• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem oko mjerenja drva

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
savo pa neznam na koji način prodaješ i po kojoj cijeni ali morao bi prodavati po kubiku a ne po prostornom metru
sad lupam bez veze dajem primjer=2.čezex4m=8m-kakvih kubnih ili prostornih???i sad ideš po treču čezu od 4m? treba ti ako si sam najmanje 2 sata do povratka u dvorište.-ZNAČI 3X4=12M???
moja mate i matika=3.čezex3m=9m3=cijepanje i imam najmanje 0.5m više od tebe ili 2.čeze x 4m=11m jedini uvijet mi je da slažem križ na jadnoj strani (u križ ide 0.75m)-sve ti objašnjava zadnji red tablice

jao meni :)

2 x 4 = 8 metara prostornih ako voziš cjepanice, dok pretvoriš u kubike to ti je 5,52 kubika.
metricu uvijek računaš na prostorne metre koja je složena ili kakva već, na prikolici...

trupce, višemetricu uvijek u kubike, a to i sam znaš.

3 x 4 = 12 prostornih metara koje sad imaš doma na dvorištu, 12 x 0,69 = 8,28 kubika x 1,45 = 12.006 prostornih metara.


sad da ti na čezi imaš devet kubika (nije bitno stane li ili ne) imaš devet kubika, niti više niti manje, ali imaš 9 x 1,45 = 13.05 prostornih metara, htio to ili ne.

a kako si dobio da imaš više od save kad obojica imate isto, ne možeš ti imati na 3 prikolice po 3 metra, pola metra više od njega. Obojica imate 9 prostornih metara ili 6,21 kubik.

na dvije čeze po četiri metra = 8 prostornih ne možeš nikako imati više kubika od broja prostornih metara. Nikako. Samo manje.
8 x 0.69 = 5.52 kubika pa x 1,45 = 8,002 prostornih metara.

vjerojatno si neke brojeve dijelio, a trebao si množiti, jedino si jedino tako mogao dobiti ove
količine koje si dobio. sad ja u ovo nisam uračunavao tvoje slaganje, jer pretpostavljam da se radi o složaju metrice bez križeva i ostalog. Na samo slaganje možeš dobiti više, ali na računanje ne možeš nikako jer obojica imate isto. Valjda sam pogodio koji je problem. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
karabaja meni je matematika malo lošija strana tako da ove tvoje silne računice nisam razumio

prodajem na metar , znači kod tebe se kaže prostorni metar
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
neznam ako si pratio a mislim da nisi jer savo cijepa samo one koje ne može natovariti a sve drugo okruglo bar sam ga ja tako svatio a i pročitao
P.S-da nisi možda neki šumar kad ti ide ta matematika ili si samo dobar u matematici kao i ja
metar prostorni ili kubni
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
jao meni :)

metricu uvijek računaš na prostorne metre koja je složena ili kakva već, na prikolici...

trupce, višemetricu uvijek u kubike, a to i sam znaš.

Karabaja pročitaj još jednom gore citirano.
Ako voziš dok nisu izrezane na metar mjeriš kubike (bez zraka između), a kad su izrezane na metar mjeriš prostorne metre koji uključuju i zrak.
Savi se ne isplati kalati one sitnije za jako malo povečanje metraže. Ako se tebi isplati, kalaj i uživaj. :drinkers: U uživanju možda dobiješ i pomagaće. :partyman:
 
M

Marka31

Guest
ova tema je dokaz da ćemo u budućnosti morat imati završen faks da bi pošteno znali izmjeriti ono što prodajemo:finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
upravo tako , ja ne cijepam zbog povećanja metraže nego samo da olakšam utovar
već sam i omjasnio zašto ne cijepam , ono što sam ja probao cijepati (ručno da napomenem) nije uspjelo dobijenom količinom da opravda radnike i uloženi trud , sa cjepačom se slika vjerovatno mijenja ali ne vjerujem mnogo u to

znači necijepana drva je lakše prodati , mnogo lakše jer m i nikada ne stoje na lageru više od jedne noći , a za njih se dobija čak i više para nego za cijepana

a sada pošto planiram i dizalicu namontirati na prikolicu sve više će biti debljih drva :partyman: a manje cijepanja
znači moja računica je kratka i jasna , dizalicom podignem drvo za 10 sekindi i završio sam sa njime umjesto da se guzim pola sata sa njime i cijepam ga pa ga opet moram tovariti , sada već ručno jer je sitno za dizalice :finga:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
aj sad ja pitam jel ova matematika me zbunila.
ak je prikolica 3m visina 1m dužina cjepanice 1m.
3x1x1=3m3 al tu nemre bit tolko nikak.

jel kupil sam 4,05m3 (tak je pisal) sušaca i ispalo oko 6m drva ugrubo sad nekaj sitno +/-.
imal sam dvije prikolice 3m duge na nekih 110cm visine.bile su dobro složene radi puta tak da ni bilo šupljina puno.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
dok god od 1m3 mogu dobiti 1.45m prostornih cijepam:butthead:
da malo sam pobrkao:madmana:ali na svoju čezu nacijepam cca metar, kod mene nitko ni ne kupuje okruglicu jer sva moja drva idu na kamion pa put pod noge a imao sam lani u štosu 4 cijepke koje su nosije cca 0.3 i prodao sam ih istom tipu 3 puta i tek ih je 4 put natovario ali mi je skido sve po abecedi:D

ma malo sam u m3 malo u prostornim tak da više ne znam di mi dupe a di glava, doista je moja greška u usporedbi sa savinim učinkom
SAVO oprosti
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dok god od 1m3 mogu dobiti 1.45m prostornih cijepam:butthead:
da malo sam pobrkao:madmana:ali na svoju čezu nacijepam cca metar, kod mene nitko ni ne kupuje okruglicu jer sva moja drva idu na kamion pa put pod noge a imao sam lani u štosu 4 cijepke koje su nosije cca 0.3 i prodao sam ih istom tipu 3 puta i tek ih je 4 put natovario ali mi je skido sve po abecedi:D

ma malo sam u m3 malo u prostornim tak da više ne znam di mi dupe a di glava, doista je moja greška u usporedbi sa savinim učinkom
SAVO oprosti

e moj karabaja mislim da nitko od nas ne prodaje drva u kubcima nego u prosrornim metrima 5m=3.5m3
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moj zaheb agledaj koliko je sati bilo kad sam pisao post pa i to govori o mom baksuzu, ja prodajem lipovinu u kubicima ima je brdo samo treba porušit
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
aj sad ja pitam jel ova matematika me zbunila.
ak je prikolica 3m visina 1m dužina cjepanice 1m.
3x1x1=3m3 al tu nemre bit tolko nikak.

jel kupil sam 4,05m3 (tak je pisal) sušaca i ispalo oko 6m drva ugrubo sad nekaj sitno +/-.
imal sam dvije prikolice 3m duge na nekih 110cm visine.bile su dobro složene radi puta tak da ni bilo šupljina puno.

tvoja računica je dobra, samo krivo/naopako razmišljaš. :)
imaš volumen od tri kubika kad množiš 3x1x1 = 3 kubna metra. To ti je na praznoj prikolici zrak.
ti gore možeš složiti 3 prostorna metra, to ti je 2.07 kubika

4,05 x 1,45 = 5,9 metara, to su tvoje dvije prikolice po tri prostorna metra

neznam ako si pratio a mislim da nisi jer savo cijepa samo one koje ne može natovariti a sve drugo okruglo bar sam ga ja tako svatio a i pročitao
P.S-da nisi možda neki šumar kad ti ide ta matematika ili si samo dobar u matematici kao i ja
metar prostorni ili kubni

čuj na faksu su nas na skoro svim predmetima drukali, volumen ovakav, onakav, računaj ovo, računaj ono, narcrtaj trupac, nacrtaj ovo, ono. pa nekog sam vraga i zapamtio :)

a što se tiče matematike u glavi množim troznamenkaste brojeve, tako da me u računici nitko ne može zajebati :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
dok god od 1m3 mogu dobiti 1.45m prostornih cijepam:butthead:

pa koliko bi dobio prostornih od 1m3 da ih samo složiš bez cijepanja :scratch
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
u prosijeku dobiješ na cijepanju 10% nekak mrvu više ali to je prosjek
 
Posljednje uređivanje:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
pa koliko bi dobio prostornih od 1m3 da ih samo složiš bez cijepanja :scratch

promjer je 113 cm duljina 1m = 1 m3 ovo je ono na što si mislio. dakle jedan kubik u oblici duljine jedan metar.
promjer 92 cm duljina 1,5 m = 1 m3
promjer 80 duljina 2 m ~ 1 m3
promjer 70 duljina 2,6 = 1 m3
promjer 60 duljina 3,5 ~ 1 m3
promjer 50 duljina 5 ~ 1 m3
kako bi to složio? Čak i ove od pola metra promjera bi teško sam natovario na prikolicu bez kalanja.

kubici su za trupce. možeš složiti oblicu u prostorni metar i izmjeriti svaku pa ćeš vidjeti
koliko ćeš dobiti.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
meni se na sto metara nabere barem 10m a to je cca 2000kn nitko mi ih nikad nije poklonio pa nisam ni ja deda mraz
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dečki otišli smo pre daleko uopće nevidim problem u HŠ uplaćuješ u m3 a prodajemo u prostornim 3.5m3=5m prostornih i to je to više se u ovu raspravu ne uključujem
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
savo zaključaj, kome što nije jasno nek čita mislim da ima sve odgovore a i tablice pa nek mudruju, mjere, promjeravaju i ostalo.lokot.katanac.ključ!!!!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
nemožemo nikako zaključati temu jer je ovo vječito pitanje , šta je starije kokoš ili jaje :mrgreen:
ja za 10% ne bih lomio ledja , svaka čast svakome ali mislim da je to neisplatno :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh