• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem oko mjerenja drva

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
ti nama svima kupcima pokazuješ srednjak,baš si cool,a ako ti se neisplati nemoj to ni raditi ako već sve ode na gorivo i mazivo.čemu onda trud ako nemaš zarade????? nezanemarimo i one količine koje se otkažu na crno.

teške riječi su pale....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa po samom metru i nemaš neku zaradu 20-30kn ako je i toliko.
sva zarada i leži u tom crnom,još ak imaš svoju šumu onda si i zaradil.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
teške riječi su pale....

Da teške...

Odgovor Seljačiću:
S obzirom da se tvoj post dijelom ticao mene moram reagirati. Ja ne radim drva za prodaju, niti sam igdje napisao da to radim i zato ne znam po čemu si ti zaključio da ja to radim. Cijena ogrjevnog drva je gotovo ista dvadesetak godina a u to vrijeme je cijena rada i fosilnih energenata išla nekoliko puta gore. Zasad debelo profitiraju kupci nauštrb onih patnika koji se muče s drvima, nadam se da će se s daljnjim porastom cijena energenata dogoditi da poraste potražnja za drvima kao i njihova cijena.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Da teške...

Odgovor Seljačiću:
S obzirom da se tvoj post dijelom ticao mene moram reagirati. Ja ne radim drva za prodaju, niti sam igdje napisao da to radim i zato ne znam po čemu si ti zaključio da ja to radim. Cijena ogrjevnog drva je gotovo ista dvadesetak godina a u to vrijeme je cijena rada i fosilnih energenata išla nekoliko puta gore. Zasad debelo profitiraju kupci nauštrb onih patnika koji se muče s drvima, nadam se da će se s daljnjim porastom cijena energenata dogoditi da poraste potražnja za drvima kao i njihova cijena.
Pa, nadam se da neće (inače budem moral sam delati drva :finga: )
 
B

BAGERISTA

Guest
ti nama svima kupcima pokazuješ srednjak,baš si cool,a ako ti se neisplati nemoj to ni raditi ako već sve ode na gorivo i mazivo.čemu onda trud ako nemaš zarade????? nezanemarimo i one količine koje se otkažu na crno.

Jel znaš ti čitat post,,,ko je pokazao vama prst,,,ja osobno govorim o ljudima koji bi htijeli za malo novaca sto usluga,,,niko ne priča o nečijem radu ovdje kad smo svi isti i u istim g....ma.....a vidim da bi neki htijeli sve đabe(pa dat ču primjer)

Recimo imaš kombajn,,,,,,,i sad očeš da požanješ,,a on ti navede još toga usput za napravit,,,tako da ispada da požanješ,povezeš,iskrcaš i još da samelješ i nahraniš blago..................ma molim te..neču se svađat niti ču ti dat zapravo,,,s moje strane ne i to je to,,,,ostali kako hoče.......................
Pa šta ste ljudi neke pute čoravi da neznate pročitat posta kako spada,,,ili čitate samo ono šta vam ide u korist:scratch:scratch,pa neka mi neko obijasni,,ako pilim za prodat,,,dali je cijena 250-300kuna dovoljna,,,ajme ča ljudi svu vodu odmah okrenu na svoju vodu...

Ako se neko našao uvrijeđenim na moj post,ja mu se izvinjavam.......................

I ako smijem pitat po čemu si zaključija da ja pilim za prodaju,,,,,i ako da nevidim u tome problem..a ljepo si napisa ako NEMA ZARADE,,,a di i u kojem poslu ga uopče ima(bez onih kojima starci donijeli sve na dlanu)....................
Samo mi smeta kad neko drugome cijenu u radu postavlja,a za njegovu nema rasprave...............
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa, nadam se da neće (inače budem moral sam delati drva :finga: )


Sve mi se čini da bude!
I trebala bi porasti cijena!!!
Pošto kaj je i yes več napisal sve ide gore tak bi trebala i drva.

Mislim da ovu cijenu drže prekupci koji bacaju na tržište samo da se proda.
Pratim malo tu situaciju. Kak je u EU:mad:
I mogu reči da kaj se tiče prodaje i tržišta ogrjevnog drva nije im loše!

Cijena poštena,tržište veliko i kupac je sretan ako opče dobi drva !!!
Jer ih je več i premalo jako je velika potražnja!Jer su cijena plina,lože i struje astronomske i svi idu na tu "jeftinu varijantu"
Stim da "švabo" plača po 20€ metar krošnje! Znači ja kupim drva na rastu od šumarije, porušim i uzmem si trupce.I onda nađem čovjeka(lugar več zna koga) ;) i njemu prodam krošnju koja je ostala neobrađena u šumi! I eto ti biznisa! :partyman:

Ispričavam se moderatorima ako skrečemo s teme al vidim da ima tu prostora za diskusiju!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e ako nisi mislio na sve "SVE" kupce onda je tvoj post ok.

neko je gore napisao teške riječi su pale???? molim zašto teške? ja nisam reko da je Bagerista šta na crno radio itd..... ja polazim od ovih naših lokalnih preprodavača ogrijeva.Meni je ličilo na Bageristinom postu da on misli na nas sve kupce i tu sam se našao pogođen. Zato jer ja kad naručim metru,cjepanicu bilo šta,onda to keširam odmah,a više puta fali bogami i do metar drva na hrpi,jebiha ne nalazi se novac na putu pa da se rasipati može.
Imam svoje šume i kad ja napilam metar onda tu ima metar drva bz obzira kako se složilo.Neprodajem i nemislim prodavati.
Samo nemojte molim vas reći da se taj rad neisplati,jer ako se nešto neisplati čemu trud???znoj,rizik od stradanja,pa nije sjeći drva isto što i brati voće ili bilo šta drugo.
kupac jesam i znam da ima svakakvih kupaca,ali nisu svi isti.

ovo nisu teške riječi niti ko treba da se nađe uvrijeđen,ako nemožemo pričati ko muškarci-radnici onda ću ja promijeniti svoj ton pisanja u ton jednog vrtića ili škole.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da teške...


Cijena ogrjevnog drva je gotovo ista dvadesetak godina .

Cijena ogrijevnog drveta nije na blizu onoj prije 10 godina a kamo li onoj prije 20. jer kod nas se prije 10 g. za 350 DM moglo kupiti 10 metra drveta. Sada tih isti 10 metara košta 650 KM. Odnos nekadašnjih DM i današnjih KM je 1:1.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Cijena ogrijevnog drveta nije na blizu onoj prije 10 godina a kamo li onoj prije 20. jer kod nas se prije 10 g. za 350 DM moglo kupiti 10 metra drveta. Sada tih isti 10 metara košta 650 KM. Odnos nekadašnjih DM i današnjih KM je 1:1.

ono što je nekad koštalo 100DM danas košta 100 eur......
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Najbolje da prodaješ po kubiku.....dovezeš čovjeku ...metar u ruke i nek mjeri kištru na kamionu....dxvxš i to je toliko m3 i gotovo.....
 
C

chickenlover

Guest
Nemorate se puno mućiti oko metara i kubika, EU sprema standardni pravilnik o načinu mjerenja drva za ogrijev i kako se čini biti će po težini, isto tako će se po težini prodavati i jaja, kruh, peciva isl. E sad znamo da je naša vlada ažurnija u provođenju EU normi od same EU pa će mo sigurno u skoroj budućnosti dobiti neki pravilnik o drvima za ogrijev i naravno jajima.

Blago si je vama. Mozda to sad zvuci smesno, ali taj rezim bi zapravo resio mnoge probleme.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ako se taj pravilinik uvede tada će se drva prodavadi samo u proljećje kada su stabla puna soka i normalno najteža u to vrijeme. Našto mi taj pravilnik zvuči malo irealno. Mislim da bi bilo slučajeva gdje bi se stabla potapala u vodu da dobiju na težini. Zašto da se mjenja provjerena formula s kupicima.
 
C

chickenlover

Guest
Ako se taj pravilinik uvede tada će se drva prodavadi samo u proljećje kada su stabla puna soka i normalno najteža u to vrijeme. Našto mi taj pravilnik zvuči malo irealno. Mislim da bi bilo slučajeva gdje bi se stabla potapala u vodu da dobiju na težini. Zašto da se mjenja provjerena formula s kupicima.

Ako se taj pravilnik uvede, zar ne mislis da ce njime biti regulisano i kad i kako ce se ta drva prodavati? Ne verujem da ce oni stvari ostaviti tako "nedovrsene", pa da pogoduju samo onima koji se prvo sete kako da nadju koju rupu u zakonu.

Ja i govorim sa stanovista kupca i sa iskustvom jednog kupca ti mogu reci da ova dosadasnja formula itekako podleze raznim manipulacijama, kojih je meni, kao kupcu, puna ona stvar koju nemam. Zato je, po meni, itekako dobrodosla neka nova koncepcija, koja iako mozda nije idealna, bar smanjuje prostor za zajebavanje nas kupaca.
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Kad me netko nazove za drva ljepo mu kažem da prvo dođe drva pogledati a ako želi može ih i sam tovariti i slagati na prikolicu, da nebi kasnije bilo problema. Još nitko nije došao pogledati a kamoli tovariti drva. Ja osobno na svaki prostorni metar dodam još jednu cjepanicu, cijenu uvijek iskažem u prostornom metru i nemam nikada problema.

A ono o prodaji drva na kile kako žele uvesti u EU to Vam funkcionira tako da kada se drva izvoze iz šume idu na vagu i mjeri im se vlaga i određuje kojeficijent po kojem se vrši plaćanje prema šumariji tj. vlasniku šume. Isto tako kada se kasnije drva prodaju kranjem kupcu opet se važu i mjeri im se vlaga i normalno množi se sa većim kojeficijentom jer je vlaga niža.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Regulacije postoje.Nema veza kad je kaj sječeno.Mjeri se vlaga i imaš tablicu kod kojeg postotka vlage koje drvo ima koliko kila po kubiku.Porsto ko pasulj :)
E sad je pitanje ko bude vagali i ko mjeril vlagu,s kakvim uređajem i kakvom vagom....

Tu trebaju biti nadležne institucije rigorozne.
Ja ne prodajem nešto puno, imam veliku potrošnju i obskrbljujem sestru,roditelje...
Drva večem dijelom kupim na rastu od privatnika.
I tu je jedini put da ne pušiš i da se nekak isplati da nađeš neku sirotinju veču od samog sebe koji ti to proda po nekoj normalnoj cijeni meni i njemu dobro.
Čim ideš u pregovore s nekim kojemu i nije baš hiča za lovom odmah skužiš da stog posla niš jer on prodaje zlatne bukve s kojih se naravno radi zlatni parket....
Zbog tog i razmišljam da nebi više uzimal od privatnika nego od šumarije.
Cijena se zna a ostalo se dogovori :|

Sve u svemu ovaj posel nije da se neko obogati preko noči.
Kaj ni meni nije previše važno jer to smatram nekom vrstom hobia dobro ak neka kunica ostane.
I da nemam volje za takvim poslom nebi kupoval ni vitlo ni pilu nego bojler!
 
B

BAGERISTA

Guest
e ako nisi mislio na sve "SVE" kupce onda je tvoj post ok.

neko je gore napisao teške riječi su pale???? molim zašto teške? ja nisam reko da je Bagerista šta na crno radio itd..... ja polazim od ovih naših lokalnih preprodavača ogrijeva.Meni je ličilo na Bageristinom postu da on misli na nas sve kupce i tu sam se našao pogođen. Zato jer ja kad naručim metru,cjepanicu bilo šta,onda to keširam odmah,a više puta fali bogami i do metar drva na hrpi,jebiha ne nalazi se novac na putu pa da se rasipati može.
Imam svoje šume i kad ja napilam metar onda tu ima metar drva bz obzira kako se složilo.Neprodajem i nemislim prodavati.
Samo nemojte molim vas reći da se taj rad neisplati,jer ako se nešto neisplati čemu trud???znoj,rizik od stradanja,pa nije sjeći drva isto što i brati voće ili bilo šta drugo.
kupac jesam i znam da ima svakakvih kupaca,ali nisu svi isti.

ovo nisu teške riječi niti ko treba da se nađe uvrijeđen,ako nemožemo pričati ko muškarci-radnici onda ću ja promijeniti svoj ton pisanja u ton jednog vrtića ili škole.


Nisam se uvrijedio,i ne želim,,samo odgovorim onako kako me se pita,i prije sam napisao da mi nije cilj svađat se niti sam ovamo došao zbog toga,,ja nisam napisao da su teške riječi pale,,a napisao sam da se niko ne nađe uvrijeđen....
Nemožeš niko ovdje svima odgovarat,meni smeta ovo,onome ono,itd,,nikad kraja,ja sam samo reko da treba poč prvo od samoga sebe,,,i naravno da bi neki htijeli da im se sve uradi i da plate malo,,,pa sad nek razmišlja ko kako hoče,,ja osobno neznam vas da vas mogu sudit,,,,(možda ste pošten-možda ne)ali isto tako ima pravo svako mislit o meni i bilo kome drugome,,,pa stoga ako ste se našli uvrijeđeni onda,onda se izvinjavam svima,,,a ima i onih vijerojhatno (ne kažem tu)kojih če se prepoznat u onom postu...........

I još da kažem ovo,,,ja sam takva osoba,,nikad ne govorim iza leđa i odmah kažem u lice,,,zato me neki i ne vole,,ali šta da radim takav sam,tako odgojen i takav ču ostat,,onaj ko radi i muči se ja mu želim sve najbolje,,,ostali nek si sami sude.....
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Bosonoga tako je kod vas u BiH, kod nas u Hr pred 20 god je metar drva bio oko 50 maraka 180 kn a sad je 220-240 što je 20% više, a cijene ostalih fosilnih energenata su išle gore 200%. Točno je onako kako je Puki rekao s drvima se bavi sirotinja jer da tu ima love brzo bi tu ušli sposobni igrači koji jako vole novac.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Bosonoga tako je kod vas u BiH, kod nas u Hr pred 20 god je metar drva bio oko 50 maraka 180 kn a sad je 220-240 što je 20% više, a cijene ostalih fosilnih energenata su išle gore 200%. Točno je onako kako je Puki rekao s drvima se bavi sirotinja jer da tu ima love brzo bi tu ušli sposobni igrači koji jako vole novac.

Novce kod nas u HR sa drvima zarađivaju oni koji prodaju drva koja nisu njihova!
Oni ne uzmu u ruke ni pilu ni sjekiru.
Nego daju "sirotinji" da ruši i je.. se sa kupcima i prekupcima dal je klaftra ili nije
...
 
B

BAGERISTA

Guest
Novce kod nas u HR sa drvima zarađivaju oni koji prodaju drva koja nisu njihova!
Oni ne uzmu u ruke ni pilu ni sjekiru.
Nego daju "sirotinji" da ruši i je.. se sa kupcima i prekupcima dal je klaftra ili nije
...

E baš tako,dobro si reka sirotinja,,,i to bogom dana,,a ova ostala gospoda nisu vidjela nikad šumu a kamoli pilu,da su imali u rukama...........:evil::evil:
Nažalost je tako,,,a da je velika zarada i da se od toga da živit,,,onda mi nebi imali šta siječ,,a još prije bi mafija politička napravila sve da mogu oni i njihovi samo krast.........kao šta su sve drugo rasturili,,tako bi i to.:x:x
 

Najnoviji postovi

Na vrh