• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

Bobo

Guest
U posudi filtera je ona limena pločica na kojoj piše "nivo ulja". Na to sam ustvari mislio.
Dihtung filtera je bil puknuti pa se cjedilo ulje van po posudi.

Meni ne pise nista u posudi al obicno ide, kako Mrcina kaze, do rupica u casici...

Kad si napisao do maksimuma, ja sam odmah pomislio da si tocio do vrha, pa da za svaki slucaj da pitam, jer pises da curi ulje van...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Meni ne pise nista u posudi al obicno ide, kako Mrcina kaze, do rupica u casici...

Kad si napisao do maksimuma, ja sam odmah pomislio da si tocio do vrha, pa da za svaki slucaj da pitam, jer pises da curi ulje van...

Pa baca ga usis zraka zato se cijedilo. Nije se prelijevalo :blackeye
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
:mad::mad::mad::mad::mad: Ljut sam ko.....
Vozili stajski gnoj,nakon treće ture na auspuh krene GUSTI bijeli dim.Ugasim traktor i nakon 15 minuta ga ponovo upalim ali teško i dim još gušći s tim što je sad na auspuh počeo bacati tekućinu( nešto kao ulje ali rjeđe )
Pročitavši postove o bjelom dimu mislim da je otišla brtva glave.
Riječ je o IMT 533 sa 4000 rh.Pritisak ulja na satu solidan( nepada ispod 2 i neide preko 4 ) a potrošnja ulja zanemariva.
Dali je "samo" brtva ili ........
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Trebala bi i rashladna tekućina u hladnjaku biti masna i crna ,a možda i ne, vjerojatno samo brtva...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Po opisu bi bila brtva glave, a kaj buš još našel kad rastepeš, buš videl.
Nije ga preporučljivo tak paliti, da nebi bilo još više štete.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
:confused: Ako netko zna približnu cijenu brušenja glave motora i ako to svoje saznanje želi podjeliti samnom, bio bih zahvalan. :prayer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
:confused: Ako netko zna približnu cijenu brušenja glave motora i ako to svoje saznanje želi podjeliti samnom, bio bih zahvalan. :prayer:
brušenje glave je samo 20% cijene tvog kvara , možda i manje .
Ako ti nije kuhao preporučan i tlačnu probu glave na pukotine , naročito ako se ne vidi tipično pregorela brtva glave .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Samo brušenje 100kn, a sve ostalo ti je Puknuti rekel.
Ponekad brušenje može samo naštetiti ;)
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Danas crvenko odšlepan kod majstora.Dijagnoza:brtva već odavno propušta pa napravljene velike brazde na glavi (prevelike). Ali to nije sve!!!! kad su poskidani ventili pronađena pukotina.Tako da sada AKTIVNO tražim polovnu ispravnu glavu motora za 533.Ono što sam pronašao na oglasnicima većina je već prodana.Majstor mi je rekao da nova dođe oko 1600 kn samo nezna dali je indijska,turska ili srpska.Sutra nazivam trgovine da saznam točnu cijenu.Inače drži me kriza u novčaniku pa mi je kupnja NOVE glave zadnja opcija,iako u globalu kupnja nove bi ispala najisplativije rješenje.
 
S

stjepankovacic

Guest
IMT 539 Problem sa hidraulikom

Pozdrav, imam problem sa hidraulikom na IMT-u 539. Hidraulika normalno radi kada nema opterećenja, a kad zakopćam npr. sijačicu ne podiže. Ima li tko iskusta s time? hvala
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
izgleda da budem morao mjenjati bravicu paljenja. Ponekad se okrecem kljuc ali nista se ne dogada ali samo ponekad, dosta je to iritantno vec postalo. Kontakt bravica je u redu, kupio vec davno na sajmu od ursusa nisu imali za IMT i rade svjetla i sve tak da pretpostavljam da je u drugoj bravici problem. Ima li kakva originalna bravica ili samo turkishe i sl.?
Pukao mi je auspuh odmah ispod onog koljena s tri sarafa. Dugo pustao dima i pistalo tamo i ja sam zamjenio dihung i kad sam vec zategnuo zadnju maticu uzmem svjetiljku i posvjetlim i imam kaj vidjeti kroz pukotinu se vidi na drugu stranu. Sad budem opet morao sve skidati i nositi nekud na svasanje:mad:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kompresor nešto dosta lupa kad pumpam gume. Čuje se dosta glasno tok tok tok, koliko je to normalno i ako nije koji je uzrok tome?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kompresor ima svoju klipnjacu i radilicu.Klipnjča je aluminijska.Znaci ima luft negdje na njoj.Skini glavu komprsora.4 vijka m8.Okreci motor rucno tako da klip kompresora dojde u GMT.Tako nastavi da klip krene nekih 10mm prema DMT.Onda stisni klip rukom;Ako propada znači ima luft u klipnjaci.Skini stublinu kompresora.4 navrtke m8.Tad ces biti siguran gdje ima luft.Sve to je mnogo lakse odraditi ako skines kompresor.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Danas crvenko odšlepan kod majstora.Dijagnoza:brtva već odavno propušta pa napravljene velike brazde na glavi (prevelike). Ali to nije sve!!!! kad su poskidani ventili pronađena pukotina.Tako da sada AKTIVNO tražim polovnu ispravnu glavu motora za 533.Ono što sam pronašao na oglasnicima većina je već prodana.Majstor mi je rekao da nova dođe oko 1600 kn samo nezna dali je indijska,turska ili srpska.Sutra nazivam trgovine da saznam točnu cijenu.Inače drži me kriza u novčaniku pa mi je kupnja NOVE glave zadnja opcija,iako u globalu kupnja nove bi ispala najisplativije rješenje.

Evo da zaključim;Zahvaljujući Super uvaženom članu ovog foruma,nabavljena polovna glava po meni povoljnoj cijeni.ZAHVALJUJEM na gostoprimstvu :D Danas traktor dovežen od majstora.....sada pali bez grijača,bolje prima gas....ko da vozim neki drugi traktor.
 
J

jura-vg

Guest
trebam pomoć.

kako najlakše naštelat ventile na imt 539,naime mjenjao sam glavu i dizne te bi sad trebao poštelat ventile.
sam postupak sa mjernim lističima,0.25 zazor itd. znam međutim kak da najlakše odredim GMT klipa?
nadam se da kužite kaj me zanima
unaprijed hvala
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa ja bih rekao kad su oba ventila zatvorena, tada ispod "prsti" klackalice mora biti zazor koji spominješ...i tako za svaki cilindar
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Najjednostyvnij način je štelanje ventila na dizlima ;)
odšrafiš holender matice sa dizna i vrtiš motor kad lajtung pljune naftu štelaš taj cilindra i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh