• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Aha jasno mi je! Pa daj mi onda prosim te mjere toga trna pa mi ga bu tokar napravil jednom prilikom... Nisam za sad ventile stelal jer traktor mi ima malo radnih sati i dobro je delal od kak su dizne postelane i od kak sam onu misteriju s ac pumpom odgonetnul lani (izvukle su bile se otraga one 2 plocice osiguraci koji drze polugicu v pumpi)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Na koliko se štela prvi stupanj kvačila ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pele, vrati se malo nazad, mislim da sam dovoljno objasnil, a ako nisam pojasnim ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pa ovak kak je na slici (zato sam tak i slikal), znači od vrha vijka do bilo kojeg dijela lamele. Bitno je samo da sve tri budu jednake.
 
P

papundek1910

Guest
Samo jedno brzinsko pitanje.
Danas došao novi motor od 539 sa onom međupločom i svim ostalim prilagođenim za montiranje na zvono kvačila od 533.Sad ne znam jel će mi pasat hladnjak i rezervoar od starog 533 na novi motor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebalo bi poraditi na donjoj cijevi, ali kak bu išlo s obzirom da je hladnjak najvjerojatnije još orginal :scratch

Čekaj malo ti si kupil novi motor?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
muhanicar tak se i mene čini da je kupil novi kompletan motor,
neki dan sam saznal da je kompletan novi motor za 39-tku 12 tisučaka pri Pejiću...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Navodno novi, ali ist tak i navodno reparirani, ali to je sve navodno tak da ....

Ja sam pital za kiler, jer bil on novi ili generalno osvježen mislim da je zavredil novi hladnjak.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
sad koja je kvaliteta toga motra je opet upitna, mada opet kruže neke
priče da IMR otkupljuje stare motore i reparira ih i prodaje pod nove.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
poleina.jpg


Što predstavlja ovaj šaraf i koja mu je funkcija? Već dugo sam htel pitati ali sad sam našel sliku. To je iza vasser pumpe...
Sa čime vi brtvite dihtung na pumpi? Ja sam lani namazal s ljepilom moment, bilo je dobro tj. nije puštalo. Da li ima kakva mast za dihtunge koje je bolja? U svakom slučaju ljepila imam pa me samo zanima da li je to dobar način dihtanja:scratch
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Uzmi crveni slikon ovaj što je baš namjenjen za dihtovanje motora. Namaži i saČekaj da se malo zasuši tek onda stavljaj pupmu i steži.
 
P

papundek1910

Guest
Navodno novi, ali ist tak i navodno reparirani, ali to je sve navodno tak da ....

Ja sam pital za kiler, jer bil on novi ili generalno osvježen mislim da je zavredil novi hladnjak.

Trebalo bi poraditi na donjoj cijevi, ali kak bu išlo s obzirom da je hladnjak najvjerojatnije još orginal :scratch

Čekaj malo ti si kupil novi motor?

Uzeo sam novi motor al ne baš za 12000 već 18000 kn.Za 12 je vjerojatno repariran polovni motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Što predstavlja ovaj šaraf i koja mu je funkcija? Već dugo sam htel pitati ali sad sam našel sliku. To je iza vasser pumpe...
Sa čime vi brtvite dihtung na pumpi? Ja sam lani namazal s ljepilom moment, bilo je dobro tj. nije puštalo. Da li ima kakva mast za dihtunge koje je bolja? U svakom slučaju ljepila imam pa me samo zanima da li je to dobar način dihtanja:scratch
Strikane, taj šaraf buš skidal kad buš se u razvod nagledal. On ti je jedan od onih silnih koji drže poklopac razvoda.
Diht masa imaš na tržištu kojekakvih vrsta i boja, tak da ti je to teško odgovoriti. koju god da koristiš bolja bu nego ljepilo. Sigurno ti je poslje ljepila bilo lepo ostrugati dihtung.
Znači diht masu namažeš na brtvu na tanko i dok je friško metneš gore stegneš i gotovo
 

Najnoviji postovi

Na vrh