• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
jucer sam isao kupovati djelove kupio sam grafitnu spagu 9 km,semering tamno crveni 17,55 km ,dihtung glave 17 km i dihtung poklopca onog na vrhu 9 km,grafitnu spagu sam danas ugradio i skolpio mjenjac sa motorom sutra cu odraditi struju i ostale zafrkancije semering nisam stavio jer nisam imao nacina kak da ga postavim jedno da ga rastegnem nekak ali sam poslusao muhanicarev savjet pa sam stavio spagu semering je ostao na cekanju ;),dihtunge sam samo kupio radi reda jer kontam kad zima dode malo ga osvjeziti jer mi malo kvasi ulje ispod dihtunga a nikada ga nisam ni otavarao heh pozzz

usput sta mislite o ovome traktoru
http://www.pik.ba/artikal/1274638/imt-539-80-ks/#sta=pitanja
I sad ako ju nisi dobro ugradil, opet bu muhanicar kriv :oops:
Semering kad rastegneš preko pete od radilice i prevučeš ga preko nje, postoji mogučnost i da ga prerežeš, ako je rub oštar i ako radiš na suho i na hladno ;)

Nego stalno hoču da napišem, a uvjek zaboravim :oops:, jesi provjeril da ti možda ne curi na brtvi kartera?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja kad navlačim neki semering imam taktiku da uzduž čitavog dijela kuda navlačim semering, da omotam skroz okolo izolir traku i tek onda dobro namažem sa uljem. Ta taktika mi se čini posebno dobra kad ima neki oštrih skokova presjeka ili utora...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dobra ti je taktika :supz:
Na toplo ide još lakše ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo tvorničko upustvo za postavljanje semeringa na radilici.


4-24-2011-94131-pm.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
@ Puknuti
A jel ga omataš s čim?

@ Lisnik
Taj koji je pisal uputstvo ga nije nikad navlačil i nebu me nikad uvjeril da je to dobro. Jedino da se obruse povratni kanali.
Na Ursusu semeringa nema, a ni špage pa ne teče ulje
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
gledao sam na brtvi kartera ne pusta,a kako sam ja zamjenio trebalo bi biti ok heh uglavnom neka je se neshto radilo ;) hvala pozzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Izgleda da ga je netko izuzel i sad ga čuva samo za sebe
raspa.gif
Težak poso moderatorski kraj takovih forumaša, a ti se nudiš i niko te neče :scratch
Čudni ljudi.
gledao sam na brtvi kartera ne pusta,a kako sam ja zamjenio trebalo bi biti ok heh uglavnom neka je se neshto radilo ;) hvala pozzz
A kak si provjeril da ne curi na karteru?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
@ Puknuti
A jel ga omataš s čim?

@ Lisnik
Taj koji je pisal uputstvo ga nije nikad navlačil i nebu me nikad uvjeril da je to dobro. Jedino da se obruse povratni kanali.
Na Ursusu semeringa nema, a ni špage pa ne teče ulje

JBG.Izgleda je je URSUZ pogodio posmak na stroju kad je pravio radilicu.IMT kopiro engleza i promašio.PO mom mišljenji IMT ima plitak kanal .Normalno stariji traktori imaju veću +- toleranciju na ležajima radilice i prevelik dotok ulja sa ležaja nemogu progutati odvodi .Još nisam probao al hoću kad budem nosio iduću radilicu na obradu da malo poprave i i povratne kanale.
 
Posljednje uređivanje:

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Težak poso moderatorski kraj takovih forumaša, a ti se nudiš i niko te neče :scratch
Čudni ljudi.

A kak si provjeril da ne curi na karteru?

tako kad sam rastavio motor od mjenjaca vidi se okom da je curilo od semeringa a ne sa kartera a na karteru nigdje i ne pusta ono sto se vidi i bez rastavljanja uglavnom danas sam sve sastavio i upalio ostavio da malo odradi 10 min sve je ok bilo :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
10 minuta? Nadajmo se da je stvarno ok.
Okom se inače baš i ne vidi pošto je sve masno, ali bitno je da je sad dobro.
A jel ima sad pritiska?
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
cim sam ga upalio pritasak dosao a manometar uopste nisam dirao kontao sam ako ne bi bilo uredu onda cu ga skidati pa vidjeti ak se mogne poraviti ak ne kupiti novi ali nema potrebe pritisak je odmah dosao i sve je ok bilo nadam se i ja da ce tak i ubudce biti hvala na odg svaka cast :D :D :D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Samo da ljudi nebi bili u zabludi ovaj semering nema nikakve veze sa pritiskom ulja na mjeraču.Jedina veza sa pritiskom je ako su loši ležaji radilice.Prevelik propust ulja pokraj ležaja radilice utiče na to da lakše semering procuri.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
i ja mislim da ne bi trebalo biti zbog semeringa to sto je proradio ali nezz stvarno tako mi se desilo uglavnom sada radi :D
 
F

Ferguson

Guest
IMT 539 - problem s hidraulikom

Pozdrav svima,
imam problem sa hidraulikom na IMT 539 - nekoliko puta se desilo da se hidraulika sama od sebe podigla do kraja u visinu, iako je ručka za regulaciju visine bila u donjem položaju. Nakon toga dizanje i spuštanje ručke uopće ne utječe na samu hidrauliku. Jedino što mi preostaje da ugasim traktor i onda se polako sama spušta. Nakon toga sve opet ispravno radi.

To se već dugo dešava možda čak i od samog početka , ali vrlo rijetko (1-2 put na godinu). Inače radim vrlo malo s traktorom (uglavnom za vuču prikolice) pa me to nije smetalo sve ove godine i možda se zbog toga dešavalo tako rijetko.

Sada se situacija promijenila pošto sam kupio roto-malčer i kada ga spojim na traktor ne smijem dizati hidrauliku do kraja jer se kardan upire u sam malčer pa bi moglo doći do vrlo neugodnog kvara (naročito kad radi malčer).
Inače nemam pojma o mehaniki, pa me više zanima da li je možda netko imao isti ili sličan problem i kako ga otkloniti.

Traktor je inače 84.g i ima cca. 3000 sati i jedanput smo mijenjali ulje hidraulike (više ne znam pošto su otac i djed to prije koristili, a sada sam to ja naslijedio).

Hvala unaprijed na odgovorima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Inače nemam pojma o mehaniki, pa me više zanima da li je možda netko imao isti ili sličan problem i kako ga otkloniti.
Upravo u ovome je problem tak da mislim da mi nije vrijedno uopče objašnjavati.

Inače razloga može biti par, ali mislim da nisu u tvojoj domeni, ali ako si ti spreman u to se upustiti ja mogu probati pojasniti.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Problem je balansna opruga i šipka kontrole vuče.Kako kažeš traktor malo radi.Usljed kondenzacije u gornjem dijelu hidraulika šipka oksidira i počne blokirati.tad hidraulik radi po svojoj želji.

page0012.jpg
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ovih dana sam primjetio da mi na imt 539 volan se teze okrece kao da nema ulja u volanu neznam do cega je trebam popraviti pa ako moze koji savjet i usput koliko kostaju pakne za njega jer su lose nisu poderane vjerovatno spaljene
 

Najnoviji postovi

Na vrh