• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
Imam par pitanja oko ovog traktora,posto vidim da se vecina ovde razume oko masina.Nisam imao prilike bas da radim sa traktorima pa me zanimaju neke sitnice.
1.Na koliko traba da bude pritisak ulja kad je traktor hladan a na koliko posle kad je ugrejan??
2.I na koliko treba da stoji ulje na meracu ulja dal treba sipati skroz do gornje crte maximuma ili negde na sredini izmedju minimuma i maximuma??
3.Kupio sam nove guzve one lance na poteznicama sto drze da ne lupa kad se nesto zakaci i stavio ih i imam problem.Naime kad podignem korpu ja ih zategnem da nelupa i onda kad spustam korpu nece da je spusti skroz do zemlje posto se zaustavi na njima,probao sam razne varijante i nista.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam par pitanja oko ovog traktora,posto vidim da se vecina ovde razume oko masina.Nisam imao prilike bas da radim sa traktorima pa me zanimaju neke sitnice.
1.Na koliko traba da bude pritisak ulja kad je traktor hladan a na koliko posle kad je ugrejan??
2.I na koliko treba da stoji ulje na meracu ulja dal treba sipati skroz do gornje crte maximuma ili negde na sredini izmedju minimuma i maximuma??
3.Kupio sam nove guzve one lance na poteznicama sto drze da ne lupa kad se nesto zakaci i stavio ih i imam problem.Naime kad podignem korpu ja ih zategnem da nelupa i onda kad spustam korpu nece da je spusti skroz do zemlje posto se zaustavi na njima,probao sam razne varijante i nista.

1. ako je zagrijan na 900 okretaja jedan (1) bar ne zamaraj se previše
2. izbjegavaj na max. osim ako puno troši pa da ne zaboraviš dolijati
3. imaš krive lance -nema pomoči
..lanci moraju zategnuti kad su poluge dignute a kad su poluge spuštene mora biti labavo .
Prva pomoč bi bila da prihvat lanca tamo na trubi spustiš niže ( to govorim napamet ,treba vidjeti "u živo" ) Prihvat lanca mora biti niše od osi prihvata poluge
 
O

Odessa88

Guest
kako da znam dal trosi ulje??Kad ga palim kad je hladan na leru je jedna crta ispod 4 pritisak na ulju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kako da znam dal trosi ulje??


kod mjenjanja natočiš do max(gornja crta)
I onda nakon cca 50 sati ideš kontorlirati ..pod uvjetom da je traktor na ravnom ili min. na istom mjestu kod uljevanja i kontrole ulja .
Ako ga fali a ne ostavlja masne tragove na mjestu gdje stoji onda znaći da troši ulje ...a to je znak da češće vršiš kontrolu ..


Kad ga palim kad je hladan na leru je jedna crta ispod 4 pritisak na ulju
I još se žališ?
 
O

Odessa88

Guest
Ma ne zalim se nego pitam.A kod ovih sto trosi ulje jel i pritisak nizi to jest jel direktno u vezi pritisak ulja sa tim???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma ne zalim se nego pitam.A kod ovih sto trosi ulje jel i pritisak nizi to jest jel direktno u vezi pritisak ulja sa tim???
U teoriji ne , ali jedno i drugo je posljedica habanja motora
 
O

Odessa88

Guest
[/"]http://imageshack.us/photo/my-images/812/dsc00377resizeresizeres.jpg/[/URL]

evo moje masine
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo moje masine
dsc00377resizeresizeres.jpg
[IM G]http://img812.imageshack.us/img812/8310/dsc00377resizeresizeres.jpg[/IMG]<-----ovako mora izgledati da se prikaže slika ( samo bez razmaka između M i G )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
kod mjenjanja natočiš do max(gornja crta)
I onda nakon cca 50 sati ideš kontorlirati ..pod uvjetom da je traktor na ravnom ili min. na istom mjestu kod uljevanja i kontrole ulja .
Ako ga fali a ne ostavlja masne tragove na mjestu gdje stoji onda znaći da troši ulje ...a to je znak da češće vršiš kontrolu ..
Ovdje je riječ o IMT-u :lol: ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
I onda je to ujutro pripalil da ga podgrije :lol:..... ops, veliš na TD 55 :madmana:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moj 533 hladan ima pritisak oko 5.5 bara, kad se jaaaaako zagrije padne malo ispod zelenog...

moto je zalijan naftom i uljem, 30 sati još je blizu max a nisam dotakao...

a u hidrauliku sam natočio neko slovensko ulje, i nakon usporedbe za bratičevim transhidrolom 90 mi se čini puno rjeđe.... pa mi kapa kad se zagrije kroz šerafe od ploče za kuku....

jel normalno za stare 533 da su prednji navoji probušeni skroz u getribu?!?! kad izvadiš te prednje šerafe curi ulje iz mjenjača...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
IMT je cijeli luknjav i kad zvadiš šraf ulje curi na svakom provrtu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
IMT je cijeli luknjav i kad zvadiš šraf ulje curi na svakom provrtu...
Željac u pravu si, evo i dokaza, a ja bi samo da se nadovežem.

Da curi samo ulje bilo bi dobro ......
Ajd ti sad zvadi ovaj šaraf kad ga kamenita voda zalepi sa jedne, a vatreni ogenj sa druge strane



Uploaded with ImageShack.us
 
O

Odessa88

Guest
Do koliko bara je tolerantno da pada pritisak ulja kad je motor ugrejan???I dal ima razlike u letnjoj voznjii zimskoj mislim kad je toplo napolje i hladnije??I na koliko stoji pritisak kad je nov traktor??
 

Najnoviji postovi

Na vrh