj. Usput provjeri četkice.
Ako imaš gore alternator onda ga nije problem skinuti, a ako je dinamo onda treba i njega skidati. Kad ga skineš onda ti ga je lakše pregledati i podmazati ;)
Obavezno otpoji akumulator.
 

Najnoviji postovi

Na vrh