• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tinek nije sramota neznati pa pitati več kak tvoj majstor znati(ili misliti da znaš) a napraviti kak nevalja :icon_idea:
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
I onda bu postal ko pol foruma kaj ne znaju j***** kontakt bravicu spojiti.. :(rofl)::(rofl):
Tino drugar, ja sam ti oko struje slabo znam, ali eto muho mi je pomogao, naci struju plus, i ostalo smo sami raditi, tj i ja sam predpostavljao da je plus, ali mi je osigurac otisao pa me zato zbunilo sto crvena zica nema struju, u medjuvremenu ja menjam osigurac Muha odgovara i ujedno sam i ja nasao...
Ja nisam siguran, ali sam cuo iz price da su ljudi zapalili masinu nestrucnim rukovanjem.... Ne ljutim se ako si se meni smejao sto ne znam spojiti kontakt bravicu, ali si delimicno u pravu, jer kada mi se sledeci put dogodi znacu...
PS: Nista licno nisam mislio samo objasnjavam :)
:drink:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma što nećeš pročitat pomoći nekome je uvjek dobro ako možeš i znaš uvjek nešto podjeliš s drugima
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svatko se može zeznuti pa tak i Tinek no bitno da se družimo i razmijenjujemo mišljenja i događaje .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ni ja ne znam puno oko mehanike,oko struje još manje,ni ne mislim to učiti ni prčkati puno po strojevima,zna se tko to radi,ja imam drugog posla.
Sad sam prije tehničkog nabacio na malog Ferca radno svjetlo natrag,nek bude za ukras,probao sam ga spojiti... I radi! Osjećao sam se ko da sam dobio jackpot. To je moj domet,možda koju žarulju promijenit...
Samo mi nije jasno otkad je Tino postao tako veliki majstor,očito se puno da naučiti ako par put slikaš i snimaš dok drugi rade.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I onda bu postal ko pol foruma kaj ne znaju j***** kontakt bravicu spojiti.. :(rofl)::(rofl):
Kaj očeš reći da mi kuhari neznamo niti žarulju premeniti? Dečko dok si kuhar moraš biti i električar, plinać, vodoinstalater i mehanićar. Misliš da je meni v 2h posle ponoći netko hodal osiguraće na panceru mjenjat ili plinske cjevi popravljat, akomulatore mjenjat ili dizela odmrzavat dok moraš jesti dopelat a neće vužgati a pauza ljudima počne na minutu? 250-300 ljudi na svatima ne pita zakaj je ovo ili ono, oni su platili i plačeno žele na svome stolu, njih tvoj kvar ne zanima.
Gle ako imaš 2 od 3 čiste v glavi, 80% stvari možeš sam rešiti, a ako nemaš onda plati nekome tko ima.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
Je naravno, ipak ja samo stojim sastrane i celi dan mrtav umoran poslje posla gledam kak drugi šrafaju... Svaka čast :(handshake):
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Re: IMT 533-539 problem

Danas sam imao problem sa imt 533 nakn mnogo godina rada. Naime kada sam ga upalio više ga nisam mogao ugasit a i gas je bio jači nego ler kojeg isto nisam mogao smanjit.
Susjed kaže da je vjerovatno bosch pumpa koju nisam dugi niz godina podmazivao. Sumnja na membrane.
Pokušali smo natočit ulja ali je na odušak tekla samo nafta ( vjerojatno smo trebali točit još).
No mene zanima dali mogu još šta napravit sam bez ovlaštenog servisa kako bi traktor normalno radio.
Ako je neko popravljao pumpu u servisu molio bi ga da mi kaže cijenu popravka jer vele da je to dosta skupo. Pozdrav i molim barem ikakav prijedlog.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Inoka sledeci put ako ti se nesto slicno dogodi na traktoru da ga ne mozes ugasiti, zavrni slavinu za gorivo, i radice dok ima nafte u filteru... :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
I ak ide u iberturažu? Buš drek ugasil tak... Najefikasniji način je ubacit u 3. brzu , zakočit traktor i pustit kuplung
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zato je rođak kad je išel sa 533 uvijek imel sjekiru u blizini , rekel mu majstor kad motor počne fučkati odmah sjeci lajtunge na dizama .
 
Na vrh