• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jedino kaj treba pazit kad vadiš prednji dio,da ti se sve ne rasipa one lamele i podloške ostalo je lako.
ovaj put sam rastepel i lamele opral ih i obrisal,pazi na ona tri federa,staviš poklopac gurneš bendix i nemoj probavat dok ne staviš matice jel sjel kak treba.
da ne pada kiša i nije mi dosadno nebi išel čačkat,sad ispalo da radi bolje neg kad ga strikan slagal,vrti živahno,sad kak dugo bumo vidli.

a nisi jedini deda jedan došel po tanjurače videl kaj delam malo me čudno gledal,kasnje sam mu pokazal kak sad vrti,
veli buš i mojeg pogledal.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
veli buš i mojeg pogledal.

zna deda prepoznat kvalitetnog majstora :lol:
mene nervira kaj sporo vrti, a opet mi ga glupo raskapat dok dobro vrti, za sad niš ne krči u njemu...

moram si plan za zimu napravit, kaj bum sve šerafil po traktoru...

:partyman:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sad sam si dal truda da betaljno sve očistim,"kupil" sam čak i onaj sprej kaj odma ispari koristi se za tipkovnice i elekroničke uređaje,dvije table finog šmirgla,litru nitro razređivača za oprat šerafe dekl,poklopac onaj prvi konusni i takve stvari,i laganini pa reko kaj bude,
da naravno prvo sam našel dva u oglasniku jedan 500 a drugi 700kn ak zeznem da odem po drugi:rolfer:

sad vrti osjetno bolje ono nema zaletavanja i kak da velim kad klip treba prebacit on uspori,nema više tog.
kak sam rekel bumo vidli do kad.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a kaj reč,platit moram da mi se napravi onda si mislim da rađe platim nekom koga poznam e to se pokazalo u par navrata zahebom.
il sam popravljam,jel i sam znam kupit djelove odnest na vitlanje,brušenje itd.
ak nemrem sam platim ovlaštenog meštra koji daje i garanciju i miran sam.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Još samo da si se mene sjetio da ti dam koji savjet bio bi alnaser ko grom.
Sjeti me se za par mjeseci kad ga buš ponovo rastepel.:vragek:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa napiši brate mili možda kome zatreba,moj sad radi kak zvrk ko da motor nema kompresije.
al savjet uvijek može,možda znaš nekaj kaj ja neznam il netko na forumu.
 
T

The Gunner

Guest
Moj IMT 539 ima ostecen klip zbog pokvarene karike jos pre nekoliko godina(i smenio sam samo karike), no sada ima velik problem sa startovanje dok ni je zagrejan , a i citavo maslo iscurio za jedan mesec, sada za da ne ga pravim remont hocu da nabavim polovan klip vo slicno stanje kako i ostale klipove, dali je moguce da se ovo uradi ili mora cu remont ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Klip se jedan nemjenja nov.Znaci sva tri u kompletu.Polovan moze.Novi se razlikuju u tezini ovisno o proizvođacu.Maslo jel mislis na ulje.TU ti nevalja neki semering.Vjerovatno zadnji semering radilice.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Jel ko zna zašto na 539 izbacuje kardan i to samo kad radim sa roto malčerom. Hvala!
 
T

The Gunner

Guest
Klip se jedan nemjenja nov.Znaci sva tri u kompletu.Polovan moze.Novi se razlikuju u tezini ovisno o proizvođacu.Maslo jel mislis na ulje.TU ti nevalja neki semering.Vjerovatno zadnji semering radilice.

Aha hvala:D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jel ko zna zašto na 539 izbacuje kardan i to samo kad radim sa roto malčerom. Hvala!
Uglavnom kreces od osiguraca poluge kojom ukljucujes kardan.Inace 539 nema ti problema zato kreni redom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Jel ko zna zašto na 539 izbacuje kardan i to samo kad radim sa roto malčerom. Hvala!
možda zato što mu je preteško,kad izbacuje samo u radu s roto malčerom
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
može bit jer kad je velika trava, ono malo se guši i kad počne normalno kosit onda izbaci i dalje ide ok sve dok opet ne naleti na neku hrpu(ili kak bi to več nazval) :?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
može bit jer kad je velika trava, ono malo se guši i kad počne normalno kosit onda izbaci i dalje ide ok sve dok opet ne naleti na neku hrpu(ili kak bi to več nazval) :?

Onda ti izbacuje i bez opterećenja kad samnjiš gas, a kardan ukopčan, jel si probo tako (naravno s zakvačenim malčerom)?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pa napiši brate mili možda kome zatreba,moj sad radi kak zvrk ko da motor nema kompresije.
al savjet uvijek može,možda znaš nekaj kaj ja neznam il netko na forumu.

Vidim da si brz, prije si ti sastavil alnaser nek kaj sam ja stigel ti napisat kaj da radiš, a lepo sam ti rekel Nazovi ak kaj zatebaš, znaš da sam meštar tog zanata.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
.... i pele zna cake ,a pele? ..šuti pele znanje je
moć.

Točno tako, znanje je moć,,,,, :supz: još kad si meštar tog zanata i kad od tog zarađuješ ,,,,,,,,, :drinkers: :drinkers:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Vidim da si brz, prije si ti sastavil alnaser nek kaj sam ja stigel ti napisat kaj da radiš, a lepo sam ti rekel Nazovi ak kaj zatebaš, znaš da sam meštar tog zanata.

mislim da je caka u lamelama koliko one propuštaju il ne,jel po meni kak manje propuste teže vrti i vuče više ampera.jel se rotor nemre zalaufat.
sad bi se trebalo igrat i micat podloške,ak se ne varam imam ih oko 10
a sad da mi se ga skidai otvara 5 puta baš i nebi.
a ko zna bit če jedno 2tjedna lufta da mi nebu trebal pa se jedan dan možda i poigram.
za sad dela dobro al mislim da to može i bolje.
mile pa slobodno napiši i ovdje,nebuš od nas nekaj zaslužil,gembač,pivu:partyman: i tak al za peneze ne pitaj:rolfer:
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
pozzz raja zanima me da li imt 539 moze pogoniti rotacionu kosu od 2 metra diskastu a ako ne koliki bi bio optimalan ahvat kose za njega hvala
 
M

Miško 007

Guest
pozzz raja zanima me da li imt 539 moze pogoniti rotacionu kosu od 2 metra diskastu a ako ne koliki bi bio optimalan ahvat kose za njega hvala

180 cm u vrh glave al mislim da bi možda i to bilo puno čak...:roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh