• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Hmmm, ali voda opet pe unutra na taj način. Nekad je ispod tog poklopca papirnata brtva bila.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Bio danas do majstora tokara i pitao ga jel može šta napravit sa glavčinom i navojem da ne kupujem novo,kaže dotjeraj traktor pa ćemo vidjeti. Ja došao i kad je vidio veli -imam ideju kako ćemo napravit- pa kad završi uslikat ću pa da vidite ....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Molim pomoć ak netko zna :

Na 533 mjenjane karike i glava prije neke 3god, do sada uredno radio, i naglo počeo trošit ulje i bacat na auspuh, baš ono sipa ulje.

Pali relativno ok za 533, i ima ok snage.

Šta bi mogao biti problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Samo karike?
Sad su valjda legle i međice klipova nisu mogle podnesti kompresiju pa su popucale.
Najvjerojatnije.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Nije nafta, nego baš ulje... opada na mjeraču drastično a i vide se tragovi ulja na auspuhu.

Muha, mjenjali smo karike i leteće, tjt..

Šta u slučaju ako su poppucale karike? Jel vrijedi mjenjat ih ili ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
U ovom slučaju kad baca živo ulje na auspuh treba reparirati glavu, zamjena ventila i vođica. Isto se meni dešavalo na lombardini bcs.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Pa to me i zanima, jel moguće da je problem u glavi ?
Kažem nova je glava bila komplet, a sad jel moglo tu gore popustit nemam pojma..

Kak to utvrdit ? Al doslovno baca živo ulje na auspuh, a negrije se, normalno radi, ima snage itd..
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Večeras mi je na uzbrdici pred kućom počeo gubiti gas, mislio sam da nema goriva. Stao sam u dvorište gas do kraja on nije reagirao. Kad sam ponovo upalio onda je primio gas još sam se vozio al se čudno ponaša, nije da leti po cesti kao da je membrana pukla al na mjestu kad dela malo si podešava gas,sam. Jel može biti dovod goriva? Negdje? Ili je membrana na AC pumpi na putu za kantu od smeća.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Code, ako propuštaju karike zar ne bi trebalo ulje i izgarati i naravno izlaziti u obliku pojačanog dima? Dimi na odušak, možda se na glavi zadržava previše ulja? Skini poklopac ventila pa provjeri koliko imaju lufta ventili u vođici ako se stigne vidjeti.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Zoki, ulje koje prođe kroz vođice opet završi u kompresionom prostoru i na auspuh van, vođice su visoko tak da ne vjerujem da je do toga a i nova glava da bi se za tih par godina tak poderala ... a s današnjim dijelovima je sve moguće.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Imao sam slučaj da je vođica zacvikala za ventil pa je sa ventilom išla gore dolje i tuda je ulje ulazilo u cilindar.Najprije kako je prije rekao kolega Muha neki dan karike možda i klip.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A i nesnabdjeva se glava sa toliko puno ulja da bi curilo pokraj vodilica i ventila.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da ..ali neko je pisao o tom problemu .. ako je odušak na poklopcu ventila ondak struja plinova koji srle iz kartera na svjetlo dana ne dozvole ulju da se ocjedi prema dolje ....
jednom forumašu je toliko ulja bacao na iberlav da je svako malo to ulje iz boce vračao natrag u motor ,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E jbg,ak on tera na iber-lauf skoro ko i na auspuh onda ni čudo ak dize ulje gore i tera van!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ulje koje prođe kroz vođice od usisnih ventila ide u kompresivni prostor a ulje koje prođe kroz vođice ispušnih može samo u auspuh.

Sent from my M351 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Istina.
Ja ne vjerujem da toliko ulje može prolaziti između ventila i vodilice.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako može na bcs kosilici doslovno kapati iz onog kratkog auspuhića i jednog cilindra onda može i na traktoru.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh