• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

L

lanjski

Guest
Veća je fora kad je traktor u balans. Prednji točkovi dodiruju pod, ali kad okrečeš volan traktor i dalje ide samovoljno. :toimonster:

Da :)

sad se setih jedne svoje zgode

Ode mi volan, prospu se one kuglice u kucistu a ja u njivi Moram bez volana do kuce.
Noge na spone i guraj. Za levo guram levu za desno desnu i radi. Pomoglo mi sto je bila tranjiraca na njemu pa lakse ide :)
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
ne kužim se u mehaniku, i možda sad napišem glupost, a jel moguće da nekaj ne valja sa onim leptirom kad tako sporo spušta okretaje, ili je to do zamašnjaka kaj su kolege prethodno pisali....???
Meni je isto taj problem,al mislim da je to normalno na 533, jako sporo spušta okretaje....traktor gotovo da stane s punom prikolicom dok ga prešaltam u treću...dok iz prve u drugu ide puno ljepše..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e točno to, prva druga bez greške, a kad je puna prikolica stane dok kad okretaji padnu... jedna od rijetkih mana :D
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pozdrav...samo da javim da je pomoglo udaranje čekićem po onoj opruzi tako da se zahvaljujem na savjetu.

E sada, dali bi bilo pametno otvoriti taj poklopac, i to podmazati ili šta se već radi, da me nebi to ponovilo opet, pogotovo zimi.
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Pozz svima, molim malu pomoc od iskusnih mestara... Traktoric je pri majstoru razvaljen, ceka me da se odlucim sta cu sa blokom koji je dobrano napukao, u duzini nesto manje od 20 cm. 10-tak dana gruntam sta da radim, zavarivati ili drugi blok, i sad naisao novi blok ali je sirov, neobrađen i bez onih nekakvih konzola i serafa na koje se montira radilica, pa ako netko zna koja je to procedura, je li skupo? Isplati li se uopce?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da bi vinklirao konzole koje nisu od tog bloka moras na masinsku obradu.Moras nabaviti konzole.Itd,itd.To je neisplatno.Radije zavari svoj blok ili nabavi kompletan blok. Samim tim nediras broj motora.
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Hvala na odgovoru, nekako sam si i mislio da bi moglo biti komplikacija sa tim, danas jos zovem alatnicu da provjerim sta oni imaju za reci....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
brpj motora nije bitan,niko nepita za njega.
Potpuno točno, a i pri svakom generalnom uređenju je dobro malo blok poravnati (a to inače svaka malo bolja strojna obrada odradi bez da im se to napomene), a sa tim ravnanjem odu brojevi ;)

Blok bez konzola nevredi ni kune (pa ni da mu druge konzole na strojnoj obradi pripašu), a ovaj tvoj popucali se neisplati variti jer za 1000 kn nađeš blok sa dobrim piksama.
Blizu toga ti bu i trnovanje došlo
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
U tome je i problem sta nailazim samo ove koji prodaju blokove po nekim bijesnim cijenama, od 2 hiljade pa nadalje, kad bi ga nabavio za soma kuna to bi bilo odlicno, ako netko zna za blok za tu cijenu da nije pucan....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
namaži ih sa masti i kad napuniš sve utore i kanale vreteno ušerafi .
Ide ih koliko ih jei bilo ..nisi valjda otvarao u šumi:mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Podrazumijeva se da si rastavio onj dio sto u jega idu kuglice od kucista, vani poslozis kuglice, i dalje montaza
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
U tome je i problem sta nailazim samo ove koji prodaju blokove po nekim bijesnim cijenama, od 2 hiljade pa nadalje, kad bi ga nabavio za soma kuna to bi bilo odlicno, ako netko zna za blok za tu cijenu da nije pucan....
Sutra pitam pa javim ako kaj saznam ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Pozdrav od Babic Mladen.
Moze li mi neko pomoci da mi objasni kako da sastavim vreteno volana na kuciste ( puz ) na IMT 539,tj.kako da ubacim kuglice i koliko ih tacno ide???
Unaprijed hvala...
Pozdrav
Ide ih (sramota me ali stvarno sam zaboravio :oops:) Sječam se da je bil neparni broj, valjda, i da su fi-8 :madmana:

Znači, kak ti je Puknuti več pojasnil namažeš mašču i kad ih posložiš gore izgleda ti da ide još jedna ali ona ne stane.
Malo je ova slika nejasna ali možda ih uspiješ prebrojiti.


hosting images
 
B

Babic Mladen

Guest
Bio mi je volan jako tezak za okretanje pa sam vidjeo da je gornji dio kucista,kroz koji ide osovina kriv pa osovina zapinje....a i gornji lezaj je bio jako zategnut pa iako sam malo odvrnuo maticu ispod volana nije bilo efekta....Nadam se kad promijenim to kuciste osovine da cu imati lagan volan....Nedavno sam mijenjao i piksne na prednjem trapu ali nije pomoglo.....
Ide ih (sramota me ali stvarno sam zaboravio :oops:) Sječam se da je bil neparni broj, valjda, i da su fi-8 :madmana:

Znači, kak ti je Puknuti več pojasnil namažeš mašču i kad ih posložiš gore izgleda ti da ide još jedna ali ona ne stane.
Malo je ova slika nejasna ali možda ih uspiješ prebrojiti.


hosting images
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Imt 533 generalno uređen prije 5 g. nedugo počeo teško palit ujutro i sa grijačem, do tad palio uredno bez grijača. Pumpa visokog pritiska je klipna.
Dize ispravne. Kad traktor radi ne dimi ali sam osjetio da je izgubio snagu, nema "šusa".
Na fiberu se osjeti "luft" na lancu razvoda. Ventili su raštelani, ispušni nekih od 20-30 a usisni 25-35.
Molim pomoć što napraviti kojim redom, šta mu se dogodilo :mad:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Probaj 1°, 2° okrenut fazu na pumpi. Bar tamo je jednostavno. Ako nema poboljšanja vrati.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Probao nema efekta,,,, još teže pali i zavlači. Neda mi se ić rastavljat bez veze ak neznam otprilike gdje treba rastavit. A majstora ni za lijek,,,,, sve neki pekari :finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh