• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda skini glavu i s njom u ducan i vrati ju ako budu ti htijeli priznat reklamaciju ako ne onda s njom na strojnu obradu!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kak ti to misliš ako budu hteli?
Odeš u dučan i najprije si pristojan, a onda vudriš s njom po pultu .....

da li ima kakva svrha tih poklopaca? Da li postoji kakav razlog da se ide nutra nalukavat? Da li su to ko revizijski otvori za kontrolu komore?
Poklopac zatvara rupu, revizija nije potrebna, a ako hočeš imati probleme ko ovaj forumaš ti se nalukni
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pristojan sve fino objasnis on te nehebe ni 5% ti podivljas ko svi mi kad je takva situacija izvredas ga on ti pozove policiju pa imas jos vece sranje vjeruj mozes bit neznam kolko lud nikad neznas dal si se namijerio na jos luđeg!!
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Poz koliko kosta filter ulja i filteri goriva za imt539 hvala

Poz imam pitanje akomulator na 539 dok radim sa njime negdje pusta kiselinu i kapa mi po filteru goriva a nigdje ne vidim da je probusen dali je akomulator u banani
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Filter ulja i filteri goriva srpski su oko 110 kN za 539 oko 90 kN za 533.

Jesi nedavno nadoljeval destiliranu vodu?
Možda si ga lupil s nečim pa je pukla stjenka pa curi,dobro ga pogledaj.
Kakav je Jel zatvoreni ili s čepovima?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Komplet filteri gorivo+ulje za 539 je cifra oko 50-ak kn FRAD, ako hoćeš kakve bolje, cifra je oko 80 kn...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pristojan sve fino objasnis on te nehebe ni 5% ti podivljas ko svi mi kad je takva situacija izvredas ga on ti pozove policiju pa imas jos vece sranje vjeruj mozes bit neznam kolko lud nikad neznas dal si se namijerio na jos luđeg!!
E ne moze ludeg od mene kad si dovoljno uporan da vidis kako mijenja, a po zakonu mora zamijeniti dio

Ako curi kiselina budi siguran da je gotov
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@imt539 karlovac najprije moras skuzit di ti curi ako si naljevo destiliranu vodu da nisi previse nalijo ili ako si radio na vecim nagibima pa ti na odusak pusta ili na spoju di je akumulator spajan da ti tu ne pusta!!

@Mali od Traktora nemoj bit tolko siguran da nema ludeg od tebe ja sam usred Zagreba na semoforu cupo frajera van iz auta nije se stigo zakljucat tak da nikad neznas ko je kakav a to da ti mora zamijenit moze ti rec da majstor nije dobro slozio kad vidi da ima i malo ostecenje naknadno napravljeno nepravilno rukovanje i moz se fuckat procitaj si samo sta pise u nekoj garanciji bit ce ti jasnije oni se brzo ograde!!
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Vjeruj mi zamijenio bi i jos se izvinio, mora ju zamijeniti bez obzira ako ostecenje ne utjece na njemu sposobnost rada, tj ako se utvrdi da je prodana neispravna
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Pozdrav svima, molim malu pomoc
Zanima me na koliko preporucate stelati dizne na 539 ako je pumpa ganc nova, linijska IPM?
Imam situaciju gdje bosisti nosim dizne koje su bile na 145 bara, i trazim da digne na 165. Na forumu sam u vise navrata procitao da je tvornicki na 165. Uostalom sjecam se jos dok sam bio klinac da je taj traktor doslovno pucao na onaj donji auspuh a sad to nije slucaj. Bosista kaze da time necu nista dobiti, samo ce jace "tući". Inace kad sam skinuo dizne cinile su mi se zalivene naftom?
I jos jedno pitanje, ima li za kupiti ona metalna cijev za povrat goriva, sa tri okice, montira se na dizne? Sta preporucate kupiti novu ili ovu hardlotati, pusta na srednjoj okici. Ako ima koliko to moze kostati? :icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Cjev od povrata sa diza buš teško kupil novu.
Zaharlotaj to.

Jel ti bošista slagal pumpu ili samo dize?
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Bosisti sam nosio samo dizne i nista drugo, a pumpa iz ducana na traktor, vjerujem da je tvornicki nastelana. U ovom trenutku ima mozda 20 sati rada
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To se on samo malo ogradil radi pumpe, mada ako si mu napomenul da je nova trebal je diči pritisak.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam probles sa korpom kvacila od 539. zamenute nove obe lamele i set kronovih polugica sa capicama i bolcnicima ceo set znaci. kad sam ucentirapo i stegao korpu jedna polugica od capice je niza 4-5 mm od ostale dve.isti slucaj kao i pre. .ustelovao sam po PS i capice su ravne. nema tresenja niti sta drugo ali nemoze da razvaja .naprazno radi ali kad smo berac zakacili za probu nemoze se ni ukljuciti ni izbaciti rucica dok se neugasi. a kad se ubaci i upali normalno razdvoji i ukljucuje .malo fali da razdvoji .dal se mogu na strugu proveriti sve ploce dal nisu krive.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tanjirasta u redu nekoliko puta sam gledao a i spojnicka.samo sumnjam u plocu izmedju lamela da je kriva i ivicom lamela hvata kad je razdvojena. ovaj traktor je stvarno baksuz. sta god se radi na njemu zivce pojede. jos nema novaca da obradi ploce i ja budak ajd spasavaj ga a sad po mojim ledjima opet otvaraj. sumnjivo mi je to sto je poluga jedna niza od ove dve a tako i predhodno bilo.to mi jedino manifestuje da krivljenje ploce neke se odrazilo na polugicu jer nije to malo , 4-5mm.a sve polugice nove ,capice ,bolcnici i spojke .
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,007
Ajde ti još jednom podesi drugi stupanj kuplunga. Lezi pod traktor i šarafaj.

Moguće je da nešto nije kak bi moralo biti.

Kad ukopčaš karadan, neka netko stisne kuplung a ti probaj okrenuti kardan i vidjeti da li je odvojio ili nije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Vica, to kaj je jedna capica niža je nebitno, tome služe vijci da na njima poštelaš.
Po onome klaj si napisal da na ugašen motor radi, a kad je upaljen nemožeš ni uključiti (to još nekak možeš), a ni isključiti je znak da nevalja spojnička.
Nadam se da si podmazal spojničke prije sastavljanja?
Ako nije to, onda si savinul lamelu kod sastavljanja, a onda
1347536052.gif


Ako ideš na tokarenje onda tokar i ti morate znati kaj treba gde uzeti da bi u konačnici kvačilo radilo kak treba, a nema računice.
Čak i ovo kaj si ti radil nema računice jer predpostavljam da je poklopac kvačila na rupama za bolcne u banani (otud i ona razlika u visini capica), a ti si uzel set capica sa bolcnima i lamele. Da si malo dodal za 1000 kn (neznam kak je kod vas, ali sigurno nije velika razlika) dobiješ kompletno kvačilo sa lamelom drugog stepena i nema računa popravljati.
Doduše Turke ili Indija, a ne Kron.
 

Najnoviji postovi

Na vrh