• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
evo da se ja pohvalim danas isao kupiti gnoj za sjetvu i naravno svojeg imt 533 upregnem prolazim kroz selo svi me cudno gledali.Bacili i gnoj rasipacem na zob i rekoidem zakacit prikolicu i idem polako kuci kad ono napravim mozda 4 kilometara i puce zadnja lijeva guma kao repa .Cak je rub gume ostao priljepljen uz rub felge rez nekig 30 cm uz rub unutrasnje strane felge....sad mogu komotno rec da na njemu nije nista valjalo...


Inace probobudio sam Medu iz zimskog sna(Ursusa) isaos e malo prevest i brat i ja se po cesti malo utrkivali inace Ursus je puno brzi od ferka ovog mojeg...
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Evo da se i ja pohvalim, nakon 9 sati rada traktor i dalje dimi plavkasto pogotovo kad nije pod opterećenjem, znači na leru i kad idem niz brijeg i kočim motorom, na većim obrtajima ne dimi uopće. Danas sam vukao prikolicu punu drva i nisam baš zadovoljan snagom. Ulje je još uvijek žuto tako da ga je teško i vidjeti na mjeraču što mi je drago.
Prije sam se malo igrao s paljenjem i dao mu malo ranije paljenje. Tada nije palio na pogled ključa, ali je zato bacio malo crnog dima kad sam mu dao gas. Kasnije sam sve vratio na oznake. Pošto sam imao aferu s bošistom oko stare pumpe za koju se kleo da je dobra sve dok nisam kupio novu i onda sam mu dirnuo ponos. Isti mi je stavio i dizne, ali ne znam čije pa si mislim da me možda i tu preveslao. On ih je bio podesio na 135 bara a ja sam ih podesio na 125 bara. Ima li tko kakav savjet
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Misliš da je več vreme za utrke :scratch Možda na kratke staze, ali kružne utrke nikak ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo da se i ja pohvalim, nakon 9 sati rada traktor i dalje dimi plavkasto pogotovo kad nije pod opterećenjem, znači na leru i kad idem niz brijeg i kočim motorom, na većim obrtajima ne dimi uopće. Danas sam vukao prikolicu punu drva i nisam baš zadovoljan snagom. Ulje je još uvijek žuto tako da ga je teško i vidjeti na mjeraču što mi je drago.
Prije sam se malo igrao s paljenjem i dao mu malo ranije paljenje. Tada nije palio na pogled ključa, ali je zato bacio malo crnog dima kad sam mu dao gas. Kasnije sam sve vratio na oznake. Pošto sam imao aferu s bošistom oko stare pumpe za koju se kleo da je dobra sve dok nisam kupio novu i onda sam mu dirnuo ponos. Isti mi je stavio i dizne, ali ne znam čije pa si mislim da me možda i tu preveslao. On ih je bio podesio na 135 bara a ja sam ih podesio na 125 bara. Ima li tko kakav savjet

Jel ono kod tebe linijska (klipna ) PVP.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Jel bi mogao ići nožni gas na linijsku pumpu? Po katalogu je to samo rezervirano za rotacijsku....
 
L

lanjski

Guest
Sa CO2 aparatom zavaris maticu za slomljeni brezon i odvrnes.

I na kraju je moralo tako da se vadi.
Probao sa obicnim elektricnim ali ne ide, zeza sljaka.
Posto nemam CO2, dosao majsor, povadio, naplatio 10 eura po brezonu a bilo ih tri, uze 30 eura i booooli ga....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mozak i alat se uvijek placao, iako je malo skupo 10eura po komadu za taj posao.

Zato sam ti i naglasio sa CO2 aparatom nema sljake.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Misliš da je več vreme za utrke :scratch Možda na kratke staze, ali kružne utrke nikak ;)

ma živcira me to, taj plavkasti dim, kad će kraj tome, dal da mijenjam dizne i dali je taj dim normalan nakon generalke, s obzirom što sam sve promijenio na traktoru opet nisam zadovoljan. Po knjizi dizne trebaju biti na 125 bara, jel se to u praksi tako i štela? Kako god da zakrećem pumpu nikako se ne mogu riješiti tog dima. dajte mi nekakav suvisli odgovor ako ga imate ,a ne tjerajte zajebanciju oko mog ferdže:blackeye
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
E Nosonja,brate dragi i ti nikako na zelenu granu sa tim svojim ferdžom.Nisam mehaničar ali mene taj plavi dim vuče na sagorijevanje ulja.Postoji li mogućnost da se prilikom montaže jedna oštetila ili polomila pa propušta uljem u kompresioni prostor.Ne znam,samo iznosim svoje skromno mišljenje,volio bi da to riješiš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kad nalupa 50 i promjeniš ulje, preštelaš ventile, dotegneš glavu onda se javi.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Javiću se i prije, nihadova konstatacija mislim da je preuranjena, u biti taj dim više vuče na bijeli, jbg malo sam daltonist pa ni sam nisam siguran koje je boje, ali je stalno prisutan. U početku ga nije bilo tj. nije se toliko mogao uočiti,a sada je ono blago prisutan i iritira. Ne bi li motor kod naglog dodavanja gasa trebao baciti crni dim, ovaj moj sroljo ne baci nikakav dim tj. ne vidiš ništa crno iz auspuha, dapače zbog velike brzine ispušnih plinova ne vidiš ni tu nijansu plavo - bijelog ili kakvog već.
 
O

Osječanin

Guest
IMT 539 pali bez obzira na položaj reduktora

Kao što sam u ranijim postovima već rekao, kupio sam svoj prvi traktor u životu 539. Danas sam vidio da pali i kada je mala ručica (valjda se zove reduktor) i u brzom i u sporom hodu i u srednjem položaju. Je li to neki veliki problem? Negdje sam pročitao da traktor može upaliti isključivo u srednjem položaju male ručice.
 
L

lanjski

Guest
Ma samo pali i teraj. 90% njih je prespojeno i tako pali. To je kao neka zastita ali uglavnom to majstori eliminisu.
Samo guraj.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kao što sam u ranijim postovima već rekao, kupio sam svoj prvi traktor u životu 539. Danas sam vidio da pali i kada je mala ručica (valjda se zove reduktor) i u brzom i u sporom hodu i u srednjem položaju. Je li to neki veliki problem? Negdje sam pročitao da traktor može upaliti isključivo u srednjem položaju male ručice.

Uglavnom svi taj prekidac premastaju kao sto rece @lanjski. Njegova uloga je da nebi upalio traktor u brzini. Ako hoces da radi na mjenjacu ispred glave volana sa desne strane stoji prekidac.Na njega idu dvije zice koje su u tvom slucaju premostene.



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh