• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem oko mjerenja drva

C

chickenlover

Guest
samo vi smišljajte planove kako da se zaštitite , iskreno da vam kažem veoma teško jer oni imaju izgovor za apsolutno svaku situaciju

recimo jedan od primjera
u Bijeljini se drva prodaju pored kvantaške pijace , du dolaze kamioni i čekaju mušteriju , mušterija dodje premjeri drva (neznam tačno kada plaća) i kaže adresu na koju da se drva dovezu , prodavac u medjuvremenu svrati na neko svoje tajno mjesto i odbaci sa kamiona pola metra i nastavi na krajnju adresu :mrgreen:

ili
kada slažu u kamion (važi samo za kipere) u donji red umjesto da drva sva slažu redno oni stave samo dvije metrice poprijeko i ostane jedna lijepa šupljina ispod koju nemožeš vidjeti jer krajnje metrice spuste do patosa , i naravno kada se to iskipa drva se sva ispriječaju i ništa ne vidiš :mrgreen:

imaju oni još milion načina ta te zeznu :idea:

E to vam pricam ! Bravo @savoris, u tem grmu lezi zekan. Zato nista bez drv(e)ne inspekcije :rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ja nekada odem malo tamo gdje se prodaju drva i svremena na vrijeme počnem malo ispitivati nove trgovce oko količine i tih stvari , u prevodu malo zezam ljude koji me ne poznaju da i ja radim sa drvima :rolfer:
kako se prosipaju to je čudo jedno :rolfer:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Kako ti nije jasno? Pa ti mislis meni su ta drva iza ugla da ih gledam? Prijatelju, morala bih "tri dana jahanja", pa nazad, a kad ih dopelja opet ne znas koja su tu, a koja si gledao. Evo sad mi stigla tura pre dva dana, sve ugovoreno sa rezanjem i cepanjem, onda dodje tip iskipa ih, cepa na licu mesta, al za oko metar kaze "sta cu, nemam motornu", kao doci ce sutra da dovrsi. Platim ja deo, dodje sutra, kad ono opet sa sekirom i tri radnika. Onda ostavi radnike, uze pare i put pod noge. Ovi opet samo sa sekirama, udaraj, udaraj, udaraj, al za djavola, ono sto je ostalo sve cvor do cvora, spolja se ne vidi, al kad pocnes da ga bijes...E onda ti ja napravim foru i konfiskujem im sekire i naprasim ih iz dvorista. Sad imam tri mnogo dobre sekire i metar neupotrebljivih panjeva. I sad ti meni reci, kako sam prosla?
.

Imaš barem 3 sjekire,ako su dobre
 
C

chickenlover

Guest
Imaš barem 3 sjekire,ako su dobre

Jeste, taman da zapocnem kolekciju. Kad se skupi jedno desetak, stavicu slike da se divite "armadi".:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Ništa tu ne vrijede ni novi zakoni ni pravilnici o mjerenju, onaj koji vara sada varati će i u buduće. Ja imam stalnu mušteriju koja kupuje drva od mene, zna da je neću prevariti i da će dobiti ono što naruči, a ja znam da me neće zvati ako nema novaca tj. da će platiti odmah po istovaru.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
svaka čast poštenjacima.al jbg kad onih par lopina pokopaju sve.
 
C

chickenlover

Guest
svaka čast poštenjacima.al jbg kad onih par lopina pokopaju sve.
Ti imas sve receno u potpisu: mi PREDPOSTAVLJAMO da mozemo dobiti pravu meru, al izgleda da smo se ZAJEBALI. :rolfer::rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ti imas sve receno u potpisu: mi PREDPOSTAVLJAMO da mozemo dobiti pravu meru, al izgleda da smo se ZAJEBALI. :rolfer::rolfer:

dobra.............:rolfer::rolfer:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa kaj ni tako.
kad predpostavljaš da bi nekaj moglo bit tak i 100% si siguran sigurno si se zahebo,sam to nažalost shvatiš prekasno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo ja sam danas malo eksperimentisao
izvukao sam dvije karete po 4 metra , iscijepao i složio i veoma malo dobio na metraži , cca 0,3m :finga:
znači meni se ne isplati cjepati , za vrijeme koje sam proveo cijepajući i slagajući mogao sam nasjeći i izvući još jednu karetu (4m) i zaraditi više a manje se umoriti
a naravno da je necijepanu robu mnooooooogo lakše prodati :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
evo ja sam danas malo eksperimentisao
izvukao sam dvije karete po 4 metra , iscijepao i složio i veoma malo dobio na metraži , cca 0,3m :finga:
:D

kod 1 m3 dobijo 0,3 m,
znači kod jedne karete koja je imala 4 m3 nacepao si 5,2 m
u plusu si bijo 1,2 m kod jedne karete
Jel tako?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
:finga: evo ovako je

na 4 metra dobio sam 0,3 :rolfer:

ma zajebancija cijela , cijepanje dolazi u obzir SAMO u šumi direkt da se olakša utovar , nikakvo ''nabiranje'' me ne interesuje jer kako sam već rekao više para zaradim da se vratim u šumu nasiječem i izvučem još jednu karetu (4m) nego da se zezam sa cijepanjem na platou

ma samo dok napravim utovarnu ruku nekakvu na kareti , cijepanje otpada kao opcija

ja kada izvezem drva većeg ''kalibra'' nakupci se otimaju za njih (znači zagarantovana prodaja) , a onima koji ''nabiraju'' na količini drva stoje na platou duže vremena , takva je situacija da jedva uspijem dovesti šumara da čekićuje
znači moj mušterija je zadovoljan , znači i njegov mušterija je zadovoljan = :partyman:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kod 1 m3 dobijo 0,3 m,
znači kod jedne karete koja je imala 4 m3 nacepao si 5,2 m
u plusu si bijo 1,2 m kod jedne karete
Jel tako?

Ja sam razmel da je od 4 m okruglih (nekalanih) dobil 4,3 m cijepanic (kalanih) i slažem se da mu to baš nije isplativo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam razmel da je od 4 m okruglih (nekalanih) dobil 4,3 m cijepanic (kalanih) i slažem se da mu to baš nije isplativo.

dobro si razumio :partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo ovako izgleda moj plato
image0020l.jpg
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Nadam se da će vam koristiti ova tablica.
Vidim da se o ovome nešto govorilo, pa eto i toga da se vidi i zna.
24qtks9.gif
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
savo pa neznam na koji način prodaješ i po kojoj cijeni ali morao bi prodavati po kubiku a ne po prostornom metru
sad lupam bez veze dajem primjer=2.čezex4m=8m-kakvih kubnih ili prostornih???i sad ideš po treču čezu od 4m? treba ti ako si sam najmanje 2 sata do povratka u dvorište.-ZNAČI 3X4=12M???
moja mate i matika=3.čezex3m=9m3=cijepanje i imam najmanje 0.5m više od tebe ili 2.čeze x 4m=11m jedini uvijet mi je da slažem križ na jadnoj strani (u križ ide 0.75m)-sve ti objašnjava zadnji red tablice
 
Na vrh