• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Uzeo sam novi motor al ne baš za 12000 već 18000 kn.Za 12 je vjerojatno repariran polovni motor.
Ja sam te to pital zato jer ako je u starom hladnjaku bila voda (a predpostavljam da je) onda je pun kamenca i šteta nove makine ;)
 
P

papundek1910

Guest
A šta da ti kažem Muhaničar, kiler iz '78 proguto more vode, antifriza i sveg ostalog.Jedino unazad par godina je začudo bio samo antifriz u njemu.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Samo jedno brzinsko pitanje.
Danas došao novi motor od 539 sa onom međupločom i svim ostalim prilagođenim za montiranje na zvono kvačila od 533.Sad ne znam jel će mi pasat hladnjak i rezervoar od starog 533 na novi motor



mislim da se hladnjaci od 533 i 539 razlikuju samo po ovom limu oko ventilatora

ja sam na svoj 533 kad je ošo original hladnjak kupio novi turski hladnjak al za 539 (drukčiji nije bilo), moro sam skinit taj lim i stavit lim sa originalnog hladnjaka (4 šarafa) i sve je pasalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
mislim da se hladnjaci od 533 i 539 razlikuju samo po ovom limu oko ventilatora

ja sam na svoj 533 kad je ošo original hladnjak kupio novi turski hladnjak al za 539 (drukčiji nije bilo), moro sam skinit taj lim i stavit lim sa originalnog hladnjaka (4 šarafa) i sve je pasalo
Hladnjaci na 533 i 539 nisu isti, samo su slični. Postoji mogučnost ugradnje, ali je razlika u donjoj cijevi (drugi kut).
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Nakon puno traženja našel sam zaštitne gumice za krajnike. Kupil sam zadnje 4 u dućanu i prodavač ih je jedva našel u skladištu... Uglavnom kak sam skinul spone sad vidim da mi je na desnoj zadnji krajnik više odšarafljen nego na lijevoj. Znači na lijevoj se vidi skoro 1cm manje navoja nego na desnoj. Napominjem i da je ta desna spona bila malo savinuta i to sam dal izravnati sad. Kako se podešava špur prednjih kotača? Kolko ono zadnja strana mora biti razmaknuta odnosno prednja primaknuta da bi se kotači u vožnji "širili" i ravnomjerno natezali spone? Da to kaj mi je lijeva guma bolje istrošena od desne ima kakvog posljedničnog objašnjenja:?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Prednja strana u hrpu 1 do 2 cm.
Znači napred, uže otraga šire.

Ono navoja kaj imaš viška odreži (ako smeta ili kam zapinje) ili odnesi kovaču da ti malo sponu prituče.
Ako te smeta samo za oko podloži pločicom.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ne velim da ima viška navoja nego je netko očito iz nekoga razloga prčkal po tome i odšrafil taj krajnik ne znam kaj drugo bi bilo... Ej sad sam se zmislil- da li je na štangi jedan pravi i jedan kontranavoj ili su obadva pravi? Ak je prvi slučaj onda morem zašrafiti krajnike gore i otpustiti one obujmice i okretati štangu i tak širiti ili skupljati kotače:scratch, naravno prvi kraj bude v zraku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Jedan pravi i jedan kontra navoj (ili možda krivi navoj) :lol::lol:
Hočeš reči jedan lijevi, a jedan desni?
Jedan je lijevi, kosi kranik, (onaj na rukama volana), a jedan desni, ravni krajnik, (onaj na rukavcima).
Nemoraš dizati prednji kraj ide to (ako nije zahrđalo) i ovak.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jedan pravi i jedan kontra navoj (ili možda krivi navoj) :lol::lol:
Hočeš reči jedan lijevi, a jedan desni?
Jedan je lijevi, kosi kranik, (onaj na rukama volana), a jedan desni, ravni krajnik, (onaj na rukavcima).
Nemoraš dizati prednji kraj ide to (ako nije zahrđalo) i ovak.

:partyman: hehe glavno da se razmemo
bum probal okretati štangu s rolcangama jer sigurno su se zapekli navoji do sad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Vi zagorci non stop s tim flašama mašete, ja neznam kak bu to zišlo kad ja za zagorje krenem :lol: Morti nebu baš taj čas nikog pri hiži ili bute bolesni :scratch

Strikane, ako nebu išlo, jedan čekič (veči) odozdo, drugi čekić (manji) odozgo i udari nežali. Ili brener u ruke i malo podgrij ;)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Vi zagorci non stop s tim flašama mašete, ja neznam kak bu to zišlo kad ja za zagorje krenem :lol: Morti nebu baš taj čas nikog pri hiži ili bute bolesni :scratch

Strikane, ako nebu išlo, jedan čekič (veči) odozdo, drugi čekić (manji) odozgo i udari nežali. Ili brener u ruke i malo podgrij ;)

Je onda bude kak i danas kad su mali maškari došli, a ja sam im zaključal vrata, a suseda ih je z meklom sterala od hiže:oops:
(malo se šalim bilo mi zapravo daleko od garaže iti da im otvaram vrata)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Je onda bude kak i danas kad su mali maškari došli, a ja sam im zaključal vrata, a suseda ih je z meklom sterala od hiže:oops:
(malo se šalim bilo mi zapravo daleko od garaže iti da im otvaram vrata)
Lenčina :axe:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Je onda bude kak i danas kad su mali maškari došli, a ja sam im zaključal vrata, a suseda ih je z meklom sterala od hiže:oops:
(malo se šalim bilo mi zapravo daleko od garaže iti da im otvaram vrata)

Samo da spomenem da su gumice za krajnike made in ne Indija nego Inđija firma se zove Jelen, a filter za zrak je isto srpski bil sam ugodno iznenađen takvom ponudom rezervnih dijelova (filter 50KN, gumice 38kn, a dobil sam i 10% popust ne znam na kaj točno8))

P.S. je kaj ja znam ej su bili baš tak mali nisam ih ni videl samo sam ih čul kak popevljeju, ali uzalud...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Jelen Inđija, a znam, to su one jednogodišnje :lol:

Onda si bil lepo etiliziran, kad si ih samo čul, a nisi ih videl :finga:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jelen Inđija, a znam, to su one jednogodišnje :lol:

Onda si bil lepo etiliziran, kad si ih samo čul, a nisi ih videl :finga:

nema tih gumica niti za lijek, sreća kaj sam te našel dugo su odležale u skladištu sigurno su prave! Od starih mi je samo jedna ostala ispravna tu sam sačuval. Dugo sam bil v garaži jer sam konačno stavil vodopumpu, remen, crijeva, ventilator, kiler, taman sam skinul kapu s glavčine kotača da ga probam dotegnuti kad mi se više nije dalo... Bil sam žedan, a i te maškare su stalno dolazile na vrata pa sam moral prejti v bertiju...:oops:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kaj su več obruči z lagva pocureli i duge se rasušile :?:
A nesmemo više da nebu :axe:

Pri nama tih gumica ima kolko očeš, tak da ako buš trebal samo javi ;)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Filter zraka je dubrovkinja promet:
http://dubrovkinja.com/index.html poiskal sam ih na netu i izgleda da čudaj toga proizvode za imt-e skoro pa sve: lamele, kočnice, rukavce (imaju ih na akciji "do kraja marta"), svakakve odljevke čak i kilere. Imaš kakva iskustva s njihovim dijelovima i da li su zastupljeni u RH?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Misliš da proizvode?
Nikad čul za njih, ali tam piše

O nama

DUBROVKINJA PROMET d.o.o. je preduzeće za unutrašnju i spoljnu trgovinu, osnovano 1996. godine. Osnovna delatnost nam je nabavka i promet traktora, poljoprivredne mehanizacije i njihovih rezervnih delova svih kategorija.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Misliš da proizvode?
Nikad čul za njih, ali tam piše

O nama

DUBROVKINJA PROMET d.o.o. je preduzeće za unutrašnju i spoljnu trgovinu, osnovano 1996. godine. Osnovna delatnost nam je nabavka i promet traktora, poljoprivredne mehanizacije i njihovih rezervnih delova svih kategorija.

A vrag bi ga znal moral bum ih iti posjetiti... Inače imaju i pluge i tanjurače, malčere i sve predstavljaju ko svoje. :?
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
picture.php
picture.php


molim popravi linkove jer nevaljaju
zbalija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh