• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Izgleda da su klipovi pumpe popderani....
izvadio pumpu, sad se *ebem za ju demontirati oni prokleti imbus upusteni vijci se ne mogu skinuti morat cu natuci kljuc i zavriti pa probati odvidati...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ovo drugo nisam nikad primjetio,da mi poluge podrhtavaju.
A da se nešto promijeni dali bi se poluge zaustavile ili bi se svejedno spustile ali sporije?

promijeni lamelu pumpe možda ti je ona stradala a ta ti se lamela nalazi pore lamele za vuču,tada će ti brže dizati poluge i neće podrhtavati, tako kada ugasiš traktor sporijeće i spuštati poluge -pozdrav
 
L

lanjski

Guest
potpuno se slazem s tobom nema logike da je pocela poskakivati samo radi promijene ulja ali je mozda mehanicar nesto kemija ili je ispira mijenjac pa je špena koja je bila dolje se podigle i pumpa ju je pokupila
mozes mi na nekoj slici pokazati gdije pumpa vuce ulja iz korita...
i kako da dođem do ventila pumpe jer logicki je da jedan ventil ne radi ....

evo slike hidraulicne pumpe ako moze da ti pomogne

pumpa1.png


Nema ona deo preko kog vuce ulje, vec je cela potopljena u ulju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Hvala, nasao sam tu sliku ...
nije mi jasno kuda uvlaci ulje!!!! jer nema filtra
znam da je sva potopljena u ulju i po nekoj logici...
ima četiri klipa (ko bokse motor) svaki klip ima svoj ventil koi radi duplo dolnji dio je usisni a gornji je tlačni (ispušni) e sad nikako mi nije jasno kud ulje dođe do ventila!!!!!
jedino kroz onaj regulator ...


pumpu sam rastavio
hm... malo su poderani klipovi sa jedne strane vise sa druge manje a i leziste jednog ventila ostale nisam rastavlja budem sutra po danu
ideja je bila u tome da je špena pošla u ventil ali izgleda da nije e sad mislim ako nađem promijeniti cu klipove (kocke) ili kako se vec zovu i ako nađem elemente ventila i to je to ...
ako i dalje bude tresla cu popizditi :-(((
 
L

lanjski

Guest
Hvala, nasao sam tu sliku ...
nije mi jasno kuda uvlaci ulje!!!! jer nema filtra
znam da je sva potopljena u ulju i po nekoj logici...
ima četiri klipa (ko bokse motor) svaki klip ima svoj ventil koi radi duplo dolnji dio je usisni a gornji je tlačni (ispušni) e sad nikako mi nije jasno kud ulje dođe do ventila!!!!!
jedino kroz onaj regulator ...


pumpu sam rastavio
hm... malo su poderani klipovi sa jedne strane vise sa druge manje a i leziste jednog ventila ostale nisam rastavlja budem sutra po danu
ideja je bila u tome da je špena pošla u ventil ali izgleda da nije e sad mislim ako nađem promijeniti cu klipove (kocke) ili kako se vec zovu i ako nađem elemente ventila i to je to ...
ako i dalje bude tresla cu popizditi :-(((

Cini mi se da je to prilicno jednostavan princip.

Ulje udje na ventil koji je na istom onom delu u kom su i cilindri. Kada klipic podje u zadnji polozaj on u cilindrui napravi vakuum, ovaj savlada oprugu i tako otvori ventil, posto je cela pumpa u ulju onda ono (ulje) udje u stublinu povuceno tim vakuumom. Kad nestane vakuma opruga vrati ventil u prethodni polozaj, zatvori taj otvor i tako ulje ne moze da se vrati. Kad klipic krene napred on to uvuceno ulje potiskuje kroz potisni ventil i to se ponavlja.

Samo obratio paznju, koliko ja znam, cini mi se da su raniji tipovi pumpi bili bez karika (klipnih prstenova) na tim klipcicima a sada ih ima. Mislim da su bolji ovi sa karikama pa ako ih budes menjao stavi njih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Hvala, nasao sam tu sliku ...
nije mi jasno kuda uvlaci ulje!!!! jer nema filtra
znam da je sva potopljena u ulju i po nekoj logici...
ima četiri klipa (ko bokse motor) svaki klip ima svoj ventil koi radi duplo dolnji dio je usisni a gornji je tlačni (ispušni) e sad nikako mi nije jasno kud ulje dođe do ventila!!!!!
jedino kroz onaj regulator ...


pumpu sam rastavio
hm... malo su poderani klipovi sa jedne strane vise sa druge manje a i leziste jednog ventila ostale nisam rastavlja budem sutra po danu
ideja je bila u tome da je špena pošla u ventil ali izgleda da nije e sad mislim ako nađem promijeniti cu klipove (kocke) ili kako se vec zovu i ako nađem elemente ventila i to je to ...
ako i dalje bude tresla cu popizditi :-(((
Uvo tu uvlači ulje.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Na tom ti je traktoru puko lajtukg koji dovodi ulje u kompresor i naravno izbacao ulje ostalo oko 2lit. ulja!Nakon toga padao pritisak još jače pa smo stavili nove leteće jedne i druge,brusili radilicu 1specijala jedno koljeno imalo brazdu,stavili perkinsove.Novu pumpu ulja,"nove karike i uredili glavu" mada to baš i nije bilo potrebno ali kad smo skinuli motor onda smo i to napravili!!!!
Sada kad ga dobro ugriješ u leru pritisak odlazi u pola crvenog!
Još nešto ako promjenim ulje a da filter ostavim neće povuć ulje ako ne otvorim neki lajtung iza filtera!!!!Ulje ne kupujem pa ga promjenijm vrlo često!!!!!!!!!!!:partyman:
Ti moraš prvo ispitati dali je taj manometar ispravan.
Pola crvenog bi bilo oko 0,5, Koliko je okretaja na leru?
Ovo da pumpa neče povuči ulje mi baš nije jasno :scratch
Kak ste ga onda tek digli na suho?
A možda prečesto mijenjaš ulje ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
kuzim ja princip... ali kuda uđe ulje u prostor predventila??????skuzio sam da je dolnji dio ventila manja kapica i opruga usisni ali ta rupa nema izlaza ili sam ja glup!



imas pravo ovi klipovi nemaju karike imaju samo tri utora dali ce pasati ovi sa karikama????
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Uvo tu uvlači ulje.


Uploaded with ImageShack.us


hvala majstore!!
to sam i ja skuzio da je jedino moguce mijesto otkuda moze pumpa povuci ulje (dali se moze ugraditi filter od kojeg drugog IMT-a ili mislis da je nepotrebno

PS: kad sam probao pumpu bez poklopca sa recimo 40% ulja bacala mi je mijehurice na izlaznu cijev e sad dali je tu problem u klipovima ili u ventilima i dali se nađe nova garnitura ventila kad je vec sve rastavljeno mislim da bi bilo dobro i to promijeniti ili ce mi dojti jeftinije kupiti cijelu pumpu ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
hvala majstore!!
to sam i ja skuzio da je jedino moguce mijesto otkuda moze pumpa povuci ulje (dali se moze ugraditi filter od kojeg drugog IMT-a ili mislis da je nepotrebno

PS: kad sam probao pumpu bez poklopca sa recimo 40% ulja bacala mi je mijehurice na izlaznu cijev e sad dali je tu problem u klipovima ili u ventilima i dali se nađe nova garnitura ventila kad je vec sve rastavljeno mislim da bi bilo dobro i to promijeniti ili ce mi dojti jeftinije kupiti cijelu pumpu ...
Filter se može ugraditi ali da pumpa ne usisava toliko špene se može ublažiti ugradnjom kojekakvih magneta.

Sve kaj treba zamjeniti na pumpi (osim kamenja) ti košta oko 1 000 kn.
Ako je na usisu bilo ulje, nemoguče je da je usisavala od nekud zrak jer je cijela u ulju, tak da .....
Možda nisi dost dugo vrtel pa se nije dovoljno odzračila :scratch
 
L

lanjski

Guest
kuzim ja princip... ali kuda uđe ulje u prostor predventila??????skuzio sam da je dolnji dio ventila manja kapica i opruga usisni ali ta rupa nema izlaza ili sam ja glup!



imas pravo ovi klipovi nemaju karike imaju samo tri utora dali ce pasati ovi sa karikama????

Nisam siguran da je tu, muhanicaru, vidi ovo:




ventili.png

ventilislika.png


a mogu da se stave klipovi sa karikama sigurno.
Licno iskustvo, slobodno kupi njih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nisam siguran da je tu, muhanicaru, vidi ovo:




ventili.png

ventilislika.png


a mogu da se stave klipovi sa karikama sigurno.
Licno iskustvo, slobodno kupi njih.
Ništ ja tu ne vidim :scratch
Gde bi onda po tvojemu bil usis?

Klipovi sa karikama veliš. A daj mi molim te reci gde ima više onih bez karika za kupiti? Bar tu pri nama. Samo Turke i Indijanci, a oni su i jedni i drugi sa karikama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kroz blok broj 20 prolaze tri vijka -jel tak?
Skroz lijevo, dva vijka gore dole, a sredina na nekima štift (koji nemaju kalibrirana ta dva vijka)
 
L

lanjski

Guest
Kroz blok broj 20 prolaze tri vijka -jel tak?

pa mora da je tako, mozda ne tri, ne znam, sad se bas i ne secam precizno.

Ništ ja tu ne vidim
Gde bi onda po tvojemu bil usis?

Klipovi sa karikama veliš. A daj mi molim te reci gde ima više onih bez karika za kupiti? Bar tu pri nama. Samo Turke i Indijanci, a oni su i jedni i drugi sa karikama.
Ebem li ga gde?!?

Mozda i ovde gde ti pokazujes, da vozac preko sistema poluga gurne onaj razvodnik i tako otvori kanal.
Ali tu minesto nije logicno.
Ako bi tako radilo to bi znacilo da dok se taj kanal ne otvori da klipovi rade danima, mesecima ( ne koristis hidraulik npr) bez ulja, na suvo?
To mi se uopste ne cini kao pametna ideja.
A ima klipova bez karika u prodaji.
Ja sam pre nesto vise od godinu dana kupio i u radnji me pitali hocu li sa ili bez karika.
Mislim lako mi je da ti navedem cenu i proizvodjaca jednih i drugih ali glupo je da se ubedjujemo zar ne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
pa mora da je tako, mozda ne tri, ne znam, sad se bas i ne secam precizno.


Ebem li ga gde?!?

Mozda i ovde gde ti pokazujes, da vozac preko sistema poluga gurne onaj razvodnik i tako otvori kanal.
Ali tu minesto nije logicno.
Ako bi tako radilo to bi znacilo da dok se taj kanal ne otvori da klipovi rade danima, mesecima ( ne koristis hidraulik npr) bez ulja, na suvo?
To mi se uopste ne cini kao pametna ideja.
A ima klipova bez karika u prodaji.
Ja sam pre nesto vise od godinu dana kupio i u radnji me pitali hocu li sa ili bez karika.
Mislim lako mi je da ti navedem cenu i proizvodjaca jednih i drugih ali glupo je da se ubedjujemo zar ne?
Inače IMT ima jako fini razvodnik, koji danima, mesecima ne spusti, pa onda nemre ni usisati. Jel tak?

A kaj bi se mi ubeđivali. Meni ti je to svejedno, samo znam da su klipovi bez karike puno bolje i trajnije rješenje ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa mora da je tako, mozda ne tri, ne znam, sad se bas i ne secam precizno.


Ebem li ga gde?!?

Mozda i ovde gde ti pokazujes, da vozac preko sistema poluga gurne onaj razvodnik i tako otvori kanal.
Ali tu minesto nije logicno.
Ako bi tako radilo to bi znacilo da dok se taj kanal ne otvori da klipovi rade danima, mesecima ( ne koristis hidraulik npr) bez ulja, na suvo?
To mi se uopste ne cini kao pametna ideja.
A ima klipova bez karika u prodaji.
Ja sam pre nesto vise od godinu dana kupio i u radnji me pitali hocu li sa ili bez karika.
Mislim lako mi je da ti navedem cenu i proizvodjaca jednih i drugih ali glupo je da se ubedjujemo zar ne?

ali tako ide jer ti ako ne podignes "kuglu ili kocku" nemas ulja na cijevcici ispod sica znaci da otvaras dotok ulja u pumpu i tako reguliras kolicinu ulja mislim da na isti nacin radi i regulacija pomocu onih dvije ruckice koje su polugama spojene na gornji klip i na ručice idraulike jer kad poluge dosegnu određenu visinu ventil ne daje vise ulja u cilindar i one stoje na mijestu a kad pomaknes rucicu jeos malo ona maloa polugica se pomakne i otvori se dokot ulja u pumpu i pumpa posalje jos ulja u klip (cilindar ispod sica) a posto je pumpa nonstop uron jena u ulju ne moze zaribati...

PS: "nemojte da vam nesto tupi netko ko je danas prvi put vidio hidraulicnu piumpu IMT. 533" ;-) :) :)
 
L

lanjski

Guest
Inače IMT ima jako fini razvodnik, koji danima, mesecima ne spusti, pa onda nemre ni usisati. Jel tak?

A kaj bi se mi ubeđivali. Meni ti je to svejedno, samo znam da su klipovi bez karike puno bolje i trajnije rješenje ;)

E jbg ako su oni racunali na to da im nepreciznost u izradi (nedovoljno fin razvodnik) stiti pumpu a nisu uradili da se to sistemski stiti onda su kreteni.
I ne pusta tu IMT hidraulik, vec pusta i pored karika u onom cilindru gore u koji pumpa salje ulje,koji zapravo i dize teret.
A da li su bolje jedni ili drugi klipovi stvarno ne znam, ja sam mislio da su bolji sa karikom i njih sam stavio, koliko ce izdrzati ne znam, jos je to prilicno novo i dobro radi za sad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh