• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Filter se može ugraditi ali da pumpa ne usisava toliko špene se može ublažiti ugradnjom kojekakvih magneta.

Sve kaj treba zamjeniti na pumpi (osim kamenja) ti košta oko 1 000 kn.
Ako je na usisu bilo ulje, nemoguče je da je usisavala od nekud zrak jer je cijela u ulju, tak da .....
Možda nisi dost dugo vrtel pa se nije dovoljno odzračila :scratch


nisam ni ispusta ulje iz nje cijelu kolicinu ulja pa nije mogla ostati bez ulja...
ali je mozda trebalo onu ruku na njoj pomaknuti da bi ona dobila ulja ;-) hm...
 
L

lanjski

Guest
ali tako ide jer ti ako ne podignes "kuglu ili kocku" nemas ulja na cijevcici ispod sica znaci da otvaras dotok ulja u pumpu i tako reguliras kolicinu ulja mislim da na isti nacin radi i regulacija pomocu onih dvije ruckice koje su polugama spojene na gornji klip i na ručice idraulike jer kad poluge dosegnu određenu visinu ventil ne daje vise ulja u cilindar i one stoje na mijestu a kad pomaknes rucicu jeos malo ona maloa polugica se pomakne i otvori se dokot ulja u pumpu i pumpa posalje jos ulja u klip (cilindar ispod sica) a posto je pumpa nonstop uron jena u ulju ne moze zaribati...

PS: "nemojte da vam nesto tupi netko ko je danas prvi put vidio hidraulicnu piumpu IMT. 533" ;-) :) :)

Da, to jeste princip kojim ti regulises kolicinu a time i pritisak ulja u onom gornjrem cilindru.
Ali da li je pomeranje kocke ili kugle zapravo samo pustanje ulja u onu cevcicu koje pumpa ionako salje iz cilindara?
Taj deo koji ti pomeras se i zove razvodnik i to me upucuje na to da on "razvodi" nesto, da razvodi ulje koje pumpa salje, u tu cevcicu ili ga vraca u ostalo ulje, vrti ga u krug?
ps.
ma ni ja nisam mehanicar, vec sam to pisao, ali eto prckam oko toga po malo :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
E jbg ako su oni racunali na to da im nepreciznost u izradi (nedovoljno fin razvodnik) stiti pumpu a nisu uradili da se to sistemski stiti onda su kreteni.
I ne pusta tu IMT hidraulik, vec pusta i pored karika u onom cilindru gore u koji pumpa salje ulje,koji zapravo i dize teret.
A da li su bolje jedni ili drugi klipovi stvarno ne znam, ja sam mislio da su bolji sa karikom i njih sam stavio, koliko ce izdrzati ne znam, jos je to prilicno novo i dobro radi za sad.

ja mislim ako nađem da cu staviti one sa karikami jer je traktor iz 1977 pa mislim da su se i "cilindri" poderali pa ce karike nesto nadomijestiti

samo se nadam da nebude opet ljuljal hidrauliku da nije nesto sa polugama

ps: mozete li mi obijasniti kako stavljate smailice plizzzzz.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da, to jeste princip kojim ti regulises kolicinu a time i pritisak ulja u onom gornjrem cilindru.
Ali da li je pomeranje kocke ili kugle zapravo samo pustanje ulja u onu cevcicu koje pumpa ionako salje iz cilindara?
Taj deo koji ti pomeras se i zove razvodnik i to me upucuje na to da on "razvodi" nesto, da razvodi ulje koje pumpa salje, u tu cevcicu ili ga vraca u ostalo ulje, vrti ga u krug?
ps.
ma ni ja nisam mehanicar, vec sam to pisao, ali eto prckam oko toga po malo :)

ja sam se nadao da cu naci nesto vece u ventilima ali nije bilo nista zato me je strah da to ne bude rijesilo moj problem...
OK servisirati cu pumpu hidraulike posto je na tom traktoru utovarivac i sa njime se dosta radi (svi ga posuđuju) nije to lose napraviti ali sto ako i poslije toga bude isto ljuljala????
 
L

lanjski

Guest
ja sam se nadao da cu naci nesto vece u ventilima ali nije bilo nista zato me je strah da to ne bude rijesilo moj problem...
OK servisirati cu pumpu hidraulike posto je na tom traktoru utovarivac i sa njime se dosta radi (svi ga posuđuju) nije to lose napraviti ali sto ako i poslije toga bude isto ljuljala????

Pa nema sta da ljulja ebem mu mater?
Ako zamenis te klipce, ako zamenis i taj razvodni ventil (samo njega je bas zeznuto zameniti, ima nekih podloski, gimica, sve isto, sve svud moze da se stavi , a mora samo na odredjeni nacin, pazi ako to budes radio, nadji katalog pa po njemu) onda nema sta da zeza.
sve dalje je cista mehanika, poluge ne mogu da zezaju, to je obicna nazljebljena osovima,nema tu sta da se pokvari.
 
X

xtz

Guest
Na tom ti je traktoru puko lajtukg koji dovodi ulje u kompresor i naravno izbacao ulje ostalo oko 2lit. ulja!Nakon toga padao pritisak još jače pa smo stavili nove leteće jedne i druge,brusili radilicu 1specijala jedno koljeno imalo brazdu,stavili perkinsove.Novu pumpu ulja,"nove karike i uredili glavu" mada to baš i nije bilo potrebno ali kad smo skinuli motor onda smo i to napravili!!!!
Sada kad ga dobro ugriješ u leru pritisak odlazi u pola crvenog!
Još nešto ako promjenim ulje a da filter ostavim neće povuć ulje ako ne otvorim neki lajtung iza filtera!!!!Ulje ne kupujem pa ga promjenijm vrlo često!!!!!!!!!!!:partyman:

tu ima nekoliko simptom pritisak pada kad se zagrije zbog velike tolerancije u ležajevima (letečima više ali i glavnima)kud neče povuč ulje kad ga zamijeniš dok ne otvoriš lajtung?pumpa ulja vjerujem da nije problem prije je problem loše opran motor prilikom slaganja pa je uljno kanal negdje slabo prohodan njegov pritisak nesmije bit manji od 2 bara ako je sve kako treba
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pa nema sta da ljulja ebem mu mater?
Ako zamenis te klipce, ako zamenis i taj razvodni ventil (samo njega je bas zeznuto zameniti, ima nekih podloski, gimica, sve isto, sve svud moze da se stavi , a mora samo na odredjeni nacin, pazi ako to budes radio, nadji katalog pa po njemu) onda nema sta da zeza.
sve dalje je cista mehanika, poluge ne mogu da zezaju, to je obicna nazljebljena osovima,nema tu sta da se pokvari.

mislio sam ne mijenjati razvodni ventil jer je jako velika zajebancija kao sto si reka puno podloska i gumica tak i tak mi se rastavio u dva dije vec pa bude i to problem sastaviti a da je tocno
a mozda je bas problem u tom razvodniku on bi treba imati nekakvu oprugu koja ga vraca u nulti polozaj a letvice ga guraju tako da su uvijek u kontaktu....
hm vidjet cemo....
 
L

lanjski

Guest
mislio sam ne mijenjati razvodni ventil jer je jako velika zajebancija kao sto si reka puno podloska i gumica tak i tak mi se rastavio u dva dije vec pa bude i to problem sastaviti a da je tocno
a mozda je bas problem u tom razvodniku on bi treba imati nekakvu oprugu koja ga vraca u nulti polozaj a letvice ga guraju tako da su uvijek u kontaktu....
hm vidjet cemo....

Pa ja bih ga zamenio kad si vec sve to povadio i rasturio

Evo mozda ti ovo pomogne, trebalo bi, oko pakovanja tih gumica, podloski i svega toga

razvodnik.png

katalognaziv.png

katalograzvodnik.png
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pa ja bih ga zamenio kad si vec sve to povadio i rasturio

Evo mozda ti ovo pomogne, trebalo bi, oko pakovanja tih gumica, podloski i svega toga

razvodnik.png

katalognaziv.png

katalograzvodnik.png


hvala, imam katalog ali koliko izgleda ovdije u Istri nitko ne drzi dijelove za hidrauliku pronasa sam na netu firmu u križevcima "Trgo-agencija" koja ima i ponudu internet-trgovine dali ste probali tako nesto ili???
put Zagreba?
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Zanima me koliko su satovi za prikazivanje broja obrtaja točni.Na mom 533 kada povučem gas ručicu do kraja prikazuje 24 ,znači 2400.Par puta sam tako vozio traktor (kad je bez tereta) i traktor stvarno ide.Dali možda mene osjećaj vara,dali on tvornički možda nemože ići preko 2000.Danas sam malo preštelavao ručicu za gas pa sam nariktao da mi u punom gasu ne prelazi 2200.

Ovo mi je ler gas sa zagrijanim motorom:



 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
eeem, jel se ikome dogodilo da se pomiće cijela ona ploča na kojoj su polugice za upravljanje hidraulikom?! :shock:

u smijeru gore-dolje ima par cm lufta..., pa kad ides dizat ručkicu, prvo se cijela ploča zarotira prema gore nekih 4 cm, i tako stane, čim pustiš ručkicu, ploča se vrati prema dolje... vrti se cijeli onaj spojni dio koji ide na kučište traktora...
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Kak nebi išel prek 2000.

Samo ovisi jel je tak podešen, ili vuče zrak viška na regulatoru-membrana ili lajtung propušta.Osjeti se po zaletavanju kazaljke-
bez opterečenja ode skoro u krug.


Sistem je manji vakuum-veči gas.Zato ugašen ima gas do daske.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
E jbg ako su oni racunali na to da im nepreciznost u izradi (nedovoljno fin razvodnik) stiti pumpu a nisu uradili da se to sistemski stiti onda su kreteni.
I ne pusta tu IMT hidraulik, vec pusta i pored karika u onom cilindru gore u koji pumpa salje ulje,koji zapravo i dize teret.
A da li su bolje jedni ili drugi klipovi stvarno ne znam, ja sam mislio da su bolji sa karikom i njih sam stavio, koliko ce izdrzati ne znam, jos je to prilicno novo i dobro radi za sad.
Nebi se htel baš mešati u ovu raspravu, jer vidim da vi dva imate o čemu pričati.
Samo da ti velim da ova tvoja tvrdnja ne stoji, a i sam sebe pobijaš svojim izjavama.
Onaj dio sa pločicama i o-rinzima na razvodniku vam mogu pokazati u živo, a ne kataloški, ako vas zanima. Jedino ga nemrem tak poštelati, a onaj dio o polugama i tome da one nemaju nikakvu funkciju neču komentirati. Neznam, ali možda da ih onda i izbacite van :scratch Zavežeš špagu za polugu razvodnika i ručno mu daš kad i kolko ti treba :finga:
Evo vam jedna slikica pumpe sa filterom, pa vi odredite kud je usis.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
eeem, jel se ikome dogodilo da se pomiće cijela ona ploča na kojoj su polugice za upravljanje hidraulikom?! :shock:

u smijeru gore-dolje ima par cm lufta..., pa kad ides dizat ručkicu, prvo se cijela ploča zarotira prema gore nekih 4 cm, i tako stane, čim pustiš ručkicu, ploča se vrati prema dolje... vrti se cijeli onaj spojni dio koji ide na kučište traktora...
Skineš poklopac hidraulika, okreneš ga naopačke i sa desne strane na kučištu budeš videl jedan upušteni imbus 5. Tu dotegneš i vratiš poklopac gore.

Ili da ne skidaš učvrstiš sa dva nasuprot nategnuta drota :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Skineš poklopac hidraulika, okreneš ga naopačke i sa desne strane na kučištu budeš videl jedan upušteni imbus 5. Tu dotegneš i vratiš poklopac gore.

Ili da ne skidaš učvrstiš sa dva nasuprot nategnuta drota :rolfer:

ma skinut pa u klinac, ionak moram ono nakaradno sjedalo mijenjat :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
od čeg ba je ova pumpa da nema sigurnosni ?
Od MF-a, ali isti kur........., a nije mi se dalo tražiti od IMT-a
Al zato ima čep na njegovom mjestu ;)
 
L

lovac00

Guest
tu ima nekoliko simptom pritisak pada kad se zagrije zbog velike tolerancije u ležajevima (letečima više ali i glavnima)kud neče povuč ulje kad ga zamijeniš dok ne otvoriš lajtung?pumpa ulja vjerujem da nije problem prije je problem loše opran motor prilikom slaganja pa je uljno kanal negdje slabo prohodan njegov pritisak nesmije bit manji od 2 bara ako je sve kako treba

Pozdrav "susjed"!!!!!
Ležajevi su perkinsovi pa mislim da bi to trebalo bit uredu!Motor je opran i više nego dobro,a i traktor je od tad napravio 450 sati!
Kaj veli Muhanicar da kako povuče na suho,prvo paljenje nakon slaganja bilo je malo problema kao i kad mjenjam ulje bez filtera!!!!!
Kada promjenim ulje i filter nema grede povuče bez problema!!!!!!!!!!!!!!!:partyman::finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Od MF-a, ali isti kur........., a nije mi se dalo tražiti od IMT-a
Al zato ima čep na njegovom mjestu ;)
Da mi je jedan orginal nosać filtra ..ja bi to od zajebaancije napravil ..
Koliko to košta u trgovini?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zanima me koliko su satovi za prikazivanje broja obrtaja točni.Na mom 533 kada povučem gas ručicu do kraja prikazuje 24 ,znači 2400.Par puta sam tako vozio traktor (kad je bez tereta) i traktor stvarno ide.Dali možda mene osjećaj vara,dali on tvornički možda nemože ići preko 2000.Danas sam malo preštelavao ručicu za gas pa sam nariktao da mi u punom gasu ne prelazi 2200.

Ovo mi je ler gas sa zagrijanim motorom:
Ler preveliki, a ful gas mali, ako je vura točna :scratch
Dobro si ga poštelal :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh