• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U potpunosti se slažem sa Jeffy-em.

A ja bi primjetil da se ni ključem ne kljuca :finga:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa prvenstveno zato jer se grafit nalazi u obliku prašine(krutina) koja vjerojatno oštećuje staze po kojima kruže kuglice, valjčići ili iglice. To sam često puta našao kao upozorenje.....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
mukaničar nis kljucal malo trknul ni mi se dalo ič po gumeni čekič a ni mu trebalo puno da otpusti.

a ja stavljam baš radi te prašine da popuni strugotine,kanale,riseve,sad hebi ga dobro kaj ne radim puno pa sve more bavit dugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
mukaničar nis kljucal malo trknul ni mi se dalo ič po gumeni čekič a ni mu trebalo puno da otpusti.
muko moja pređi na drugoga :rolfer:
Znam ja da ti nisi tukel sa njim, ali ja se odmah sjetim nekadašnjih Uniorovih ključeva kojima se usljed toga kljuckanja skidal onaj kromirani dio pa kad si ga drugi put primil u ruku mali reže ko žilet.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ak smijem primjetiti, ja nikako ne bih preporučio grafitnu u kotrljajuće ležajeve....u anlaser sa kliznim da...
Sto se mene tice potpuno se slazem.Grafitna mast ima granulaciju i samim tim ostecuje lezaje.Sve masti koje idu namjenski za lezaje su zute boje.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eto kaj reč sad sam za nekaj pametnji i par kuna lakši,treba kupit koju kilu obične žute masti.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a da kod mene nema birtije ni jedne u susednom selu jedno 5-6 a tam nemreš proč a da u bar dvije ne staneš.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jedno pitance za ekipu koja je posjedovala IMT 533 i IMT 539,

da li 533 voli otič u višlje okretaje? npr, na 539 kako staviš ručicu gasa, radi na tolko okretaja i nemrda, ovaj moj kako mu dođe valjda :D

primjetio sam da se razlječe ko šašav, ako mi sat dobro pokazuje, a nov je, i navodno srpski, u 2 iljadarke dođe a da ni ne trepneš, i pumpa mi je otvorena do 2200 okretaja,

primjetio u 3čoj sporoj u jedno brdo, razletio se kaj formula, moral sam smanjivat gas jer me iznenadio, u leru normalno radi na oko 800 okretaja, tak da membrana nije u pitanju, valjda...
 
M

Miško 007

Guest
jedno pitance za ekipu koja je posjedovala IMT 533 i IMT 539,

da li 533 voli otič u višlje okretaje? npr, na 539 kako staviš ručicu gasa, radi na tolko okretaja i nemrda, ovaj moj kako mu dođe valjda :D

primjetio sam da se razlječe ko šašav, ako mi sat dobro pokazuje, a nov je, i navodno srpski, u 2 iljadarke dođe a da ni ne trepneš, i pumpa mi je otvorena do 2200 okretaja,

primjetio u 3čoj sporoj u jedno brdo, razletio se kaj formula, moral sam smanjivat gas jer me iznenadio, u leru normalno radi na oko 800 okretaja, tak da membrana nije u pitanju, valjda...

Trebao bi na manje da radi na leru na 600 do 700 ...
Inače su to živi motori primaju ako se ne zalece kad das gas mora stajat onda nije membrana...
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
hej ljudi !

kakvo je najbolje ulje staviti u IMT 533 i koliko litara ga ide

i treba li u 533 stavljati hipenol 90 ulje u puz volana, ili je to samo na 539 ?
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Može iči do čepa, :D ali preporučljivo je 7 litara(ako misliš na motor).Staviš ono koje je predviđeno za radne strojeve.Ono što sipaš u 539 slobodno sipaš i u 533, i obratno.


E baš me zanima kako bi ti u svom stilu,na tvoje pitanje, odgovorio puknuti ili muhaničar
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Može iči do čepa, :D ali preporučljivo je 7 litara(ako misliš na motor).Staviš ono koje je predviđeno za radne strojeve.Ono što sipaš u 539 slobodno sipaš i u 533, i obratno.


E baš me zanima kako bi ti u svom stilu,na tvoje pitanje, odgovorio puknuti ili muhaničar

Da mislim na motor, i evo da preoblikujem pitanje, da li da stavim Ina Delta 3 ili Ina Delta 5 ? ili možda neko bolje ? (nemojte sad savjetovati ulja sa ludim cjenama)

Drugo, konkretno, da li ide ulje u puz volana IMT 533 (80 god) ili ne.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Da mislim na motor, i evo da preoblikujem pitanje, da li da stavim Ina Delta 3 ili Ina Delta 5 ? ili možda neko bolje ? (nemojte sad savjetovati ulja sa ludim cjenama)

Drugo, konkretno, da li ide ulje u puz volana IMT 533 (80 god) ili ne.

Za INA Deleta 3 nikad čul :roll::roll::roll::?:
moja preporuka INA Super 3 ili INA Super 5
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Za INA Deleta 3 nikad čul :roll::roll::roll::?:
moja preporuka INA Super 3 ili INA Super 5
Za INA Deleta nisam ni ja čuo :rolfer:
533 će biti prezadovoljan i sa INA Super 3 a u puž volana znalci na ovom forumu preporučuju tekuču mast.Vrati se par stranica unazad bilo je riječi o tome.
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Za INA Deleta nisam ni ja čuo :rolfer:
533 će biti prezadovoljan i sa INA Super 3 a u puž volana znalci na ovom forumu preporučuju tekuču mast.Vrati se par stranica unazad bilo je riječi o tome.

Jao, svi znamo da sam mislio na Delta.Pa nismo na forum.moda.hr.Svak' može lako zaključiti da je INA Deleta tipfeler.

I kada već pričamo o ulju koja je razlika između Super 3 i Super 5 (osim u cijeni)
 
B

Bobo

Guest
Razlika je u naljepnici na kanti, razlika je u kvaliteti ulja i intervalu zamjene. "trojku" (prema radionickom prirucniku) mozes drzati do 200 radnih sati u motoru a super 5 do 250. U svoje traktore sipam super 5 i mjenjam nakon 200 sati rada i nikad nikakvih problema.

Dok je 539 bio los i trosio je puno ulja, uzimao sam od covjeka iz sela "peticu" koju je on iz svog 539 vadio nakon 80 radnih sati (kao cuva motor) i s tim uljem sam uredno radio 100 sati, naravno da sam uzimao i njegov filter i tako se dvije godine svercao, dok traktor bas nije postao neupotrebljiv.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eto ni dugo prošlo da anlaser opet nekaj ne davi,
jednostavno ko da nekaj struže zapinje kad vergla,nekad se čuje nekad ne.
koji mu je sad klinac otišel,
kolko se borim s tim anlaserom od prvog dana več sam mogel kupit čak i novog.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
od kad sam kupil traktor anlaser hebe,bil na reparaturi kao kod dobrog meštra,
a sad nisam za blagdane htel niš dirat,treba još doslovno dva dana upalit i ide dole i sam ga bum slagal il hitil više u P.M.
i danas ujutro sam ga upalil i do 15h ga nis ni gasil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh