• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Treba poštelati i na vijcima capica (prvi stepen) i na onim malim šarafičima (ključ 13 ili 14) za drugi stepen.
 
P

papundek1910

Guest
zbunilo me to što su obojani crvenom bojom kao da su zapečaćeni.Jel se štelaju kad se motor postavi na zvono mjenjača ili još dok je odvojeno na stolu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sve je najlakše poštelati prije, tj kad je širom.
Poslije možeš samo poštelati drugi stepen, a prvi zaboravi (nekaj malo na pedali, ali do capica nemožeš) I zato budi oprezan da dobro poštelaš, da nebi bilo :madmana:
 
P

papundek1910

Guest
jel da koristim upute iz radioničkog priručnika 540-549 ili nekako drugačije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da ti iskreno velim nemam pojma kaj je uopče tam napisano iako je kvačilo isto pa bi onda to moralo biti to. Bacim oko kaj piše ili ti ako si gledal reci na kolko tam piše da se štela drugi stepen?
Moraš pripaziti kad mečeš šarafe na cepice, da ne okreneš lamelu drugog stepena naopačke i da ti nema previše lufta na capicama i nosačima i bolcnima jer onda nema drugog.

Kolko si dal za tu drugu korpu?
 
P

papundek1910

Guest
Evo ovako:
korpa kvačila 1150 kn
lamela 1. stepen 250 kn
druk ležaj 168 kn
-to su cijene u traktor centru u Našicama
A što se tiče štelanja piše ovako:
Da se 2. stepen štela na 2 milimetra(zazor između šarafa i potisne ploče), a 1. stepen uz pomoć nekog alata, meni liči na spojničku osovinu i to se spominje nekih 68 milimetara.Tak da sve u svemu nisam baš nešto siguran da ću to napravit sam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Stara korpa kvačila se dala i popraviti. Malo bi te jeftinije izašlo, ali dobro.

Ako buš tak štelal, nebuš naštelal ništ, tj to bu radilo jedan čas, dok se ne prilagodi, a poslije toga bu trebalo preštelavati.
Ako misliš da buš mogel sam, ja ti pojasnim, a ako ne da se ni ne trudim.
Prvo mi reci dali imaš trn kojim buš centriral lamele kod stavljanja korpe gore?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda objašnjavam ili ne, tj upuštaš se ili ne?
Mislim da nebi smjelo biti problema.
 
P

papundek1910

Guest
Na staroj korpi mi je kućište (ili kako se već zove ona najgornja ploča)puklo ispod jedne pracne i to tako da fali jedan dio a novo kućište košta 350 kn pa mi je bilo puno to sve pokupovat, a još na to i nitanje obadvije lamele...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kakvo nitanje lamela? To se više danas ne dela jer nema ekonomske računice.

Jedan je probal pa se .........
Ovak, ja ti bum sad lepo sve pojasnil, a ti vidi šta češ i kako češ.
Slike i objašnjenja budu u toku dana jer me prči internet i postavljanje slika maksimalno ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znači idemo redom.
Najprije stegneš ovdje šarafe da bi uopče mogel postaviti korpu na zamajac, ako več nije tak došla sa tim šarafima. Ako je došla sa njima skidaš ih tek kad postaviš gore, a ako nije budi oprezan kad ih pritežeš da ne strgaš pera ne frikcionoj ploči (tam gde buš poslje štelal)



Uploaded with ImageShack.us

metneš trn, postaviš korpu gore i stegneš šarafe (ključ 13) za zamajac, ali nemoj pretjerivati, nego stegni osječajno. izvadiš van ona tri šarafiča m6.
Nakon toga pristupaš štelanju drugog stepena. Naštelaj ga na 1,4 mm da ti špijun svugde ide jednako lagano ili teško (ovisi dali štelaš na tvrdo ili mekano)


Uploaded with ImageShack.us

Nakon toga pristupaš štelanju prvog stepena. Tu trebaš obratti pažnju da ti vijci na capicama nisu preduboko. Priheftaš sva tri prstima da ne izlaze van capice. Nakon toga pristupaš mjerenju pomičnim mjerilom, da razmak između lamele i vijka capice bude svugdje jednak. Tu moraš točno poštelati da nebi poslije traktor poskakival, a štelanja izvana nema.


Uploaded with ImageShack.us

Izvadiš trn van , otpustiš onaj šaraf (ključ 19) na pedali da se potisni ležaj vrati u zadnji položaj i natakneš motor gore na getribu. Normalno opet moraš biti oprezan da ne savineš lamelu, ako budeš siloval. Znači staviš traktor u brzinu, uključiš kardan i lagano jedan neka gura motor, a ti vrti zamajac kroz rupu od alnasera. Možeš koristiti i dva duža vijka m 12 za vođenje.
Nemoj zaboraviti provjeriti ili po potrebi zamjeniti ležaj u zamajcu.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Muhaničar,šta da ti kažem nego svaka ti čast :prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer:
da te nema trebalo bi te izmislit:D:
 
P

papundek1910

Guest
Evo slike su iz radioničkog priručnika gdje se vidi šta ide na 68 mm
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    74 KB · Pregleda: 2,557
  • 02.jpg
    02.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 1,828

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Vidl sam te slike, a i rekel sam ti da bum pogledal.
Ovo kaj sam ti ja napisal nije iz radioničkog priručnika nego iz iskustva, a ti štelaj kak te volja.
to kaj se štela na 68 mm nek štela kome paše, ali ja te nisam bezveze upozoril kak da poštelaš vijke capica.
 
P

papundek1910

Guest
Napravit ću po tvojoj uputi jedino mi pojasni na koliko milimetara štelaš vijke na capicama od tijela lamele 2. stepena
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nemoraš ti mojem ako nečeš da me nebi poslje :axe:

Tu nema pravila jer to zavisi od poderanosti bolcna, capica, nosača capica, jačini tanjuraste opruge itd.
Ti poštelaj da ti vijak ne izlazi iz capica otraga, a mrtvi hod buš štelal na pedali.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
muhanicar, kak izgleda taj trn?:scratch Spijune bum ionak nabavljal to sam cvrsto odlucil pa mozda da i nabavim ostali alat kojega mi fali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Čekaj malo strikane, pa meni se čini da si onda kad si servisiral one dize, štelal i ventile :scratch
Uglavnom alat se ne nabavlja nego kupuje :finga:
Baš prave slike trna nemrem najti, ali mi se čini da ju je neko negde metnul, a ako treba ja ti ga skiciram i zmerim da si ga daš napraviti. More biti i drveni ;)
Ovaj moj ima zavareno otraga ono oko zato kaj je višenamjenski, pa je tak i otokaren, da te nebi to zavaralo, toga netreba.



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh