• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

L

lovac00

Guest
To je bilo na 558, bar tak izgleda po instrument tabli. Taj motor ima veči broj okretaja na leru i samim tim je i pritisak ulja veči.
Ovo je slika jednog 533 na leru, poslije generalke u fazi razrađivanja (znači topli motor), ali kad se u ljetu pošteno optereti i zgrije padne sigurno i za bar.

27706559.jpg


Ovo je slika na punom gasu. Znam da sad neki budu rekli da je to previše, ali to je bilo samo malo za probu poslije prvog servisa kad sam mu malo dizal broj okretaja, a sliku do kud sam ga našarafil nesmem metnuti da ju gazda slučajno nebi videl :oops:

38688746.jpg



Nevene, taj manometar je za mjeriti pritisak ulja, a može se koristiti za štošta. Na slici gore imaš manometar na 533 tak da .....
Na ovoj slici dole desno ti je manometar od zraka i on je sličan ovome samo nema označena ona polja (crvena, zelena). Čak mi se i čini da bi on trebal imati dvije kazaljke (neki imaju). Drugačiji priključak gdje se kopča crijevo itd.
Po tome ispada da je kod tebe nekaj kemijano.

45943698.jpg

Na najdonjoj slici je manometar kakav i na mom 539,dajte vi stručnjaci ako znate dali 539 uljna pumpa ima regulacijski ventil na koji bi se pojačal pritisak!!!!
Znam da se to može na 533!!!!!!!!!!!!:drinkers:
 
N

Neven 533

Guest
Poderalo se, vjerojatno nije pomoglo ni to što nikada nije ulje dotočeno u kučište puža. Uglavnom imam plan reparirati puža u budućnosti ali ove godine nebu ipak s toga niš.
Primjetio sam na lijevom prednjem kotaču dosta lufta. Mogu ga pomicati nutra van vidi se kako se pomjera glavčina zacjelo lager? Desni kotač nema taj problem.
Kako se skida glavčina? Da li morem to skinuti i odnesti nekome da zamjeni lager? Da li je lager uprešan u glavčinu ili kak ima ko sliku? Tu su dva lagera u pitanju:scratch

pa nisam još nikad radio ali nije tesko to možeš i sam ako se razumiješ dovoljno ima šaraf onaj vanjski...
Odvijes i izbiješ...
 
L

lovac00

Guest
Poderalo se, vjerojatno nije pomoglo ni to što nikada nije ulje dotočeno u kučište puža. Uglavnom imam plan reparirati puža u budućnosti ali ove godine nebu ipak s toga niš.
Primjetio sam na lijevom prednjem kotaču dosta lufta. Mogu ga pomicati nutra van vidi se kako se pomjera glavčina zacjelo lager? Desni kotač nema taj problem.
Kako se skida glavčina? Da li morem to skinuti i odnesti nekome da zamjeni lager? Da li je lager uprešan u glavčinu ili kak ima ko sliku? Tu su dva lagera u pitanju:scratch

Stric vujc za to netrebaš mjenjat ležaj,pdigni taj kotač u zrak,odšarafi onu zaštitnu kapicu na ležaju,izvadi osigurač i doteži ležaj dok ti se izgubi taj luft,na kraju kotač ti se mora lagano vrtit.Natrag sve složiš kak:drinkers:eek: je bilo i riješio si problem!!!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Stric vujc za to netrebaš mjenjat ležaj,pdigni taj kotač u zrak,odšarafi onu zaštitnu kapicu na ležaju,izvadi osigurač i doteži ležaj dok ti se izgubi taj luft,na kraju kotač ti se mora lagano vrtit.Natrag sve složiš kak:drinkers:eek: je bilo i riješio si problem!!!

Da ak je samo otpušteno onda jasno ali kak se otpustilo ak ima osigurač... Budem pogledal.
Da li se lageri dobivaju mast iz rukavca? Na rukavcu je mazalica, a na glavčini je nema. Ili je to onaj sistem- podmazano for life :p
 
N

Neven 533

Guest
Da ak je samo otpušteno onda jasno ali kak se otpustilo ak ima osigurač... Budem pogledal.
Da li se lageri dobivaju mast iz rukavca? Na rukavcu je mazalica, a na glavčini je nema. Ili je to onaj sistem- podmazano for life :p

To se podmazuje...
 
L

lovac00

Guest
Da ak je samo otpušteno onda jasno ali kak se otpustilo ak ima osigurač... Budem pogledal.
Da li se lageri dobivaju mast iz rukavca? Na rukavcu je mazalica, a na glavčini je nema. Ili je to onaj sistem- podmazano for life :p

Slušaj to ti je dupli ležaj i naravno da nakon nekog vremena dobi lufta,a masti staviš pod kapicu i to je to!!!!!!!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Danas sam se raspitivao za cijene dijelova. Vodena pumpa original 295KN u zaboku, zamjenska (made in RH) 270Kn s garancijom 24mjeseca. Krajnici samo 48kn komad ali izgleda indijski tak mi je ne telefonu rekel trgovac. Da li ima kakvih krajnika koji nisu indijski ne? Ne samo da sam zabrinut zbog kvalitete nego neću više potpomagati ekonomije vaneuropskih zemalja...:vragek:

Te si pital pri Tokiču tj. Autopoljo prom ili?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Čovek je bil sigurne v a.klasik-u 8)

EDIT: Jeste brzi....


Nema ja protiv ni jednih, ni drugi, naprotiv, sa obadvojica imam dobre poslovne odnose. a ih klasku se da zadnje vrijem neke najti dijelove ta IMT,
je da su sa nekim dijelovima na vil, ali se nekak dogovori...

Pital sam iz toga razloga jer Tokič im dosta orginalnih dijelova iz srbije, neke
zamjeskih od Tafeja, a i najde se Turkiš partis….
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Na najdonjoj slici je manometar kakav i na mom 539,dajte vi stručnjaci ako znate dali 539 uljna pumpa ima regulacijski ventil na koji bi se pojačal pritisak!!!!
Znam da se to može na 533!!!!!!!!!!!!:drinkers:
A kakva bi to pumpa bila koja nebi regulacijski ventil imala?
Samo kaj je to sve skupa u karteru, pa treba skidati prednji trap, itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ja imam na 533 orginalan sat od pritiska ulja do 5 tako da neznam i piše ulje a ti satovi su inace na 577 bili za zrak iz boce
A ****** majku Nevene. Kod tebe sve neki unikatni orginalni dijelovi.
Možda je taj bil za izvoz :scratch
 
L

lanjski

Guest
Stric vujc za to netrebaš mjenjat ležaj,pdigni taj kotač u zrak,odšarafi onu zaštitnu kapicu na ležaju,izvadi osigurač i doteži ležaj dok ti se izgubi taj luft,na kraju kotač ti se mora lagano vrtit.Natrag sve složiš kak:drinkers:eek: je bilo i riješio si problem!!!

Nemoj da si bas tako siguran :)

Pored toga sto mogu lezajevi da stradaju, desava se da strada i osovina koja ih nosi pa se unutrasnja kosuljica okrece oko te osovine.
I za to ima lek anaravno.
Ocigledno je da covek to nikada nije podmazivao i treba prvo sve pogledati.

StricVujc,
Odvijes prvo onu "kapu" zatim ces morati da izvadis osigfurac srafa, to bi trebala d aqbude rascepka ali cesto se tu nalazi ekser (nekad neki majstor izgubio rascepku pa gurnuo ekser jer istu funkciju vrsi:)), zatim odvijes navrtku, pazi ima tu i jedna podloska, i kad skines tocak sa njom ce sici i manji, spoljni lezaj.
Pogledaj lezajeve, vidi da li su u redu (moja prognoza: spoljni manji, propao) ako jesu podlazi veci, unitrasni, vrati tocak, uguraj dosta masti u taj prostor (glavcina) i sve to vrati kako je bilo.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Nemoj da si bas tako siguran :)

Pored toga sto mogu lezajevi da stradaju, desava se da strada i osovina koja ih nosi pa se unutrasnja kosuljica okrece oko te osovine.
I za to ima lek anaravno.
Ocigledno je da covek to nikada nije podmazivao i treba prvo sve pogledati.

StricVujc,
Odvijes prvo onu "kapu" zatim ces morati da izvadis osigfurac srafa, to bi trebala d aqbude rascepka ali cesto se tu nalazi ekser (nekad neki majstor izgubio rascepku pa gurnuo ekser jer istu funkciju vrsi:)), zatim odvijes navrtku, pazi ima tu i jedna podloska, i kad skines tocak sa njom ce sici i manji, spoljni lezaj.
Pogledaj lezajeve, vidi da li su u redu (moja prognoza: spoljni manji, propao) ako jesu podlazi veci, unitrasni, vrati tocak, uguraj dosta masti u taj prostor (glavcina) i sve to vrati kako je bilo.
Zajebano ako se umjesto lagera podere osovina:x Nadam se da nije to slučaj

Što se tiče wasser pumpi informirao sam se ovih dana i izgleda da ću kupiti onu made in zagreb jer ima 24 mjeseca garanciju, originalna pumpa je skupa od 295 do čak 317kn nikakve garancije nema itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Zajebano ako se umjesto lagera podere osovina:x Nadam se da nije to slučaj

Što se tiče wasser pumpi informirao sam se ovih dana i izgleda da ću kupiti onu made in zagreb jer ima 24 mjeseca garanciju, originalna pumpa je skupa od 295 do čak 317kn nikakve garancije nema itd.
Nije made in Zagreb, nego Gračec :finga:
http://www.vin-prom.hr/

Strikane, nemožeš pogriješiti ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ček malo na njihovim slikama oni to delaju skup s remenicama? Kaj nema za kupiti pumpa bez remenice kj nej bila jeftinija? :scratch
Bi strikane, samo kaj bi onda trebal kupiti dvije, tak da se na prvoj naučiš kak treba remenicu staviti gore, a da ne sjebeš novu pumpu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Bi strikane, samo kaj bi onda trebal kupiti dvije, tak da se na prvoj naučiš kak treba remenicu staviti gore, a da ne sjebeš novu pumpu.

:? sjebeš pumpu? Razmem da ponekad sjebeš remenicu ko kad sam ja skidal s diname :blackeye ali kak bi pumpu sje...:confused:
 
N

Neven 533

Guest
A ****** majku Nevene. Kod tebe sve neki unikatni orginalni dijelovi.
Možda je taj bil za izvoz :scratch

Nemam pojma :D ... Bas orginal... do 5 i prede peticu...
E gledao na 577 je takav do deset jedan na zrak drugi na ulje išao baš vidit :rolfer:
 
J

jopo

Guest
pozdrav svima imam jedno pitanje možda mi možete pomoć.
moj stric ima imt 585 iz 76 god. želi ga mijenjat za nešto manje ali praktički nigdje nije naišao na nešto slično(npr. u oglasima i sl.)
trebaju nam bar neke osnovne informacije i podatci da bi čovik moga odredit prodajnu cijenu. izgleda da je taj tip imt rijedak (bar u dalmaciji)
ima nekakva slika koja nije baš nešto ali kad je slikana nije slikavan traktor nego količina grana u prikolici ali probat ću nabavit bolju
unaprid hvala...
 

Prilozi

  • DSC00207.jpg
    DSC00207.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 192

Najnoviji postovi

Na vrh