• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Spoky, nastavljamo tu.
Znači mali kuha.
Jel ima termostat?
Kad si zadnji put pral hladnjak?
 
S

spoky12

Guest
Spoky, nastavljamo tu.
Znači mali kuha.
Jel ima termostat?
Kad si zadnji put pral hladnjak?

Pozdrav svima
Muhanicar izvinjavam se nisam se nikako mogao prije javiti
Termostat sam izvadio,hladnjak oprao.
Nedavno mi je majstor osvježavao traktor zamjena lanca i zupčanika i nove karike, klavijature i još neke sitnice.
Koliko sam shvatio on je čačkao bosch pumpu nešto kao da joj je pojačavao pritisak.
Traktor i dalje prokuha kad vuče praznu prikolicu ili ako zakopčam tanjuraču:madmana:
 
S

spoky12

Guest
Vodena pumpa je nova.
Kad skinem čep od hladnjaka i dam gas vidim da voda ide u hladnjak.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
neznam kolega al ja sa svojim tanjuram u 2brzini i temperatura rijetko dođe na 85c.kiler operem i sistem i iznutra svage godine,točno se vidi da hrđa i od antifriza izlazi van,istina da ti to uzme pol dana ak očeš oprat kak treba.
da kupim 2 tekučine za pranje koje se stavljaju u sistem.
a negdje sam pročital da broj pera na ventilatoru oče zafrkavat.:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pozdrav svima
Muhanicar izvinjavam se nisam se nikako mogao prije javiti
Termostat sam izvadio,hladnjak oprao.
Nedavno mi je majstor osvježavao traktor zamjena lanca i zupčanika i nove karike, klavijature i još neke sitnice.
Koliko sam shvatio on je čačkao bosch pumpu nešto kao da joj je pojačavao pritisak.
Traktor i dalje prokuha kad vuče praznu prikolicu ili ako zakopčam tanjuraču:madmana:
Valjda si htel reči lančanika :scratch
Po tome predpostavljam da je 533 u pitanju?
Kak pali poslije te intervencije?
Da niste koje crijevo prefrknuli kod postavljanja i smanjili protok vode?
 
S

spoky12

Guest
533 je .
Nepali baš kako bi trebao kad je hladan tek iz drugog pokušaja sa grijačem,ako je motor topal onda sa grijačem i večim gasom.
Ako se pregrije onda neče nikako dok se malo neohladi.
Creva ču pregledati i pokušat pomač malo paljenje
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Onda vjerovatno kasni mnogo palenje.Ako si mjenjao lanac i lancanike mogao si promasiti za koji zub.Na bosh-pumpi kazes da je majstor dirao.Pomjerio je palenje na kasno.To su ti ona dva vijka 8mm na spoju pumpe i razvoda palenja.Rucno okreci motor vidjeces vijak i ispod njega razrez otpustis ga.Opet rucno vrti motor za 180 stepeni ima drugi vijak.Kad oba otpustis pomjeri dio do bosh-pumpe (razrezani) malo u lijevo gledajuci sa zadnje strane bp.Stegni jedan vijak.Za probu drugi nemoras dok ne nastelas sve.Ako je preskocio zub na lancaniku nepreostaje ti nego skidaj poklopac razvoda.Nisam neki strucnjak u pisanju al nadam se da si me razumio.Moze se u bospumpa kad se postavlja promasiti za 180 stepeni al tad pretesko pali.ruzno radi i nema snage.Broj 4 ti je dio sa prorezima za stelanje.Otpustas dva vijka gore na slici.

Uploaded with ImageShack.usge,.
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fali mi opet malo iskustva, pa prijatelji...

promjenio sam sajlu jer mi sat nije pokazivao okretaje motora, stavim novu sajlu, malo sam izvukao navlaku, i kod motora di je "uštekana" vidim da vrti,
spojim na sat:

1. ne pokazuje realne okretaje nego kazaljka poskakuje malo gore malo dole, a motor jednako radi
2. ugasiš traktor, ne vrati se na nulu svaki put

"prosvirao" obrtomjer, sat, ili kak se već zove... ???
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Nisi dobro " uštekao " sajlu ,ili na glavi ili u obrtomjer.Dobro pogledaj , sve se mora lagano i s prstima dotegnut skoro do kraja ako je dobro postavljeno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
@ Josix
A jesi probal uštekati direktno u sat i okrenuti prstima? Jel ide teško?

Mada ovo poskakivanje kazaljke i ne vračanje na nulu upučuje na neispravan sat. Najvjerojatnije nije dugo bilo sajle pa se zastajal. Probaj ga skinuti i malo podmazati i tak raditi jedan čas, pa se možda razradi. Ako ne, pravac Sekra.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ide lagano sa prstima, ali kazaljka ne pada na nulu... taj dio mi nede u glavu...

uštekao sam sajlu direktno u sat, zavrtim prstima ono poskoči, i vrati se, zavrtim ponovo, poskoči i ostan na 1200 okretaja, zavrtim ponovo malo se pomakne i ostane opet oko 1300 okretaja, zavrtim ponovo padne na 1000 okretaja pa na nulu... ušerafio i zabio sajlu kolko ide...
 

Najnoviji postovi

Na vrh