• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
ma imam na ponudi ovu kosu pa sam kontao kupiti ali neznam da li moze pogoniti a nekako mi cudno da nemoze jer ne razumijem da tu ima nekog opterecenja ali et,a nemoram ici toliko brzo da ga tusi pozz
http://www.pik.ba/artikal/1304197/rotaciona-kosa-pz/

Ovu sam kosu i ja zagledam, razmišljam da prodam svoju 165 bubnjastu i da kupim ovu. Samo joj je radni zahvat malo pre velik za naših njiva. Mislim da bi je moj Zetor mogao goniti bez problema, ako honi bubnjastu 165 može i diskastu od 200 cm.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
hehhe jedina i valja na piku ali et ako mozes kupi ja jos nisam sig kako ce se ponasati i da li cu moci pogoniti u dilemi sam :(
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ovu sam kosu i ja zagledam, razmišljam da prodam svoju 165 bubnjastu i da kupim ovu. Samo joj je radni zahvat malo pre velik za naših njiva. Mislim da bi je moj Zetor mogao goniti bez problema, ako honi bubnjastu 165 može i diskastu od 200 cm.

Koji zetor? Ja sam s ursusom 360 (52ks) 5-6g. kosio s 2.2m. Drugom brzom je išo u bilo kakvoj travi, je da mu zna biti nekad puna kapa ali ide.. Probano je i s 539, 3-2 spora, problem je na kosini, jer ga hoće izvrnut na bok.
Sad se kosi s Zekom 7211 i skoro pa nezna za nju..

Zahvat u odnosu na njivu, ma nema problema, i kod mene su većinom male parcele, al s većom se prije završi, i stvarno nesmeta zahvat.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Zetor je 5545 kosa mi se sviđa samo bi trebao prvo svoju da prodam. Mislim da je potreba snaga za diskastu od 2 m i bubnjastu od 165 cm ista.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pogoni IMT-539 sve te kose al problem je da ih nosi.Većina ih je prteških za njega.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ma i ja mislim da bih mogao pogoniti u 2 ili 3 sporoj ali et imam jos jednu na ponudi velgerku sa 4 diska samo nezzz kako su se one pokazale pozz
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
imt 533

kolega ima 533 i radili su neku polugeneralku ali su stavili novu indijsku glavu i klackalice i sad mu je već 2 puta polomilo klackalice,traktor je svaki puta lijepo upalio odradi nekih 10min i onda jednostavno polomi i crkne,jeli tko imao ovakav slučaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako su bili u razvodu onda nisu pogodili razvod, a ako nisu onda je preskočil lanac, pa se sad malo spominjaju klipovi i ventili. Najvjerojatnije :scratch
 
Posljednje uređivanje:

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ako su bili u razvodu onda nisu pogodili razvod, a ako nisu onda je preskočil lanac, pa se sad malo spominjaju klipovi i ventili. Najvjerojatnije :scratch

pa bili su u razvodu oba puta ali svaki puta drugi mehaničar pa nisu valjda obadva promašili fazu i kaj nebi odmah polupao da nije bio u fazi a ne nakon nekog vremena
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kakve veze ima kaj su bila dva, onaj prvi nije položil ili?
Puno baba kilava deca ;)

Ako nisu fulali možda su na španeru naopačke okrenuli štifte pa se lanac olabavi sam. Inače on na leru (ili na manjem gasu može raditi), ali kod večeg broja obrtaja ne stigne zatvoriti ventil.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Kakve veze ima kaj su bila dva, onaj prvi nije položil ili?
Puno baba kilava deca ;)

Ako nisu fulali možda su na španeru naopačke okrenuli štifte pa se lanac olabavi sam. Inače on na leru (ili na manjem gasu može raditi), ali kod večeg broja obrtaja ne stigne zatvoriti ventil.

dobro bum im rekal da obrate pozornost na taj španer a jel bi moglo bit kaj oko te glave jeli moguće da kad se zagrije oni podizači zaribavaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
dobro bum im rekal da obrate pozornost na taj španer a jel bi moglo bit kaj oko te glave jeli moguće da kad se zagrije oni podizači zaribavaju
Mislim da nebi podizači zaribavali (normalno ako su lagano prstima išli gore)

Moraju pripaziti na oznaku na bregastoj jer ona zna biti udarena malo u stranu pa neznaš jel sim ili tam. A možda su i šarafe na lančaniku bregaste stavili u krive rupe pa im zato bježi oznaka.
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
kolega ima 533 i radili su neku polugeneralku ali su stavili novu indijsku glavu i klackalice i sad mu je već 2 puta polomilo klackalice,traktor je svaki puta lijepo upalio odradi nekih 10min i onda jednostavno polomi i crkne,jeli tko imao ovakav slučaj

Je moj susjed nije podmazivanje na klackalicama bilo dobro sastavio i pokidalo ih...
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Alenvw stavite sa stare glave osigurače opruga ona dva polumeseca i neće imati problema, jer kod mog kuma se to dešavalo lomilo klackalice odnosno klavijaturu zavisi kako ko zove.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kočnice na IMT 533

Imam par pitanja u vezi kocnica na IMT 533.
1. traktor u pocetku rada koci dobro, na kraju rada moram gazit po kocnici ko "konj" da stane, kad su kocnice suhe dobro koci, kad su mokre Boze sacuvaj nista skoro.. Kako rjesiti taj problem?
2. Kolike debljine su nove obloge na paknama?
3. Kad sam rastavio kocioni sistem, vidio sam da ona poluga koja ulazi u bubanj pa razdvaja pakne ima "lufta" odnosno prostora hoda, pa mi zbog toga razdvaja samo jednu paknu? Da li to tak mora biti ili je taj dio poderan pa treba mjenjati?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam par pitanja u vezi kocnica na IMT 533.
1. traktor u pocetku rada koci dobro, na kraju rada moram gazit po kocnici ko "konj" da stane, kad su kocnice suhe dobro koci, kad su mokre Boze sacuvaj nista skoro.. Kako rjesiti taj problem?
2. Kolike debljine su nove obloge na paknama?
3. Kad sam rastavio kocioni sistem, vidio sam da ona poluga koja ulazi u bubanj pa razdvaja pakne ima "lufta" odnosno prostora hoda, pa mi zbog toga razdvaja samo jednu paknu? Da li to tak mora biti ili je taj dio poderan pa treba mjenjati?
!. kaj ti radiš po Dravi s njim?:shock:

Nema veze kaj poluga koja širi pakne ima lufta .
Ovako telepatski reako bi da tebi kočnice blokiraju ..dakle jedana kontrola i po potrebi tokarenje doboša + nove pakne i opruge .
Na kraju svega pošteno podešavanje i mali bude kočio ko zmaj
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
!. kaj ti radiš po Dravi s njim?:shock:

Nema veze kaj poluga koja širi pakne ima lufta .
Ovako telepatski reako bi da tebi kočnice blokiraju ..dakle jedana kontrola i po potrebi tokarenje doboša + nove pakne i opruge .
Na kraju svega pošteno podešavanje i mali bude kočio ko zmaj

hahahahah, ma koja Drava.. :-D :p
Znaci to kaj se ciri sam jedna pakna u bubnju je normala?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hahahahah, ma koja Drava.. :-D :p
Znaci to kaj se ciri sam jedna pakna u bubnju je normala?
Drava ..pa kad veliš kad je mokro onda ne koči?
Ne širi se samo jedna ..druga se širi preko prve ..a to je sve tak ..za silu .
Pretpostavljam da nisu masne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh