• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

Bobo

Guest
ti vrapca ja znači manje čuvam traktro mjenam svakih 100h ulje.

Onda na autu ulje mjenjaj svakih 2000km i sve super...

Nemam pojma zasto skoro svatko koga poznajem na traktoru mjenja ulje na 100 sati. Stari dok je ganjao 539, nikad nije mario za radne sate, nego zamjena ulja (tad je sipan super 3) prije jesenskog i prije ljetnog oranja...

Meni 549 godisnje odradjuje 400 i vise radnih sati, i da mu ja 4 puta ulje mjenjam tokom sezone, ne pada mi na pamet. 539 koji i je u naslovu ove teme odradjuje oko 200 sati...

Po knjizici, se "petica" mjenja na 250 radnih sati, pa ja "reda radi" mjenjam na 200, a mjenjati ulje na pola intervala je bacanje novca...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma razmem Bobo al meni ispada 100-150rh, a ulje mjenjam prije oranja jesenskog,i tanjuranja,tad ga najviše koristim pa je red da dobi novo ulje,ovo sad i tak tanjuram zimsku brazdu 2 puta po tragu i to doslovno ne osjeti a kuruze ovu godinu neču više od 3jutra.

meni nije bendix,izgleda da ga opet lamele hebu tak je več bilo,trebam ga upalit još sutra i u subotu i onda ima odmor sad il ču kupit drugi il ovaj sam slagat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Daniels nije nikakva greška ako ga mijenjaš na 150 rs. 100 je malo prerano, ali ako si u mogučnosti zakej ne. Da nebu puno dulje trajal je istina, ali ako niko drugi zahvalan ti bu majstor koji bu danas sutra delal generalku.
Naravno pričam o Super 3. Super 5 mu dođe ko melem na ranu.
 
B

Bobo

Guest
Daniels, ja nikad ne gledam prije tezih poslova da mjenjam ulje ili prije laksih... posebno zbog toga jer mi 549 radi sve teze poslove, a 539 sve lakse...

U sred sjetve ja njemu ulje zemjenim prije rucka, ako je natukao sate 5 sati +/- dodje traktor topal kuci. ulja i filtera UVIJEK ima na lageru, i dok je topal, na brzinu mu ulje ispustim i neka se cjedi, kad jedemo, sipam ulje u filter, zavrcem saraf na karteru, i tocim novo ulje i idemo dalje u sjetvu...


Nikakav mi to problem nije, iako to radim pod vedrim nebom na sred dvorista, nemam nikakvu radionu.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a gle kolko ga puta moram mijenjat da je i skuplje nebi bilo puno.
ne radim puno a još sam i smanjil,pa napravil sam 30rh ove godine do sad i to nebi da ne vozim drva iz šume i tu nema forsanja ja rađe stavim u nižu nego da ga mučim il da mi crni dim suklja,5-10min mi nije problem duže vozit il radit.
i kaj ima još pošpricat i kultivirat kuruzu,i do jesenskih radova niš.
onda novo ulje,filter ulja,nafte po kolko ima sati nema veze al 200 il 250 nemrem napravit.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Halo, momci

što se u najgorem slučaju moglo dogoditi ako već dvije-tri godine vozim 539 a kod zadnjih točkova na rupama se čuje TOK , TOK, ima lufta, to znam ali nikako da pogledam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Halo, momci

što se u najgorem slučaju moglo dogoditi ako već dvije-tri godine vozim 539 a kod zadnjih točkova na rupama se čuje TOK , TOK, ima lufta, to znam ali nikako da pogledam.
Pričekaj još malo, pa kad pogledaš javi :axe:
Najgore da oglušiš od te buke xd
Ti samo šuti :lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jel ima tko šemu od anlasera?
imal sam na lapu. al instalirani novi windovsi i sve otišlo u zaborav.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Halo, momci

što se u najgorem slučaju moglo dogoditi ako već dvije-tri godine vozim 539 a kod zadnjih točkova na rupama se čuje TOK , TOK, ima lufta, to znam ali nikako da pogledam.
U najgorem slucaju ce propustiti semering.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
ke bi sam pak bacil u servisnu službu !?!
Ja sam se nekad s tim bavil i zaključil da nema računice pa mi je pametnije za kompom mudrovati i služiti peneze.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ja sam se nekad s tim bavil i zaključil da nema računice pa mi je pametnije za kompom mudrovati i služiti peneze.

Taj sistem objasni meni, da i ja znam, li na PP ke neju si znali,
ake ide dobivaš dobru proviziju ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Taj sistem objasni meni, da i ja znam, li na PP ke neju si znali,
ake ide dobivaš dobru proviziju ;)
Takve stvari se ne objašnjavaju na pp, nego u 4 oka. Eventualno nas mogu još dva iz tace gledati :lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
A kaj će ti šema , nije to svemirski brod:shock:

ma znam da nije.
al me zanima onaj štel šeraf ispod poklopca sa zadnje strane kaj se događa njegvim zatezanjem-odpuštanjem povezan je sa rotorom.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pogledaš sa zadnje strane i u sredini ti je šeraf sa maticom probal sam ga stegnut i otpustit niš se ne događa bar mislim.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
e mora bit otkril danas funkciju,otvoril ga do detalja očistil,pošmirglal,podmazal i dela bolje nego kad sam platil popravak.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e mora bit otkril danas funkciju,otvoril ga do detalja očistil,pošmirglal,podmazal i dela bolje nego kad sam platil popravak.

e, i sad dok ti je još sve svježe, doleti na nekakvu mesinu u Dugu Resu, pa da ponovimo gradivo na mom 533 dok nisi zaboravil :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh