• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Je ga jedanput tak spasil , mijenjal je lajtunge i čašicu jer u žaru borbe je i nju polupal . Nakon popravka prodal traktor i rekel nikad više IMT u moj dvor čak je to napisal na ulaznim vratima ispod table "oštar pas" . Za 80-ti rođendan smo mu rekli da mu budemo kupili IMT za poklon . Rekel samo probajte ja u Lepoglavu a vi pod ledinu :(giggle):.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Svakakvih danas luđaka ima najbolje je da uzme štrik ili sjekiru za sebe koje izjave.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Ljudi, zatvorite dovod goriva i on mora da stane kada potrosi u filterima goriva... pa nije crtani film pa da traktor postane svestan sebe hahhahhahah ili terminator hahah
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Dok on potroši gorivo iz filtera, već se budu klipnjače naluknule kroz blok...

Koliko znam, u iberturažu motor ode radi ulja, a ne radi goriva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ može i radi usisanog ulja ali IMT (533) radi prnjave membrane ili falš rupe u lajtungu (prastari regulator pvp kak na repašu) . Tko je doživel iberturažu boji se i vjetra zvuk postaje kak sirena na vatrogasnom domu . Da mika ali koliko treba o/min za pravu (uljnu) iberturažu ' .?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: IMT 533-539 problem

Danas sam imao problem sa imt 533 nakn mnogo godina rada. Naime kada sam ga upalio više ga nisam mogao ugasit a i gas je bio jači nego ler kojeg isto nisam mogao smanjit.
Susjed kaže da je vjerovatno bosch pumpa koju nisam dugi niz godina podmazivao. Sumnja na membrane.
Pokušali smo natočit ulja ali je na odušak tekla samo nafta ( vjerojatno smo trebali točit još).
No mene zanima dali mogu još šta napravit sam bez ovlaštenog servisa kako bi traktor normalno radio.
Ako je neko popravljao pumpu u servisu molio bi ga da mi kaže cijenu popravka jer vele da je to dosta skupo. Pozdrav i molim barem ikakav prijedlog.

Ili je poluga gasa preglodala cijev za vakum ili je probušena membrana ili ti šteka letva, eventualno da šteka element. Dalje od toga nema.
Cijev možeš provjeriti, membranu zamjeniti a letvu je malo teže razraditi. Elemente najbolje prepustiti bosisti da promjeni.
Reparatura pumpe ti je oko 1000 kuna ako se mjenjaju elementi, ležajevi, semering i membrana.
Ako je bregasta poderana, kučište letve zajeđeno .... onda je pametnije kupiti dobru rabljenu.


Kaj se iber turaže tiče.
533 zbog ulja nemože u taj režim rada.
Za ostala vozila naj bolje riješenje je zatvoriti usis ili ko moj kolega. Staneš sa strane i nabiješ glavu pod sic da te kaj ne pogodi pa čekaš da sve stane.
Poslije kupiš drugi motor za hiljadu, dvije kuna jer ovaj kaj je otišel u iber turažu za drugo nije ni bil nego da se razleti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ti znaš, jesi imal kad priliku to uživo gledati? Imam snimljen jedan video kak to izgleda, namerno smo ga naterali ali smo ju pokušavali kontrolirati, samk ga moram najti i staviti na jub tub.

A znaš kak benzinac more u iber? I to sam doživel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Možda ne znamo, no koliko si ih put doživel osobno u životu?
Da bi se to dogodilo, ipak se moraju stvoriti neki preduvjeti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ima i nas koji smo to doživeli i ne pričamo napamet motor doslovno tuli prije nego eksplodira baš ne vjerujem kojekakvim videjima sve se može doraditi ali kad čuješ tu eksploziju motora usereš se .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kaj očeš, pa znamo da si ti internet šegrt :(giggle): :(giggle):
Naročito ja koji sam s tobom sate i sate u razgovoru provel, a nisu nam antene iz glave virile. No sikiriki :(y)::(y):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
..ja bi se radije razgovaral o cicama , pimpeku i ono kad se stenje ..ali o tome na ovom forumu nema mjesta , jxxxxa vas iberturaža
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Znam da nije tema, al pošto pričate o iberturaži. Zbog čega ode motor u to stanje? Zakaj se to desi?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja takav stroj nebi ni vozio pa vidi se kad treba radit motor napraviši gotovo.
Tako se jednoj golf 2 skoro zapalio pojeo je krpu na usis zraka samo tako.
I pametni oni ja im reko da ne valja jer je pojeo ulje za dan a natočili 4 litre.
S takvim stvarima nije za igrat kad se ulje zapali nemožeš ugasit.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Hej društvo polako još ćete me nagovorit na sikiru i udri dok ne stane,bogami po nekima moj ferari više nebi upalil:icon_axe:.
Zahvaljujem MUHI na glasu razuma u ovom nerazumu.
Probušena membrana i šteka letva to je ustanovio majstor onako na prvi pogled a za dalje vas obavjestim.
I nejde u iberturažu več samo ima pojačan gas u leru.
Gasio sam ga u trećoj.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo napokon gotovo popravak bosch pumpe me koštao dobrih 900 kn (kako me samo nađe na kraju mjeseca).
Složio sam i radi. Pozdrav društvo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh