• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Zamjeni se cjeli taj set " na mesingu" .

Obažavam ovake majstorluke , nagore kaj poslje ovoga on govori kako je "majstor od pumpe " .
Oprosto stric uzet si kao primjer .
Ja volim entuzijaste , poštivam ih ..i s užitkom im pomažem .
Krenuti u rastavljanje diname a ne oćistiti kolekotor jer je to zajebano ...
Kreneš u raparaciju pumpe a ne znaš kako i zašto mora brtviti .
To je isto kad ga klinac gurne (napokon) u picu i govori kako je on jebač ..halo?!
:prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:

Nije to zajebano, nego (ak se dobro sečam) nije adekvatan alat :lol:
 
L

lanjski

Guest
Dal ti bi ja kojekakvih izazova, sam da si mi bliže :axe::axe:

Da odmascujem delove i da cistim klipove za generalku? :)

Ma nisam ja iz te mehanicarske struke, to me muka naterala da cackam.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Zamjeni se cjeli taj set " na mesingu" .

Obažavam ovake majstorluke , nagore kaj poslje ovoga on govori kako je "majstor od pumpe " .
Oprosto stric uzet si kao primjer .
Ja volim entuzijaste , poštivam ih ..i s užitkom im pomažem .
Krenuti u rastavljanje diname a ne oćistiti kolekotor jer je to zajebano ...
Kreneš u raparaciju pumpe a ne znaš kako i zašto mora brtviti.
To je isto kad ga klinac gurne (napokon) u picu i govori kako je on jebač ..halo?!

Nisi mi baš dobar dan našel za zemati me kao primjer ali dobro nema veze:vragek:. Kako i zašto mora brtviti pumpa mogu saznati jedino ako ju rastepem i postavljam pitanja na ovom forumu. Lokalni selski meštri koji šarafe po traktorima ne znaju ni kojem principu radi šporet na drva:rolleyes:, a profesionalci po servisima znaju i predobro kak da ti naplate pune i da se im opet vrneš čim prije:evil:, imam i primjer za to ali to neki drugi put...

Kaj se tiče diname to je završeno poglavlje ona je na traktoru i čeka 2016. godinu, onda ide gore alterntor;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da odmascujem delove i da cistim klipove za generalku? :)

Ma nisam ja iz te mehanicarske struke, to me muka naterala da cackam.
Za generalku se klipovi ne čiste :roll:
Kako i zašto mora brtviti pumpa mogu saznati jedino ako ju rastepem i postavljam pitanja na ovom forumu. Lokalni selski meštri koji šarafe po traktorima ne znaju ni kojem principu radi šporet na drva
Samo ti pitaj strikane, ali onda nemoj biti tvrdoglav nego poslušaj od prve, jer kad se nekaj ne isplati onda ......
Dobro je dok ne nakure u rolu :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisi mi baš dobar dan našel za zemati me kao primjer ali dobro nema veze:vragek:. Kako i zašto mora brtviti pumpa mogu saznati jedino ako ju rastepem i postavljam pitanja na ovom forumu. Lokalni selski meštri koji šarafe po traktorima ne znaju ni kojem principu radi šporet na drva:rolleyes:, a profesionalci po servisima znaju i predobro kak da ti naplate pune i da se im opet vrneš čim prije:evil:, imam i primjer za to ali to neki drugi put...
Lokalnim selskim meštrima nejdeš jer se s njima ne spominjaš , svi ste na bok mater i sekira i baltica vam je glavni alat sporazumjevanja .
Još gorji od ovih su oni koji donesu majstoru i vele kako mi ti samo zvleci peraje a ja bum ostalo .. pa onda zvadim radapcigar za hiljadu kuna i vleci vole .
A najviše tj. obožavam one koji kad na proljeće uz cestu (u nedjelju) ***** mami kosi , grebenu i bukovoj radilici , gleda ispod nosa , niti ne pozdravi nego dobaci - pak rihtaš?..i produži na otvorenje bajera na pivu/dvije i besplatni gulaš ..a za 3 tjedna dojde i uvjerava me kak ima samo 3-4 reda za odrezati a znam da ima ral i pol .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Hehe
Kakve li ti generalke radis?
Samo novi klipovi?
Više nikakve, kad to več jageri sa tri osnovne i jednom večernjom rade, a i nema računa :finga:
 
L

lanjski

Guest
Više nikakve, kad to več jageri sa tri osnovne i jednom večernjom rade, a i nema računa :finga:

Pa nemoj tako jbg.
Nije ta mehanika neka velika nauka da je toliko tesko shvatiti. Ne treba za to neka velika skola niti neki boziji dar. Malo logike, malo prakse, malo znanja i moze se to.
A oko starih klipova.
Naravno da postoje situacije kad se i stari mogu iskoristiti jer ako vec pricamo o IMT 533, 539 i sl, ako neko vozi traktor od par hiljada evra (ja sam jedan od tih) ne treba ocekivati da je spreman i da moze samo nove delove ugradjivati.
A i sta fali starom klipu ako je neostecen i ako je, naravno, odgovarajuci po specijali?
Znam, zamor materijala i ostalo ali ipak, ponavljam, radi se o traktorima male vrednosti.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Lokalnim selskim meštrima nejdeš jer se s njima ne spominjaš , svi ste na bok mater i sekira i baltica vam je glavni alat sporazumjevanja .
Još gorji od ovih su oni koji donesu majstoru i vele kako mi ti samo zvleci peraje a ja bum ostalo .. pa onda zvadim radapcigar za hiljadu kuna i vleci vole .
A najviše tj. obožavam one koji kad na proljeće uz cestu (u nedjelju) ***** mami kosi , grebenu i bukovoj radilici , gleda ispod nosa , niti ne pozdravi nego dobaci - pak rihtaš?..i produži na otvorenje bajera na pivu/dvije i besplatni gulaš ..a za 3 tjedna dojde i uvjerava me kak ima samo 3-4 reda za odrezati a znam da ima ral i pol .

Ma nije vrak tak črni... da sekire idu na posel ako treba idu, ali ima i dobrih ljudi koji su stari traktorki mehaničari. Jedan moj sused je baš takav i jako ga poštujem iako k njemu nejdem jer nemam pokaj. Gda bi trebalo motor rastepati ili mjenjač ili hidraulik onda možda bi i razmislio ali jako dobro razmislio:cool:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
i ja imam isti problem kao i Zagorec...
na mojem 533 je mijenjano ulje u hidrauliki i kuplung sa semerinzima od mijenjaca i motora (majstor radio) i od tada pocela hidraulika poskakivati i ja se slažem da radi ko da je jedan ventil neispravan ali neznam kako najlakse doj do njega i kako ga skinuti i još nesto gdije se pobogu nalazi filter????? hidraulike...

gumica na cijevi ne vijerujem da je kriva jer kad ugasis traktor poluge drzi jos neko vrijeme gore da je u pitanju gumica na cijevi poluge bi odmah pale a posto imam utovarivac na istom traktoru kad ga dizem i on poskakuje..... bit ce da je pumpa....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa nemoj tako jbg.
Nije ta mehanika neka velika nauka da je toliko tesko shvatiti. Ne treba za to neka velika skola niti neki boziji dar. Malo logike, malo prakse, malo znanja i moze se to.
A oko starih klipova.
Naravno da postoje situacije kad se i stari mogu iskoristiti jer ako vec pricamo o IMT 533, 539 i sl, ako neko vozi traktor od par hiljada evra (ja sam jedan od tih) ne treba ocekivati da je spreman i da moze samo nove delove ugradjivati.
A i sta fali starom klipu ako je neostecen i ako je, naravno, odgovarajuci po specijali?
Znam, zamor materijala i ostalo ali ipak, ponavljam, radi se o traktorima male vrednosti.
Ako je neoštečen, nefali mu ništ, ali nisi ti te sreče :finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
To znadem da treba skidat karter,dali mogu taj regulacijski ventil poštelat da dobijem veći pritisak,na koji način je poštelat??????:partyman:
Šarafciger i osigurač, samo treba znati na kolko ga treba poštelati i naravno to imati sa čim isprobati :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
i ja imam isti problem kao i Zagorec...
na mojem 533 je mijenjano ulje u hidrauliki i kuplung sa semerinzima od mijenjaca i motora (majstor radio) i od tada pocela hidraulika poskakivati i ja se slažem da radi ko da je jedan ventil neispravan ali neznam kako najlakse doj do njega i kako ga skinuti i još nesto gdije se pobogu nalazi filter????? hidraulike...

gumica na cijevi ne vijerujem da je kriva jer kad ugasis traktor poluge drzi jos neko vrijeme gore da je u pitanju gumica na cijevi poluge bi odmah pale a posto imam utovarivac na istom traktoru kad ga dizem i on poskakuje..... bit ce da je pumpa....
Ako je majstor radio onda napad na majstora :rolfer:
533 večinom filter hidraulike nema.
Malo mi se baš to i ne slaže da je počel poskakivati samo radi zamjene ulja :scratch
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako je majstor radio onda napad na majstora :rolfer:
533 večinom filter hidraulike nema.
Malo mi se baš to i ne slaže da je počel poskakivati samo radi zamjene ulja :scratch

potpuno se slazem s tobom nema logike da je pocela poskakivati samo radi promijene ulja ali je mozda mehanicar nesto kemija ili je ispira mijenjac pa je špena koja je bila dolje se podigle i pumpa ju je pokupila
mozes mi na nekoj slici pokazati gdije pumpa vuce ulja iz korita...
i kako da dođem do ventila pumpe jer logicki je da jedan ventil ne radi ....
 
L

lovac00

Guest
Šarafciger i osigurač, samo treba znati na kolko ga treba poštelati i naravno to imati sa čim isprobati :scratch

Hvala lijepa na odgovoru,evo gledam staru pumpu u sredini je neki osigurač.Novu pumpu smo samo stavili nismo ništa štelali,jel bi ona trebala bit tvornički poštelana pumpa je tešanj!:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kod nas se kaze "jezik pregrizao" :)

U smislu: ne pricaj, ne sluti zlo :)
Niti pričam, niti slutim, več jednostavno znam kak je to u večini slučaja :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Hvala lijepa na odgovoru,evo gledam staru pumpu u sredini je neki osigurač.Novu pumpu smo samo stavili nismo ništa štelali,jel bi ona trebala bit tvornički poštelana pumpa je tešanj!:partyman:
Nova pumpa bi trebala biti tvornički poštelana, ali .....
Daj ti mene malo podsjeti, kaj ste vi uopče radili na tom traktoru?
 
L

lovac00

Guest
Nova pumpa bi trebala biti tvornički poštelana, ali .....
Daj ti mene malo podsjeti, kaj ste vi uopče radili na tom traktoru?
Na tom ti je traktoru puko lajtukg koji dovodi ulje u kompresor i naravno izbacao ulje ostalo oko 2lit. ulja!Nakon toga padao pritisak još jače pa smo stavili nove leteće jedne i druge,brusili radilicu 1specijala jedno koljeno imalo brazdu,stavili perkinsove.Novu pumpu ulja,"nove karike i uredili glavu" mada to baš i nije bilo potrebno ali kad smo skinuli motor onda smo i to napravili!!!!
Sada kad ga dobro ugriješ u leru pritisak odlazi u pola crvenog!
Još nešto ako promjenim ulje a da filter ostavim neće povuć ulje ako ne otvorim neki lajtung iza filtera!!!!Ulje ne kupujem pa ga promjenijm vrlo često!!!!!!!!!!!:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh