• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

Bobo

Guest
Cepovi su tako zamisljani, ali dzabe, kad je odlijevak najslabiji iza bosch pumpe gore...

A ipak pricamo o YU kovacima, tako da se i nije nadati da ce cepovi odraditi svoj posao. Cuo sam za samo jedan jedini slucaj gdje su covjeku cepovi iz bloka poispadali a bloku nije bilo nista, al nisam vidio, tako da u ovo bas i ne vjerujem..

Za zetore i ursuse na svoje oci vidio da je cepove izbilo i motoru nista...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Možeš li ti objasniti čemu služe čepovi na bloku motora.
Ja sam objasnio onako kako su mene moji profesori mehanike i mašinstva učili u srednjoj školi.
Pošto se svakim bušenjem blok oslabljiva, neboj se niko nebi po njemu vrtal rupe bez veze, a zna se da čep nema šanse da izbije (naročito takav kakav je na IMT-u)
Kad se blok lijeva u tim šupljinama u kojima je poslije voda se nalazi pijesak, pošto bi to poslije bil problem izvaditi ..........
Cepovi su tako zamisljani, ali dzabe, kad je odlijevak najslabiji iza bosch pumpe gore...

A ipak pricamo o YU kovacima, tako da se i nije nadati da ce cepovi odraditi svoj posao. Cuo sam za samo jedan jedini slucaj gdje su covjeku cepovi iz bloka poispadali a bloku nije bilo nista, al nisam vidio, tako da u ovo bas i ne vjerujem..

Za zetore i ursuse na svoje oci vidio da je cepove izbilo i motoru nista...
Bobič, zetor i ursus imaju na bloku samo jedan čep i to onaj koji je namjenjen za ugradnju grijača. Čepove koji su na glavama može izbiti, ali samo 4 komada jer su ostali preblizu tak da........
Ti čepovi su drugačiji nego kod IMT-a tak da ih je lakše izbiti, ali taj kojemu je to izbilo, a ništ se nije dogodilo isto može zapaliti sviječe.

Poslije kvalitetnog smrzavanja to ti otprilike izgleda ovak.

12539505.jpg
 
N

Neven 533

Guest
E kad su ljudi škrti pa je teško staviti antifriz .....
Ja u oba traktora stavio antifriz kupio sam ga 20 litara i u aute i sve natočio pa neka se smrzava...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Koja se treba temperatura treba postići da se dobije kvalitetno smrzavanje

:lol::lol::lol::lol:
Dovoljna je 0 i malo jači sjeverac par sati ;) da dojde do kvalitetnog kalanja :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Dovoljna je 0 i malo jači sjeverac par sati ;) da dojde do kvalitetnog kalanja :lol:

ja hvala Bogu nema takvih problema da se ne opterećujem sa antifrizem,
a na aute kag got složim nakon nekog vremena uvjek me sjebe termostat i
brze pregori dightung tak da stalne naljevam friškoga onoga G12+
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
ja hvala Bogu nema takvih problema da se ne opterećujem sa antifrizem,
a na aute kag got složim nakon nekog vremena uvjek me sjebe termostat i
brze pregori dightung tak da stalne naljevam friškoga onoga G12+

Simply clever :supz: :supz: :supz:
 
L

lovac00

Guest
Koje ulje koristiš?
Kaj se događa kad staviš novo?
Koliko ima radnih sati?
Pitanje je normalno i dali je taj manometar ispravan :scratch

Kad stavim novo ulje isto je,naj više stavljam super 5 ili texsaco td.Ima oko 3000 h.Napravljena polugeneralka zbog tog pritiska,novi leteći perkins,nova uljna pumpa tešanj,brušena radilica 1 stupanj jer je imao brazdu na prvom koljenu radilice i naravno uređena glava i nove karike!
Ali i nakon toga kad par sati odradi na leru pritisak u crvenom negdje na pola bara!!!!!!Kod dodavanja gasa pritisak u zelenom kod 1600 okretaja!Ili ako odradi jedno vrijeme u leru vrati se na vrh crvenog!
Jel to normalno?
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Evo upravo ovih dana radio jednu generalnu i pošto je več negdje na forumu bilo govora o pritisku ulja evo mog iskustva:
imt-foto_15057894_17420357_18475151.jpg

imt-foto_15057894_17420357_18475105.jpg

imt-foto_15057894_17420357_18475110.jpg

Traktor je radio 4h minimalno.
 
N

Neven 533

Guest
Evo upravo ovih dana radio jednu generalnu i pošto je več negdje na forumu bilo govora o pritisku ulja evo mog iskustva:
imt-foto_15057894_17420357_18475151.jpg

imt-foto_15057894_17420357_18475105.jpg

imt-foto_15057894_17420357_18475110.jpg

Traktor je radio 4h minimalno.

Što to nije sat za zrak iz kompresora pritisak ulja ide do 5 samo....
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Nebi znao za šta je taj sat inače ali znam da je u trenutku slikanja mjerio pritisak ulja
 
N

Neven 533

Guest
Nebi znao za šta je taj sat inače ali znam da je u trenutku slikanja mjerio pritisak ulja

Meni na 577 mjeri tlak kompresora a od ulja imam na 533 sad jedino ako je neko nešto kemijao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nebi znao za šta je taj sat inače ali znam da je u trenutku slikanja mjerio pritisak ulja
To je bilo na 558, bar tak izgleda po instrument tabli. Taj motor ima veči broj okretaja na leru i samim tim je i pritisak ulja veči.
Ovo je slika jednog 533 na leru, poslije generalke u fazi razrađivanja (znači topli motor), ali kad se u ljetu pošteno optereti i zgrije padne sigurno i za bar.

27706559.jpg


Ovo je slika na punom gasu. Znam da sad neki budu rekli da je to previše, ali to je bilo samo malo za probu poslije prvog servisa kad sam mu malo dizal broj okretaja, a sliku do kud sam ga našarafil nesmem metnuti da ju gazda slučajno nebi videl :oops:

38688746.jpg


Meni na 577 mjeri tlak kompresora a od ulja imam na 533 sad jedino ako je neko nešto kemijao...
Nevene, taj manometar je za mjeriti pritisak ulja, a može se koristiti za štošta. Na slici gore imaš manometar na 533 tak da .....
Na ovoj slici dole desno ti je manometar od zraka i on je sličan ovome samo nema označena ona polja (crvena, zelena). Čak mi se i čini da bi on trebal imati dvije kazaljke (neki imaju). Drugačiji priključak gdje se kopča crijevo itd.
Po tome ispada da je kod tebe nekaj kemijano.

45943698.jpg
 
N

Neven 533

Guest
Ja imam na 533 orginalan sat od pritiska ulja do 5 tako da neznam i piše ulje a ti satovi su inace na 577 bili za zrak iz boce
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Danas sam se raspitivao za cijene dijelova. Vodena pumpa original 295KN u zaboku, zamjenska (made in RH) 270Kn s garancijom 24mjeseca. Krajnici samo 48kn komad ali izgleda indijski tak mi je ne telefonu rekel trgovac. Da li ima kakvih krajnika koji nisu indijski ne? Ne samo da sam zabrinut zbog kvalitete nego neću više potpomagati ekonomije vaneuropskih zemalja...:vragek:
 
N

Neven 533

Guest
Danas sam se raspitivao za cijene dijelova. Vodena pumpa original 295KN u zaboku, zamjenska (made in RH) 270Kn s garancijom 24mjeseca. Krajnici samo 48kn komad ali izgleda indijski tak mi je ne telefonu rekel trgovac. Da li ima kakvih krajnika koji nisu indijski ne? Ne samo da sam zabrinut zbog kvalitete nego neću više potpomagati ekonomije vaneuropskih zemalja...:vragek:

Daj si pitaj kod Poljo Jose ima većinu dijelova orginal dostavlja kući čak
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Daj si pitaj kod Poljo Jose ima većinu dijelova orginal dostavlja kući čak

Danas sam odšrafio krajnike sa upravljačkih ramena. Kao što sam i pretpostavil novi krajnici nebudu riješili šamaranje desnoga kotača. Naime uzrok je desno rame koje ima puno lufta s rukom se cima sim pak tam, a i lijevo rame isto tak samo manje. Kad se okreće volan udesno ko da u jednom trenutku ide teže pa onda opet normalno, a ulijevo se to ne primjeti.
Što se tiče krajnika nema na njima nikakva nedopuštenog kretanja jedino kaj su gume podrapane pa izlazi mast ali ja nebi bacal novac na nove jer nebudu riješili ono kaj me muči. Ono kaj budem napravil je dal izravnati savinutu desnu štangu pa bude možda to malo pomoglo
 
N

Neven 533

Guest
Danas sam odšrafio krajnike sa upravljačkih ramena. Kao što sam i pretpostavil novi krajnici nebudu riješili šamaranje desnoga kotača. Naime uzrok je desno rame koje ima puno lufta s rukom se cima sim pak tam, a i lijevo rame isto tak samo manje. Kad se okreće volan udesno ko da u jednom trenutku ide teže pa onda opet normalno, a ulijevo se to ne primjeti.
Što se tiče krajnika nema na njima nikakva nedopuštenog kretanja jedino kaj su gume podrapane pa izlazi mast ali ja nebi bacal novac na nove jer nebudu riješili ono kaj me muči. Ono kaj budem napravil je dal izravnati savinutu desnu štangu pa bude možda to malo pomoglo

A da a mozda je i unutra pikise se poderale u kućištu volana i ležaj ...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
A da a mozda je i unutra pikise se poderale u kućištu volana i ležaj ...

Poderalo se, vjerojatno nije pomoglo ni to što nikada nije ulje dotočeno u kučište puža. Uglavnom imam plan reparirati puža u budućnosti ali ove godine nebu ipak s toga niš.
Primjetio sam na lijevom prednjem kotaču dosta lufta. Mogu ga pomicati nutra van vidi se kako se pomjera glavčina zacjelo lager? Desni kotač nema taj problem.
Kako se skida glavčina? Da li morem to skinuti i odnesti nekome da zamjeni lager? Da li je lager uprešan u glavčinu ili kak ima ko sliku? Tu su dva lagera u pitanju:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh