• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da mi je jedan orginal nosać filtra ..ja bi to od zajebaancije napravil ..
Koliko to košta u trgovini?
Sad mi to veliš :scratch
Kod Mrkog si ga imal u rukama, a ja sam svog dal Bobi, pa su sad jedino ostale slike ako ti one mogu pomoči.
Toga za kupiti baš i neznam, a korist isto tak ;)
 
X

xtz

Guest
Pozdrav "susjed"!!!!!
Ležajevi su perkinsovi pa mislim da bi to trebalo bit uredu!Motor je opran i više nego dobro,a i traktor je od tad napravio 450 sati!
Kaj veli Muhanicar da kako povuče na suho,prvo paljenje nakon slaganja bilo je malo problema kao i kad mjenjam ulje bez filtera!!!!!
Kada promjenim ulje i filter nema grede povuče bez problema!!!!!!!!!!!!!!!:partyman::finga:

kaj milsiš pod tim da "povuče"dal misliš da digne pritisak na manometru.uljna pumpa je ta koja mora napravit pritisak ali ako je negdje ulje bježi iz sistema nema pritiska a mislim da se to događa tebi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj milsiš pod tim da "povuče"dal misliš da digne pritisak na manometru.uljna pumpa je ta koja mora napravit pritisak ali ako je negdje ulje bježi iz sistema nema pritiska a mislim da se to događa tebi.
Treba ugraditi dvije pumpe , jest da je gužva ..ali ide
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Toga za kupiti baš i neznam, a korist isto tak ;)
Vidla žaba da potkuju konja ...pa i ona digla nogu .
Kaj mi vrijedi gledati u njega ..trebam ga na par dana da ga "sniimim" ..
Možda se i zaradi koja kuna na njemu .mig:
Na mom fejzbuk profilu piše ovak :
"vapim za dodatnom zaradom" ..i još hrpa gluposti...javljaju se samo nemoralne ponude
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
L

lanjski

Guest
Jedino ga nemrem tak poštelati, a onaj dio o polugama i tome da one nemaju nikakvu funkciju neču komentirati. Neznam, ali možda da ih onda i izbacite van

Proradila sujeta,a?
Pa znas sta, ja sam i ranije rekao da nisam mehanicar, da ne znam gde ulazi ulje, ali da mi se cinilo nelogicnim da ulje u pumpu ulazi tek kad ga traktorista pusti, kad otvori kanal pomeranjem ventila.
Sad posto ne mozes da nadjes nista za sta bi se uhvatio izmisljas (ili ne mozes da shvatis napisano) da sam rekao kako poluge nicem ne sluze.
Ti koji za sebe tvrdis da si mehanicar, da sve znas, da ti je sve jasno, ocigledno ne znas sta se desava u hidraulicnoj pumpi u toku rada.
Tvrdio si da ulje u cilindre ulazi samo zahvaljujuci nedovoljno kvalitetnoj izradi i da hidraulik spusta tako sto se ulje vraca istim putem samo suprotnim smerom (dakle kroz zatvorene ventile! nazdravlje, mehanicaru!)

Bio si u pravu sto se mesta ulaska ulja tice, tacno je, ulje moze uci samo onde gde si ti oznacio, i tu tvoje znanje prestaje. Dalje se desava nesto sto nikakve veze sa ovim sto si pisao nema.
Pa posto vidim vrlo lako potezes kako je z aposao mehanicara potrebno neko posebno obrazivanje (kazes da ga ne mogu raditi neki tamo, secas se) evo ti prilike da se doskolujes.
Nauci princip rada hidraulicne pumpe, majstore!

Zao mi je sto se razgovor pretvorio u svadju ali vec je bila vrlo vidljiva tvoja teznja za takvim tonom, koji sam pokusavao da izbegnem ali evo da ti ucinim uslugu.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
.Dali je štetno za motor od IMT 533 vrtiti ga na 2400 o/m kad po katalozima on svojih maximalnih 35 ks postiže na 2000.o/m

Sve to naravno pod uvjetom da sat pokazuje točno,mada onako "na uho" pri 2400 stvarno ima "zvuk" a i pri vožnji se "osjeti vjetar u kosi" tako da mislim da je sat točan.
 
Posljednje uređivanje:
L

lovac00

Guest
kaj milsiš pod tim da "povuče"dal misliš da digne pritisak na manometru.uljna pumpa je ta koja mora napravit pritisak ali ako je negdje ulje bježi iz sistema nema pritiska a mislim da se to događa tebi.
Kad promjenim ulje i uljni filter sve ok,ali kada samo ulje onda neće dog ga ne "ozračim".Dok je pod gasom sve ok,ali kad dolazi u ler 0.5bara pritiska pola crvenog kad tako odradi 10-15 mjn.dođe na 1bar!!!!!!!!!!!!!!!!!Govorim kad ga opteretiš sat dva!!!!!!!!!!!!!!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ajde decki nemojte se svađati..
pumpa rastavljena promijenjeni klipovi iventili i sve gumice i stavljena u traktor ali nisam jos stiga postaviti gornje poluge isproba sam pumpu sa jednim dijelom ulja i mislim da bude OK
problem je bio silikon u ventilima malo vece mrvice u tri ventila i jenan cudan komad plastike poslika sam sve samo da postavim na forum ako budem znao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Proradila sujeta,a?
Pa znas sta, ja sam i ranije rekao da nisam mehanicar, da ne znam gde ulazi ulje, ali da mi se cinilo nelogicnim da ulje u pumpu ulazi tek kad ga traktorista pusti, kad otvori kanal pomeranjem ventila.
Sad posto ne mozes da nadjes nista za sta bi se uhvatio izmisljas (ili ne mozes da shvatis napisano) da sam rekao kako poluge nicem ne sluze.
Ti koji za sebe tvrdis da si mehanicar, da sve znas, da ti je sve jasno, ocigledno ne znas sta se desava u hidraulicnoj pumpi u toku rada.
Tvrdio si da ulje u cilindre ulazi samo zahvaljujuci nedovoljno kvalitetnoj izradi i da hidraulik spusta tako sto se ulje vraca istim putem samo suprotnim smerom (dakle kroz zatvorene ventile! nazdravlje, mehanicaru!)

Bio si u pravu sto se mesta ulaska ulja tice, tacno je, ulje moze uci samo onde gde si ti oznacio, i tu tvoje znanje prestaje. Dalje se desava nesto sto nikakve veze sa ovim sto si pisao nema.
Pa posto vidim vrlo lako potezes kako je z aposao mehanicara potrebno neko posebno obrazivanje (kazes da ga ne mogu raditi neki tamo, secas se) evo ti prilike da se doskolujes.
Nauci princip rada hidraulicne pumpe, majstore!

Zao mi je sto se razgovor pretvorio u svadju ali vec je bila vrlo vidljiva tvoja teznja za takvim tonom, koji sam pokusavao da izbegnem ali evo da ti ucinim uslugu.
Prvo. Nisam mehaničar nego MUHANIČAR. Omuhavanje, izbjegavanje posla, kad se pije nagni se, kad se jede prigni se, a kad se radi makni se mi je uža specijalnost.

Drugo. ovo boldano nisam tvrdil, a ako jesam linkaj mi.

Treče. Princip rada hidraulične pumpe na IMT-u mi stvarno nije jasan jer ipak je to čudo tehnike. Sve puno kojekakvih senzora, laserskih zraka, telefonskih drotov itd.

Četvrto. nisam za svađu nego za pomoči ako mogu, a napredovati u poslu mi nije trenutno sila tak da .....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
evo par slikica...
http://img836.imageshack.us/i/slika0265.jpg/
skidanje gornje osovinice.....
http://img402.imageshack.us/i/slika0266b.jpg/
priprema za skidanje kardanskog vratila...
http://img513.imageshack.us/i/slika0267.jpg/
potrošeni klipici...
http://img593.imageshack.us/i/slika0268n.jpg/
druga strana koja je manje potrošena
http://img232.imageshack.us/i/slika0271a.jpg/
ovo su stvarčice koje su zapravo pravile problem komadici silikona i neke tvrde plastike...
http://img703.imageshack.us/i/slika0272.jpg/
novi klipici...hm...indija...hm....
http://img96.imageshack.us/i/slika0269.jpg/
nova garnitura ventila sa oprugama i segerima i nekim cudnim C osiguracima
http://img524.imageshack.us/i/slika0273.jpg/
namontirani novi ventili i klipici
http://img263.imageshack.us/i/slika0274.jpg/
drugi pogled

e sad neznam kako filmic postaviti pa evo vam samo link:
http://www.youtube.com/watch?v=iLIJuI9ldjA

shit... nije mi upalilo da se vide slike :-(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Vidla žaba da potkuju konja ...pa i ona digla nogu .
Kaj mi vrijedi gledati u njega ..trebam ga na par dana da ga "sniimim" ..
Možda se i zaradi koja kuna na njemu .mig:
Na mom fejzbuk profilu piše ovak :
"vapim za dodatnom zaradom" ..i još hrpa gluposti...javljaju se samo nemoralne ponude
Ovak. Imam doma jednu pumpu za otpis (na njoj se bum prvo naučil protoke ulja, kaj kam i od kud ide i zakej ide i kaj ako neide). Kad to završim dam ju tebi, da imaš uzorak za prihvat na pumpu (poslije toga SAVA, za birkana bude), a Zvon ti bu donesel onaj filter odozdo, pa ti radi, ako imaš volju.
 
X

xtz

Guest
Kad promjenim ulje i uljni filter sve ok,ali kada samo ulje onda neće dog ga ne "ozračim".Dok je pod gasom sve ok,ali kad dolazi u ler 0.5bara pritiska pola crvenog kad tako odradi 10-15 mjn.dođe na 1bar!!!!!!!!!!!!!!!!!Govorim kad ga opteretiš sat dva!!!!!!!!!!!!!!

a koje ulje koristiš da nije "prerijetko"ali probat ču objasnit princip pritiska ulja.znači na početku sistema je uljna pumpa koja stvara pritisak ona ima ventil za rasterečenje ili ti regulator pritiska nalazi se na izlazu ulja iz pumpe i sve gubitke nakon njega nemože kompenzirat dalje u sisemu je radilica na kojoj ako nisu dobre tolerancije između ležajeva i rukavaca ulje "bježi van"pa dolazi do pada pritiska ista priča je i s bregastom osovinom znači kad se motor zagrije negdje se tolerancija poveča ulje "pobjegne"pritisak slabi nakon 15 min motor se malo "ohladi" tolerancija se smanji pritisak se poveča
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
a koje ulje koristiš da nije "prerijetko"ali probat ču objasnit princip pritiska ulja.znači na početku sistema je uljna pumpa koja stvara pritisak ona ima ventil za rasterečenje ili ti regulator pritiska nalazi se na izlazu ulja iz pumpe i sve gubitke nakon njega nemože kompenzirat dalje u sisemu je radilica na kojoj ako nisu dobre tolerancije između ležajeva i rukavaca ulje "bježi van"pa dolazi do pada pritiska ista priča je i s bregastom osovinom znači kad se motor zagrije negdje se tolerancija poveča ulje "pobjegne"pritisak slabi nakon 15 min motor se malo "ohladi" tolerancija se smanji pritisak se poveča
Ostala ti je još glava i razvod ;)
 
X

xtz

Guest
Ostala ti je još glava i razvod ;)

tako je al u glavi je samo klavijatura koja se teško troši a razvod je izveden lancom tako da isto mogučnost za gubitak pritiska je mali
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
tako je al u glavi je samo klavijatura koja se teško troši a razvod je izveden lancom tako da isto mogučnost za gubitak pritiska je mali
Kaj se tiče klavijature, tu griješiš, jer ako nije pravilno postavljena, troši se i te kak.
A kaj se tiče razvoda, kod 539 je izveden zupčanicima ;)
 
X

xtz

Guest
Kaj se tiče klavijature, tu griješiš, jer ako nije pravilno postavljena, troši se i te kak.
A kaj se tiče razvoda, kod 539 je izveden zupčanicima ;)

mislim da pričamo o 533 ako nisam pobrkao nešto a što se tiče klavijature nisam nikad naletio na strganu ili istrošenu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
mislim da pričamo o 533 ako nisam pobrkao nešto a što se tiče klavijature nisam nikad naletio na strganu ili istrošenu
Mi se čini da je riječ o 539 :scratch
Klavijatura, znači da moraš još malo više zapeti, pa možda naletiš ;)
 
L

lovac00

Guest
Nisam htio inspirirat nadmudrivanje,nego sam postavio mislim pitane koje nije baš svakodnevnica!Nisam pekar,ali nisam niti magistar imt-a539!!Poznam osnove mehanike i sve mi je to jasno kaj vi opisujete,ali ni meni nije jasno zbog čega se to dešava nakon svega napravljenog.Ostavit ću ga da tako radi dok ne stane sada sve drugo se ne isplati,sumnjao sam na radilicu da nije dobr:gitarist:eek: obrušena,ali brušena je u remetincu kod Božićevića,a oni su poznati po kvaliteti svoga rada!!!!!!!!!!
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Da dopunim kolegu mehaničara, klavijatura ima štelovanjeda,da li više da prolazi ulje ili manje, i od toga ti isto zavisi pritisak ulja u motoru.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Da dopunim kolegu mehaničara, klavijatura ima štelovanjeda,da li više da prolazi ulje ili manje, i od toga ti isto zavisi pritisak ulja u motoru.

Kosjerac imaš li možda taj priručnik u nekom elektronskom obliku????
Čini mi se kao vrlo zanimljivo i poučno štivo.
Mislim da bi ti jako puno ljudi bilp zahvalno kada bi to mogao postavit na net:D:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh