• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
.Dali je štetno za motor od IMT 533 vrtiti ga na 2400 o/m kad po katalozima on svojih maximalnih 35 ks postiže na 2000.o/m

Sve to naravno pod uvjetom da sat pokazuje točno,mada onako "na uho" pri 2400 stvarno ima "zvuk" a i pri vožnji se "osjeti vjetar u kosi" tako da mislim da je sat točan.

, svi IMT-i idu do 2400, a nominalni broj okretaja znaci da na tom broju okretaja motor razvija najvecu snagu...
Ovo su Bobine riječi sa jednog drugog foruma pa sam si dao pravo da to bude odgovor na moje pitanje.Mislim da traktoru neće škoditi ponekad ga zavrtiti na 2400 o/m.

Ako Bobo misli da nije u redu što sam koristio njegove izjave sa drugog foruma neka obriše ovaj post.
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Kosjerac imaš li možda taj priručnik u nekom elektronskom obliku????
Čini mi se kao vrlo zanimljivo i poučno štivo.
Mislim da bi ti jako puno ljudi bilp zahvalno kada bi to mogao postavit na net:D:supz:
Nemam ali probaču da skeniram pa ću okačiti da se lepo vidi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Nemam ali probaču da skeniram pa ću okačiti da se lepo vidi.



Ako treba pomoć oko stvaranja PDF formata slobodno se javite na pp da ne zauzimam bespotrebno forum oko toga
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da dopunim kolegu mehaničara, klavijatura ima štelovanjeda,da li više da prolazi ulje ili manje, i od toga ti isto zavisi pritisak ulja u motoru.
Kosjerac, to je za 539 ili?
 
B

Bobo

Guest
Nema problema za koristenje mojih postova...

Samo nemojte brkati nominalni i maksimalni broj okretaja...
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Na mom je isto ovakav stari alnaser.Gdje se na njemu vrši podmazivanje ležaja, pošto ja nisam pronašao nikakvi šarafić.Možda se na tim starim alnaserima ništa i ne podmazuje....
sdc10020t.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Misliš da je to...na tom konusnom djelu ima još dva takva šarafića ....
Na krive šarafiče misliš, ne na ove kaj se jedan vidi na slici, nego na onom aluminijskom kučištu (konusnom), bočno ;)
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Jeeee....pronašao sam ga .....skroz je okrenut prema motoru pa se jedva primjeti.Nemogu mu ni prići da ga odvrnem pa ću morati otpustiti ove šelne što drže alnaser da ga malo okrenem prema sebi,......ali to kad malo vrijeme otopli jer mi je traktor vani pod šupom pa mi baš i nije do šarafanja na ovoj hladnoći :rolleyess:
 
P

papundek1910

Guest
Pozdrav svima.Prije mjesec dva smo pisali nešto o međuploči između IMT533 i motora od 539.Jučer sam skinuo motor 533 dolje kad i tu ima neka ploča između motora i zvona mjenjača, debela oko 10 mm, pa sad više ništ jasno oko toga. Gdje ide međuploča a gdje ne.Hvala na odgovorima.
 

Prilozi

  • P2272650.jpg
    P2272650.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 414

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Među ploča ide na obadva, samo kaj je na 539 puno deblja.
 
P

papundek1910

Guest
Kupio sam neki dan korpu kvačila dvostepenu pa vidim na njoj da su pracne kao i oni vijci za štelanje potisne ploče(hidraulične) zaliveni bojom.
da li je dovoljno montirati korpu bez ikakvog štelanja ili ipak zahtjeva štelanje pracni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ček malo, Prije je bilo jednostepeno kvačilo, a ti sad ugrađuješ dvostepeno?

Normalno da treba štelati.
 
P

papundek1910

Guest
Skinuo sam dolje isto dvostepeno, nisam ni znao da je to bilo gore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh