• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda vjerovatno kasni mnogo palenje.Ako si mjenjao lanac i lancanike mogao si promasiti za koji zub.Na bosh-pumpi kazes da je majstor dirao.Pomjerio je palenje na kasno.To su ti ona dva vijka 8mm na spoju pumpe i razvoda palenja.Rucno okreci motor vidjeces vijak i ispod njega razrez otpustis ga.Opet rucno vrti motor za 180 stepeni ima drugi vijak.Kad oba otpustis pomjeri dio do bosh-pumpe (razrezani) malo u lijevo gledajuci sa zadnje strane bp.Stegni jedan vijak.Za probu drugi nemoras dok ne nastelas sve.Ako je preskocio zub na lancaniku nepreostaje ti nego skidaj poklopac razvoda.Nisam neki strucnjak u pisanju al nadam se da si me razumio.Moze se u bospumpa kad se postavlja promasiti za 180 stepeni al tad pretesko pali.ruzno radi i nema snage.Broj 4 ti je dio sa prorezima za stelanje.Otpustas dva vijka gore na slici.
Ako toliko promašiš, onda uopče ne pali.
Ovo sve ostalo stoji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ne, nego skineš sat dole, okreneš ga naopačke i natočiš ulja gde ide sajla, pa možda uspiješ.
Nego, ko ti je rekel da se neda rastaviti? Problem ga je sastaviti, ali ......
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ne, nego skineš sat dole, okreneš ga naopačke i natočiš ulja gde ide sajla, pa možda uspiješ.
Nego, ko ti je rekel da se neda rastaviti? Problem ga je sastaviti, ali ......

ajmo se pravit da se neda rastavit :D
da ne bi bilo :roll:, hehe
zahvaljujem na odgovoru!!
:partyman:
 
M

Mrcina

Guest
ide lagano sa prstima, ali kazaljka ne pada na nulu... taj dio mi nede u glavu...

uštekao sam sajlu direktno u sat, zavrtim prstima ono poskoči, i vrati se, zavrtim ponovo, poskoči i ostan na 1200 okretaja, zavrtim ponovo malo se pomakne i ostane opet oko 1300 okretaja, zavrtim ponovo padne na 1000 okretaja pa na nulu... ušerafio i zabio sajlu kolko ide...

Možda ti je sajla duža zna se nekad desit da ju treba kratiti...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, pisalo je na etiketi IMT 533, a kako ću sad znat kolko ju treba skratit?

kad dođem sa posla, budem se malo igrao sa satom, diže mi jedino tlak kaj je sve skučeno oko te glupave sajle
 
M

Mrcina

Guest
heh, pisalo je na etiketi IMT 533, a kako ću sad znat kolko ju treba skratit?

kad dođem sa posla, budem se malo igrao sa satom, diže mi jedino tlak kaj je sve skučeno oko te glupave sajle

A malo meni tako bio slučaj bila duža pa nije u sat sjedala... :rolleyess:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Samo da javim svima koji se toga još zmisle da sam traktor složio do te mjere da radi i pali ko mali vukodlak :vragek: Prek zime sam repariral anlaser i dinamo stroj (koji fila začudo nije se uspaval izgleda da ga nebude trebalo pobuđivati;)) Nova wasser pumpa je gore, nove gumice na krajnicima, jedna štanga izravnata, poštelan špur, dotegnuta glavčina prednjeg kotača (za samo jedan prorez na matici i više nema lufta), novi čep kilera, novi dihtung šalice od ac pumpe, ulje nalito u puž volana i tak dalje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Strikane.
Super urađeno, ma svaka čast, odlično odrađen posao, sve pohvale itd.
Još da si u volan tekuču mast natočil umjesto, ulja bilo bi za 10.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Strikane.
Super urađeno, ma svaka čast, odlično odrađen posao, sve pohvale itd.
Još da si u volan tekuču mast natočil umjesto, ulja bilo bi za 10.

Koja je prednost tekuče masti? Vjerojatno budem repariral puža jednoga dana kad budu financijske prilike dopuštale pa možda onda tu mast stavim.
Zaboravil sam spomenuti novi filter zraka, na starom je bila puknuta gumica i bacalo je ulje kad sam ga nalijal do maksimuma. Sad kad ga grijem prije paljenja nakon 15-ak sekundi lijepo zaklokoće ulje u posudi
 
S

spoky12

Guest
Hvala svim članovima koji su mi pomogli oko mog problema sa imt 533.
Paljenje je bilo skroz pomaknuto do kraja lijevo,ja sam ga malo vratio nazad i sad pali na zub.Vjerovatno je i dobila brtva glave pa slijedi zamjena.
Hvala svima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Prednost tekuče masti je kaj teže izađe kroz semeringe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ma moreš ga i sa Sljemena pustiti (kud je žičara išla), ali ne pali ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pali sto posto provjereno.Das mu pun gas i povuci.Samo treba hrabrosti prici kad upali.Od pola gasa se gasi.Normalno nemoze raditi tako al upali nasilu.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Jel se mi dobro razumijemo,kažeš da motor pali kad diza baci gorivo na ispušni takt :scratch :shock:?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
na ispusni takt ne al na usisni takt da.Nemoze na kljuc al na vucu uspije upaliti.Treba mu velik broj obrtaja da sastavi i gas mora biti do daske.Kad upali mrsi na sve nacine i ponasa se kao da ima trecinu gasa.Normalno nemoze tako raditi.Samo kazem da moze upaliti.Dizna baci gorivo prilikom usisavanja i pri velikom broju obrtaja i vecoj kolicini goriva u cilindru uspije upaliti.
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Koja je prednost tekuče masti? Vjerojatno budem repariral puža jednoga dana kad budu financijske prilike dopuštale pa možda onda tu mast stavim.
Zaboravil sam spomenuti novi filter zraka, na starom je bila puknuta gumica i bacalo je ulje kad sam ga nalijal do maksimuma. Sad kad ga grijem prije paljenja nakon 15-ak sekundi lijepo zaklokoće ulje u posudi

Daj mi objasni ovo do maksimuma, ako je ono sto mislim da je...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Daj mi objasni ovo do maksimuma, ako je ono sto mislim da je...

U posudi filtera je ona limena pločica na kojoj piše "nivo ulja". Na to sam ustvari mislio.
Dihtung filtera je bil puknuti pa se cjedilo ulje van po posudi.
 
M

Mrcina

Guest
U posudi filtera je ona limena pločica na kojoj piše "nivo ulja". Na to sam ustvari mislio.
Dihtung filtera je bil puknuti pa se cjedilo ulje van po posudi.

Ulje ide obično do rupica gdje se preljeva ako se ne varam. :|
 

Najnoviji postovi

Na vrh